Страница 38 от 40 ПървиПърви ... 2834353637383940 ПоследенПоследен
Резултати 741 до 760 от 790

Тема: Opel Frontera 3.2 V6

Място
    Пловдив
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Opel Frontera 3.2 V6

Представи си реална ситуация - грешки няма никакви , чекове не светят , стойности в реално време нормални , а проблем има. Колата в 50% от времето държи високи обороти, въздух не смуче неотчетен , температурен датчик коректен , сменен и за проба с нов , стъпков мотор нов ,нарочен компютър - - сменен , проблема стои. Занимавам се професионално с диагностика , за корекция реших да се пробвам и в опел - тия се пробват да ме накарат да сменя ламбда сондата , защото виждаш ли давала синусоида . След три месеца , една събота 20 минути си пия кафето и гледам тъпо в лаптопа и подсъзнателно усещам че нещо не е в ред - при пуснат педал за газта ТПС-а дава 5%. Три месеца се мъчих при условие че имам подходящата диагностика да разбера че датчик за 15 лв. ми лъже компютъра с некоректни данни.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на novatech Преглед на публикациите
    Представи си реална ситуация - грешки няма никакви , чекове не светят , стойности в реално време нормални , а проблем има. Колата в 50% от времето държи високи обороти, въздух не смуче неотчетен , температурен датчик коректен , сменен и за проба с нов , стъпков мотор нов ,нарочен компютър - - сменен , проблема стои. Занимавам се професионално с диагностика , за корекция реших да се пробвам и в опел - тия се пробват да ме накарат да сменя ламбда сондата , защото виждаш ли давала синусоида . След три месеца , една събота 20 минути си пия кафето и гледам тъпо в лаптопа и подсъзнателно усещам че нещо не е в ред - при пуснат педал за газта ТПС-а дава 5%. Три месеца се мъчих при условие че имам подходящата диагностика да разбера че датчик за 15 лв. ми лъже компютъра с некоректни данни.

С една дума няма смисъл да имам такъв четец , хммм накара ме да размисля дали изобщо да си взимам четец, евентуално бих си взел ако струва смешни пари от порядъка до 35 лева и поне да чете елементарните неща и да трие грешките...
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    Пловдив
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    9

Едно Делфи е от 150 до 250 лв. и напълно си заслужава парите , за 35 лв. по добре ги дай за бира.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Важното е че при последната грешка която показа, според майстора е ламда сондата, каза ми да си карам така докато не усетя по-голям разход на гориво, би ли ми казал какъв модел и марка е твоя четец, при всички случаи ще е хубаво да си имам и аз такъв четец който предполагам че и трие грешките? Ще съм ти благодарен за инфото.
    Имах предвид кода на грешката!
    Иначе моят е D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault, освен, че чете, и трие, а и струва смешни пари!

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Това пък откъде-накъде? Смениш ли сондата, грешката ще изчезне след N-броя "пАли-гАси". Поне на изхвърлената с погнуса от мен "Вектра Б" така ставаше, за други коли да не говорим.
    Естестествено, че след няколко цикъла без отчетени отклонения грешката изчезва от таблото (но може да се прочете в още)

Колеги, получих отговор от фирмата за препоръка за хубав четец, препоръчаха ми OP-COM и обновяващ се софтуер специално за Опел, поствам линка да си кажете мнението, https://sklad66.com/cms/OP-COM.html, единственото което е неудобство е че вместо таблета трябва да мъкна лаптопа, но ако това е толкова добър четец и софтуер и то за Опели специално, мисля да го взема, все още чакам колегата Bushido да каже какъв е неговия четец.

Какво мислите за съответния OP-COM?
    Ми като начало, мисля че не виждам да чете 3.2, а и струва 3 пъти повече от моя.

С една дума няма смисъл да имам такъв четец , хммм накара ме да размисля дали изобщо да си взимам четец, евентуално бих си взел ако струва смешни пари от порядъка до 35 лева и поне да чете елементарните неща и да трие грешките...
    Ми моя точно в тия рамки струва - да е макс 40 кинта....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Начи не си се бил подготвил теоритически - кво пише в лаптопа за нормалните с-ти на ТПС

Място
    Пловдив
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    9

Дообре , ама явно не съм бил само аз , а и поне още 5ма колеги.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Дообре , ама явно не съм бил само аз , а и поне още 5ма колеги.
    Е, бъзикам се - все пак другата част от поста е доста полезна и поучителна за хора мислещи си, че диагностиката се изчерпва с кънектването на некво скенерче...

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    Имах предвид кода на грешката!
    Иначе моят е D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault, освен, че чете, и трие, а и струва смешни пари!

Естестествено, че след няколко цикъла без отчетени отклонения грешката изчезва от таблото (но може да се прочете в още)

Ми като начало, мисля че не виждам да чете 3.2, а и струва 3 пъти повече от моя.

Ми моя точно в тия рамки струва - да е макс 40 кинта....

Благодаря за инфото, четеца изглежда сериозен и то с екран че и евтин....

Така ли изглежда твоя:

Име:  1.jpg
Прегледи: 311
Размер:  86.6 Кб

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Благодаря за инфото, четеца изглежда сериозен и то с екран че и евтин....

Така ли изглежда твоя:

Име:  1.jpg
Прегледи: 311
Размер:  86.6 Кб
    Същото е. Виж само в списъкът с четимите да е и Исузо, че май имаше различни версии...

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Същото е. Виж само в списъкът с четимите да е и Исузо, че май имаше различни версии...
    Никъде не можах да го намеря и да го закупя от тук въпросния четец, все само от чуждестранни сайтове като ибей, ако някой успее да намери да се продава такъв четец тук в БГ ще се радвам да ми помогне: D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault за Исузу.

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Никъде не можах да го намеря и да го закупя от тук въпросния четец, все само от чуждестранни сайтове като ибей, ако някой успее да намери да се продава такъв четец тук в БГ ще се радвам да ми помогне: D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault за Исузу.

Аз ще ти го поръчам - дай линк.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Аз ще ти го поръчам - дай линк.

Благодаря за жеста Жоро, чакам този уикенд мой приятел да дойде с негов op com, ако разпознае компа ще ми го подари и ще си реша проблема, ако ли не стане, преминаваме директно на поръчката, ще ти пиша на ЛС

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Благодаря за жеста Жоро, чакам този уикенд мой приятел да дойде с негов op com, ако разпознае компа ще ми го подари и ще си реша проблема, ако ли не стане, преминаваме директно на поръчката, ще ти пиша на ЛС
    Абе то човек какво ли не прави за едни 500 евра
    Впрочем аз също имам четец, който отгоре на всичкото чете и нашият мотор, така че може да измислим нещо да ти го дам да преслушаш твоята примадона

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Най-после имам четец - EasyDiag PRO 3, свикнах горе-долу да работя с него.
    Та на въпроса, два пъти като изчистя грешката и покарам 10- тина километра ми светва чека, грешката е една и съща, като при първия път отчете 2 грешки, а сега на втория път само първата грешка.
    Какво означават според вас колеги?

Име:  Screenshot_2017-10-11-15-40-49.jpg
Прегледи: 140
Размер:  57.6 Кб

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    Пловдив
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    9

Подгряването на сондата не работи - ще ти светва винаги чека след студено палене , докато не смениш сондата.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Подгряването на сондата не работи - ще ти светва винаги чека след студено палене , докато не смениш сондата.

Благодарско за мнението, значи от сервиза правилно са ми казали че е ламда сондата, намерих 7 модела сонди на цени от 87 до 312 лева, кой ли е точния модел който ще ми трябва, че гледам за един и същ двигател 3.2 V6 но с различни букси, също така една или две сонди имам?

Ето и линк: https://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B...d12917c67.html

Според мен, като гледам и кода на двигателя, мисля че е тази сонда която ще ми трябва: https://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B...i18452354.html ?

п.с. До Мод: Линковете са за ориентация и помощ при избор.

п.с. Да разбирам ли че сондите са две, като според преведените грешки на съответните кодове -
    P0154 Кислороден датчик преди катализатора (2-ри ред цилиндри за V-образен двигател) – няма активност
    P0155 Кислороден датчик преди катализатора (2-ри ред цилиндри за V-образен двигател) – неизправна верига подгряване
    - , та това се отнася за сондата преди катализатора, така ли е?
    Последно редактиран от Павел Василев ; 11-10-17 в 20:40 Причина: Допълване и линк

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

...също така една или две сонди имам?...
    Имаш 4 сонди, ляви и десни, преди и след катализаторите
    И в случая ти става въпрос за лявата преди катализатора, Според мен, обаче, проблема не е само в подграването, а сондата си е тоталка (заради грешката P0154)...
    Последно редактиран от bushiDO ; 11-10-17 в 21:37

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Имаш 4 сонди, ляви и десни, преди и след катализаторите
    И в случая ти става въпрос за лявата преди катализатора.
    Леле-мале , ма така е който иска да кара като нас големи двигатели шестаци и осмаци ще си плаща и за поддръжката им ...

Въпроса е доколко е или не е проблем да се кара така и какви ще са последиците, майстора ми каза да си карам така, аз го питам, докога така, майстора - докато не усетя голям разход на гориво ....?

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    3,444
    Точки (при гласуване)
    16

Леле-мале , ма така е който иска да кара като нас големи двигатели шестаци и осмаци ще си плаща и за поддръжката им ...

Въпроса е доколко е или не е проблем да се кара така и какви ще са последиците, майстора ми каза да си карам така, аз го питам, докога така, майстора - докато не усетя голям разход на гориво ....?
    Впрочем, майстора направи ли визуална инспекция?

Относно карането, и аз не мисля, че е проблем. Задните сонди са по-важни!

Място
    Пловдив
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    9

Смени майстора - най малкото левите и десните цилиндри ще работят различно - на един рейндж ровър осмак инжекторното време на левите и десните цилиндри се различаваше с 50% и да не обяснявам как тресеше.

Страница 38 от 40 ПървиПърви ... 2834353637383940 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Продавам: Opel Frontera 2.0i
    От damianov_88 във форум Архив
    Отговори: 5
    Последно мнение: 25-03-12, 16:07
  2. Opel Frontera 2.3D
    От maistora_1 във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 04-03-11, 18:18
  3. opel frontera
    От memoli във форум OPEL