Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Абе тази книжка не я ли е качвал батко ви преди време.

    Вие с какви сертификати ги карате тези големи лодки. За ветроходните едва ли е зор, но тези с видеостена едва ли ви ги дават само по репутация (която е най-важна де), все пак документи се оформят, граници се пресичат и тн.

    П.П. Дали не е добра идея да се пусне една тема за кратки въпроси, свързани с вашата работа (лодки, екипировка, плаване, скиперство и тн), има тука една доста жадна аудитория.

    /------/
    Мод.:
    Темата произлиза от :
    Възли
    \------\
    Последно редактирано от Венци- малкия; 08-08-13, 06:54.

  • #2
    От: Възли

    Ако ти кажа и ще ми падне реномето. Венци /тоя Венци, да/ са го ръчкали да чете повече от мен. Караме ги почти с ръце в джобовете. Даже на брата бумажката е изтекла и той много се е притеснил. Не може прав курс да държи от притеснение... Хахаха
    Пуснете една нова тема, че омазахме тая. И разчистете тая моля. Спамери!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Възли

      Отговор за viplamen от един аматьор с едно плаване и малко. Видеостената според мен е в пъти по-лесна за овладяване от възЕлите. Ако имаш посредствена представа от работа с техника .. не ти трябва много време да чатнеш кое как е. За останалото - братоците и другите които са по-навътре в нещата могат да кажат. За мен електрониката беше sans грижи. Гледаш, слушаш .. пипаш тук там и се ориентираш. След като капитана не го беше страх да ме оставя сам вахтен нощно време ..
      Само допълвам, че става дума за моторна яхта. При тия дето са мечтата на бедуина ... или чаршаф де лукс - работата е друга.

      Коментар


      • #4
        От: Възли

        Ама каква толкова електроника бе мили дами?! Супер Марио е много по-сложен за овладяване. Трябва да скачаш /дълъг скок, понякога къс, събираш парички, животи.../ Тука имаме едно корито дето се влачи със 7-8 възла, пискунчетата дрънчат 15 минути преди да го шибнеш... Защо и Марио не ми дава 15 минути време а все ме кара да падам в нищото? В нашата работа цветните екранчета са най-лесното нещо. Чак и брат ми ги научи!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Възли

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          Отговор за viplamen от един аматьор с едно плаване и малко. Видеостената според мен е в пъти по-лесна за овладяване от възЕлите. Ако имаш посредствена представа от работа с техника .. не ти трябва много време да чатнеш кое как е. За останалото - братоците и другите които са по-навътре в нещата могат да кажат. За мен електрониката беше sans грижи. Гледаш, слушаш .. пипаш тук там и се ориентираш. След като капитана не го беше страх да ме оставя сам вахтен нощно време ..
          Само допълвам, че става дума за моторна яхта. При тия дето са мечтата на бедуина ... или чаршаф де лукс - работата е друга.
          Ясно, с електрониката е по-лесно, имах предвид размера и тонажа на съдовете с тиливизорите, за тях в марината се иска и умение, а извън нея-мисъл. Днес броих, на примависта знам 10-15 възела, най-популярните. Учат се лесно, когато знаеш за какво и кога се ползват. Иначе си остават непотребни картинки в книжката.

          Коментар


          • #6
            От: Възли

            Знам 6-7 възела. Хайде 8 с напъване. Имам мили в морето достатъчни за повече от 8-9 пъти околосветски обиколки... Съвсем друго се иска за да се оправиш в морето.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Възли

              Учат те да биеш теста / който ако намеря време ще го атакувам,ако не си карам без лиценз / и после се отсяват от застрахователите.Капитани много,одобрени от застрахователя мааалко по-малко,такива дето не са шибнали нищо и не са утрепали някой още по малко,работещите ммммммм я имаме 10 човека в тоя нашия бизнес я не,другите статисти с капитанско.

              С 2 думи не им дреме дали можеш да караш,това на изпита го няма.Венци има по-голямо капитанско и от мен,аз имам по обиколка на света по екватора всяка година с 12 километра в час,разлики има и на хартия и в реални бойни,мен на хартия хич ме няма в момента ма 3 лодки чакат и хартията като ми кефне и ми остане време.Ако се качим на лодка обаче Венци е капитан и той е отговорен за нея щото има тапия,аз съм ангелче.

              И не казвам,че няма да се справи по-зле от мен,а просто какво гонят и гледат тук.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Възли

                Кака въртите вахтите при спокойно море? Денем и нощем?

                Коментар


                • #9
                  От: Възли

                  ААА в марината мой човек ... ти тИливизори не гледаш - щото си навън и.. я връзваш фендери, я отдаваш въже , или пък друго.
                  В марината има само един източник на информация и той се нарича "капитана".

                  Пардон, че малко се изказвам без да съм ни BENZBOSS или NIKSD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Slick, мерси, ама нещо не ми разбра постовете май. Все едно, кажи за вахтите, тежко ли беше сефтето и на кой ден счупи гипса и те оставиха сам на мостика за по-дълго?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възли

                      Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                      Кака въртите вахтите при спокойно море? Денем и нощем?

                      Как дойде,с 4 човека е лесно,кой кога му кефне и кара,няма как и на четиримата да им се приспи и АЗ примерно да не захапя.

                      А иначе може и през 4 часа,но аз съм против тия,да кара кой кога иска.

                      Краси захапа ммммм какво беше,втората вечер след Кьнсепшьн?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Хахаха кат казваш гипс .. аз в момента съм с патерици ма няма общо с лодката - пребих се на твърда земя. А за вахтите - мчи комай още на първата вечер артисах самичок за по-голямата част от нощта... веднъж като се излезе в откритото - следиш да си по курса, да са в норма нещата по моторетката... гледаш радара да нема нарушители и си караш. По-големия проблем бяха буйчетата с капаните за раци. Ако си по-близо до брега на места е пълно и трябва да се обикалят. Разминаването с други съдове и разни други обекти е отдалеч и се види на радара от 2-3 мили поне.

                        Е го кЕптъна например точно в момента ме обикаля баш кат мухлясал буй .. аха да доде .. и би камшика на у лево. Не ще да почерпи!
                        Наздраве кептън!
                        Последно редактирано от Slick; 08-08-13, 17:31.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Което са десетина минути следене.

                          Е сега съм с бащата на борда,бивш пилот.Умира да се хили как като видим земя и имаме време за вечеря,душ и чак тогава пристигаме.Хуан де Фука,5 цели от ляво,3 пред нас и двама гонят,бяга им като стой та гледай,само това Прихват не го разбирам,тук не ни прихваща никой,но плаването по уреди си е същото,време за реакция имаш колко искаш.Е верно е,че ако угелпиш нещо с голям кораб и да реагираш после е все тая,то му трябва дистанция колко на Софийското летище за да спре,ние въртим на пета.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Аз много се чудя горките колеги -навигатори как се оправят в Южно китайско море,дето има толкова рибари все едно си се изплюл на радара,и никой не шпреха английски и не се мърда от курса,а 200м кораб с 20 възла не завива като Зодиак!За спирането да не говорим...
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • #15
                              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                              Аз много се чудя горките колеги -навигатори как се оправят в Южно китайско море,дето има толкова рибари все едно си се изплюл на радара,и никой не шпреха английски и не се мърда от курса,а 200м кораб с 20 възла не завива като Зодиак!За спирането да не говорим...

                              Ккакво значи как се оправят,тя джонка закачена половината на котвата не ти пречи много.

                              Едно от момчетата които ползваме като екипаж по разни лодки е бил 6 месеца на Кар кериьр ии по нашенски плаващ гараж.За 6 месеца и малко курсове там са ударили само една,тьрсили са я колкото време и нужно и 2 дни разправии после,това е,на кораба нищо му няма.


                              И не е само там,спокойно те мачкат и в отворен океан.Врьщаме се от Хавай преди 5-6 години,на около 900 нм от брега една вечер виждам на радарчето един голям,чуквам му на 16ти,мьжки виждаш ли ме..........и се оказа нашенец.
                              Почвам аз на чист Български - аз сьм на 4 мили от теб,около 25 градуса от носа ти / че имах време да го тракна на кьде е трьгнал да ме гази / скороста ми е 8 вьзла,курс тоя и тоя,позиция тая и тая............
                              НННННТЦ,почна да ме дебне човека,но моите светлини по закон са видими от минимум 3 мили / за максимум никой не казва,но и никой не го гони / и няма и няма.
                              - кажи кьде да бягам,че ми идваш много близо.
                              -45 дясно...........и като врьтнах се сьбудиха и брата и другия пич.

                              Гледай логика - аз сьм с право на пьт и сьм 44 фита лодка с 3 цилиндров дизел която ако и врьтна геврека и ми трябват около 5 секунди за обратен завой,светлините са ми на около 1.5 метра от водата и на 5 метра вьлна не от 3 мили ми от половин ега ги видиш.
                              Той е на Панамакс или 105 фута широк и вози около 4000 контейнера с моя размер,бичеше с 21 вьзла и за отклоняване от курса с повече от 20 градуса му трябват около 20 минути да сметне,че да не гьтне контейнерите или да не скьса нещо по хидравликата,не е като мен чобанската да вьрти на 5 метра вьлна.20 минути по 20 вьзла или около двойно на милите от които аз сьм видим,види ли ме е 50% на кьсо с дистанцията която му трябва да спре или по нормално му локомотив и дебнеш за гол гьз - гьзь се вижда,видиш,че е гол и няма спиране вече па и обут да е все тая.

                              Та огологьзил сьм се аз там,всички светлини и светкавици,яко ЛЕД фенери в платната / да го стресна,един вид осветявам си дупето / и си пердаша на курса който ми казва.Право на пьт имам ма я се чуе по радиото Сори батка,оправяй се я не.

                              Това на лодка която постоянно има 9 или 12 ЛЕД диоден фенер светещ в платната,те самите бели на 15 метра мачта поне,за бакшиш малко светлини каквито ни искат по закон.И пак сечено,нямаш ли радар с гард зона и АИС включен да пищи...........иконка ПРЕКРЬСТВАМ СЕ ми трябва.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X