Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за бус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет за бус

    здравейте, давайте си мненията за бус ,цена до 8000лв. да може да се регистрира с малка винетка(К3)без да се занимавам с тахографи и тем подобни. поносима поддръжка. предимно ще се кара извънградско 200-300 км. 2-3 пъти седмично.

  • #2
    От: съвет за бус

    Аз карам Пежо Експерт 1,9 ТД-обем на товарното-5 кубика и товароносимост 740 кг.Много съм доволен,въпреки че отначало бях предубеден,а преди карах Фолксваген Транспортер.Пежото се поврежда в пъти по-малко от Фолксвагена,но при стари дрънгели си е въпрос и на късмет.Няма друго бусче с такива параметри,а дължина само 444 см,а и частите му не са скъпи-повечето са от Пежо 806.Мерак ми е новият модел,но там поддръжката ще е поне 2 пъти повече пари,а и аз това съм стегнал много добре,а и не ми се занимава.Такива МПС-та не се карат от баби в Германия 1 път седмично до супера,а навиват обикновено над 60-70000 годишно.Успех

    Коментар


    • #3
      От: съвет за бус

      нещо по -голямо търся колега,мерси все пак

      Коментар


      • #4
        От: съвет за бус

        Ами те повечето бусове са под 3.5т полезен товар и са с винетка за лека кола (К3)
        Сега какво точно .... ами гледай по скоро състоянието. Пежо/Ситроен/Фиат са доста масови, не че разни мерцедеси, фолксвагени, фордове ги няма, ама ....
        По мое усмотрение нещо чист дизел по-добре.
        Имаме едно пежо боксер 2002г 2.8 чист дизел и за сега няма проблеми , ама и малко км. му въртим.

        От по-новите, не мога да давам категорично мнение, пък и съм си бос от към разбиране от тая техника, ама един доставчик с един новичък .... крафтър май беше, на фоклсваген, ами разчукали са му се дюзите , ама то с хубавите ни горива и часовникарските елементи из по-новите двигатели .....
        Успех
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: съвет за бус

          Ако искаш голям обем и до 3.5 тона погледни Ивеко - имат до 3.5 тона модели с двойни гуми отзад!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: съвет за бус

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Ако искаш голям обем и до 3.5 тона погледни Ивеко - имат до 3.5 тона модели с двойни гуми отзад!
            +1 даже най - добре 410Д. Само в момента незнам как стои въпроса с регистрацията за малка винетка!

            Коментар


            • #7
              От: съвет за бус

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              +1 даже най - добре 410Д. Само в момента незнам как стои въпроса с регистрацията за малка винетка!
              Тоя едва ли ще можеш да го регистрираш до 3.5 тона!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: съвет за бус

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                +1 даже най - добре 410Д. Само в момента незнам как стои въпроса с регистрацията за малка винетка!
                410 Д-или дори 310 в добро състояние и без тотално ръждасване е като 6-ца от тотото,но ако все пак намериш,ще бъде цифра.Брат ми залага на Спринтер 312,но на мен ми е голям,а и съм фен на предното задвижване.Казва,че Мерцедес прави най-коравите бусове,но са склонни към ръждасване.Най-важна е поддръжката.Ако е до 3,5 тона и има вероятност от претоварване е възможно и тормоз от ДАЙ-кантар,претегляне,глоба...

                Коментар


                • #9
                  От: съвет за бус

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  410 Д-или дори 310 в добро състояние и без тотално ръждасване е като 6-ца от тотото,но ако все пак намериш,ще бъде цифра.Брат ми залага на Спринтер 312,но на мен ми е голям,а и съм фен на предното задвижване.Казва,че Мерцедес прави най-коравите бусове,но са склонни към ръждасване.Най-важна е поддръжката.Ако е до 3,5 тона и има вероятност от претоварване е възможно и тормоз от ДАЙ-кантар,претегляне,глоба...
                  ако ще е спринтер само да не е CDI и ако е двойното турбо също не е за предпочитане.не че имам предобеждения но най малкото нямат лампичка за маслото,а светни ли лампичката с питанката работата е много дебела,а и с времето дюзите им не уплатняват както трябва и част от работния цикъл от горивната камера навлиза горе в главата и ако не се усети на време може да се скъса и някоя дюза при ремонта и пак пари.изтрил съм снимките иначе за да ти покажа какво имам предвид.
                  в момента карам транзит модела от 2000 до 2005мисля и за мен е по добър като качество,единствената забележка ми е да не е с малкия 2-литров дизел,слабичък и по-проблемен от големите и то предимно трансмисията.средната база има и с предно и задно предаване,а товарния отсег е дълъг 3.2м по спомен и висок малко над 2м ако е с високата над стройка
                  ако ти трябва колкото се може по-голямо търси си ивеко,за тях нямам поглед но май имат добра репутация

                  Коментар


                  • #10
                    От: съвет за бус

                    Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                    в момента карам транзит модела от 2000 до 2005мисля и за мен е по добър като качество,единствената забележка ми е да не е с малкия 2-литров дизел,слабичък и по-проблемен от големите и то предимно трансмисията.средната база има и с предно и задно предаване,а товарния отсег е дълъг 3.2м по спомен и висок малко над 2м ако е с високата над стройка
                    ако ти трябва колкото се може по-голямо търси си ивеко,за тях нямам поглед но май имат добра репутация
                    Имам Транзит 2.4 дизел, 2002 година и три Ивеко - 1996, 2004 и 2007 година! С двете ръце за Ивекото!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: съвет за бус

                      410 забрави, особенно ако е най-дългата база!
                      На такъв кътър съм навъртял около 150 000км в Австрия градско за около 2 години и половина ... направо си е убииство.
                      Не стига , че няма душа да гъкне , но и като го натовариш с повече от 1т положението става пагубно.
                      Отделно както каза колегата много ръждясват.
                      Единственото хубаво е , че жабката му е по-голяма от 3тонната серия и може да се ползва спокойно за масичка
                      Седалката не е удобна , седиш по-ниско от новите CDI-та , съответно товариш повече колената (поне при мен така беше).
                      411 също бягай , на 210 000км хвърли дизелова помпа, 225 000км счупи бутало по магистралата с 100км/ч почти празен и на 245 000км турбото замина.
                      Все при мен тия хубавии се случиха

                      Най-доброто за мен си остава 316cdi на него съм навъртял около 130-140 000км , върви като кола , гори 13-14л/100 в града при каране като за последно и климатик , при никаква подръжка от собствениците никакви оплаквания (дори маслото забравят да сменят и караме по 40-50 000км). Проблема е , че са по-скъпи и не знам дали ще можеш да намериш нещо читаво за тия парички който си приготвил.

                      Това от мен за Мерцедесите
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #12
                        От: съвет за бус

                        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                        .........Това от мен за Мерцедесите
                        Няма читав бус за 8000лв. , еле па Спринтер.
                        Имам 413 кемпер, регистриран 3.5т.
                        Освен ръждата нямам други оплаквания.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          От: съвет за бус

                          Имам 5 Sprinter -а и от всичките съм доволен, зависи какво и за къде търсиш. Може да се регистрират до 3.5 тона стига така да са вписани в TUV - а. Всичките ми бусове са с малка винетка и без тахографи, съответно не подлежат и на проверка от ДАИ ( дори и 513 е до 3.5 тона). Що се отнася до моторите имаш голям избор, старите спринтери до 2000 г. имат добър мотор (5- цилиндров, 120 к.с., ако се обслужва редовно си е почти милионер) CDI също не е за подценяване, 2.2 и 2.7 са добри мотори и качени на 413 или 416 могат да ти изкарат доста километри без никакви ядове. От новите модели е пълна каша (след 2007 г. ), изискванията за Евро норми разказват играта на моторите, но и там има решение, само че е свързано с доста пари ( модел 516 след 2011г. или 519 ). Приказки за "гръмнали" дюзи и турбини имат някаква истина, но трябва да се каже и на колко реално е буса преди да се окоти така. За сравнение на марки не мога да говоря, защото не притежавам бус от друга марка, но мой колега с борса има над 15 машини, предимно Iveco и Ford (закупени нови )..... ами не знам как точно да го напиша, последно си купи стар Sprinter 413 и вече е твърдо решен да подменя автопарка.
                          Nissan Patrol 2008
                          Mercedes c220 cdi 2006
                          Mercedes cls350 cdi 2013
                          Mercedes GL 450 cdi 2012

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X