Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Преброяване на номерираните Nissan Terrano II Anniversary

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    Супер Модератор | ОС || СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    7,228
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Преброяване на номерираните Nissan Terrano II Anniversary

Отварям темата от любопитство - знае ли някой, колко номерирани Nissan Terrano II Anniversary са произведени? По обяви в интернет, съм виждал такъв с табелка № 2250.

Предлагам, да преброим и наличните такива във Форума.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

Място
    асеновград
    Публикации
    364
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Преброяване на номерираните Nissan Terrano II Anniversary

ако съда по буквалния превод,трябва да има юбилейна серия.много ми е интересно какво е по различното на тази юбилейна серия от редовната.би ли споделил

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    7,228
    Точки (при гласуване)
    60

Тя, че серията е юбилейна, е факт.
    Това са машини, произведени през 2001 г., а серията е посветена на 50-годишнината от началото на производството на офроуд автомобили от Нисан, в случая - Нисан Патрол.
    При мен, както и на други Terrano II се вижда лепенката:

Натиснете върху изображението за да го видите в голям размер

Име:	001856988.jpg 
Прегледи: 425 
Размер: 46.2 Кб 
ID: 617061

Вътре в купето, на конзолата при лостовете на скоростната и раздатъчната кутии, има поставена метална табелка с индивидуален номер. Моят е № 860.
    Нямам идея - по какво би се отличавал като оборудване или дизайн юбилейния Нисан от останалите.
    Не бих се учудил, ако и при останалите е същото, а "юбилейното" да се изразява само в номерирането и лепенката на предните врати.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,513
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на nickbochev Преглед на публикациите
    Тя, че серията е юбилейна, е факт.
    Това са машини, произведени през 2001 г., а серията е посветена на 50-годишнината от началото на производството на офроуд автомобили от Нисан, в случая - Нисан Патрол.
    При мен, както и на други Terrano II се вижда лепенката:

Натиснете върху изображението за да го видите в голям размер

Име:	001856988.jpg 
Прегледи: 425 
Размер: 46.2 Кб 
ID: 617061

Вътре в купето, на конзолата при лостовете на скоростната и раздатъчната кутии, има поставена метална табелка с индивидуален номер. Моят е № 860.
    Нямам идея - по какво би се отличавал като оборудване или дизайн юбилейния Нисан от останалите.
    Не бих се учудил, ако и при останалите е същото, а "юбилейното" да се изразява само в номерирането и лепенката на предните врати.
    На моя липсва подобна табелка,ама...макар и по регистрация да е 2001г. по рама излиза,че е произведен 11 месец 2000г. и може би и заради това не влиза в юбилейните...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    асеновград
    Публикации
    364
    Точки (при гласуване)
    8

и аз не съм в отбора моя е 2000г.
    според мен не би трябвало да има други разлики освен в номерирането и лепенките.в противен случай ще трябва да правят още един конвейр за различните детайли

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    7,228
    Точки (при гласуване)
    60

Ето - как изглежда въпросната табелка:

Име:  DSC02117 (640x480).jpg
Прегледи: 392
Размер:  201.7 Кб

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,513
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на akxel Преглед на публикациите
    и аз не съм в отбора моя е 2000г.
    според мен не би трябвало да има други разлики освен в номерирането и лепенките.в противен случай ще трябва да правят още един конвейр за различните детайли
    И според мен е така.Може би да има примерно от тия юбилейните цветове на боята която да не са боядисва на "серийните",ама...и това ме съмнява...
    Табелката е вероятно единствената разлика,но те кара да чувстваш джипа малко по-специален...психология...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Евентуално е с повечето от всички налични екстри. Колен салон, заводски бул бар, втори ербег (за пътника), различни стъпенки, различни цветове интериор, тонирани стъкла, шибидах, пръскалки на фаровете и прочие. Не е задължително да ги има всичките. Май най-вече кожения салон е раликата спрямо други комплектации. Малко е мътна и кървава при екстрите в NISSAN. Отделно в различните държави екстрите са различни, та става още по-интересно.

Виждал съм до сега 5-6 такива. Качвал съм се в 2 от тях. И двете бяха с кожа. Заглеждал съм трета - и тя с кожа, но тъмен вариант на интериора, което лично на мен по-ми харесва от светлия.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    7,228
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    ...
    Виждал съм до сега 5-6 такива. Качвал съм се в 2 от тях. И двете бяха с кожа. Заглеждал съм трета - и тя с кожа, но тъмен вариант на интериора, което лично на мен по-ми харесва от светлия.
    Виж - как ме навиваш да се дотъркаляме на Събора с него - да го тестваш на място, независимо, че май ще сме само двамата с Люси и откъм гориво е доста икономически неоправдано.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на nickbochev Преглед на публикациите
    Виж - как ме навиваш да се дотъркаляме на Събора с него - да го тестваш на място, независимо, че май ще сме само двамата с Люси и откъм гориво е доста икономически неоправдано.
    Не съм сигурен дали тая година ще смогна да се дотъркалям до там. Много са ми дините напоследък. Много ми се ще, ама просто не знам дали ще смогна.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,513
    Точки (при гласуване)
    27

Моето не е от лимитираната серия,но си е с два еърбега/т.е. има и на пътника до шофьора/...
    NISSAN FOREVER

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    4

Моето е от въпросната серия,трябва да видя номера.Моделът е 3.0 къс от 2002г. със тези емблели на вратите.

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    4

Име:  Изображ.090.jpg
Прегледи: 251
Размер:  89.3 КбТова е емблемата от вратите,но не можах да открия плочката с номера в интериора.Къде се намира точно,или моят няма такава "екстра".

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    7,228
    Точки (при гласуване)
    60

Намира се точно зад лоста на раздатката.

Място
    Кричим
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте моя ниссан сащо е от лимитираната серия , но като го купих смених конзолата беше кафява и топките на лостовете бяха кожени с черна.Та номера не го помня иначе ниссана е 2000г. кожен салон,тонирани стъкла,стъпенки светло сив.

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте и аз от скоро съм с терано ,попаднах на темата та моето е с номерче 1856 , с полу кожен салон бул Бари степеники и тази джаджа на таблото нивомер ли е незнам ще кача снимки някой ден поздрави.

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    7,228
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Tirs Преглед на публикациите
    ... и тази джаджа на таблото ...

За това ли става въпрос?
    Опит за извеждане на електронен холограмен алтиметър - дизайнерска заигравка, без особена функционална стойност.
    Моя още го държа само защото няма фабричен капак за отвора и не ми се бърка, да му търся кабелите вътре в таблото, за да го махна от там, да не привлича погледите на любопитните "минувачи".

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    4

А има ли официална статистика колко джипа са произведени от тази серия.Че и моят е Anniversary.Има кожен салон имитация на махагаон подгр.на седалките изобщо май има всички екстри без парктроник и тази кутия на тъблото отгоре.
    Nissan Terrano 3.0 DI-turbo 3door.
    Mercedes-Benz S500 W220 AMG pack.
    BMW 318tds Compact E36 M41D17.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Махагона не е от Anniversary едишъна. Парктроник не знам дали изобщо има оригинален на терано.

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    4

Виждал съм с парктроник модели след 2003 предимно дълга база и едно късо.Иначе моят има на вратите този надпис nissan orr road 1951 и за това помислих че е anniversary.Пък и има доста екстри:Пръскалки на фароврте,клима,светлия кожен салон,подгр.на седалките,тонирани стъкла,ел.пакет,ел.шибидах,мултиф.волан и др.
    Nissan Terrano 3.0 DI-turbo 3door.
    Mercedes-Benz S500 W220 AMG pack.
    BMW 318tds Compact E36 M41D17.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Продавам NISSAN TERRANO I 2.7 TD
    От d1m0 във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 20-07-10, 14:49
  2. Nissan terrano 1
    От tonipu6kata във форум NISSAN
    Отговори: 11