Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

    Странна работа. Чак да хвърля къчове. Сигурен ли си, че амовете не са изпуснали?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
      Доколкото мога да видя на снимката са обърнати . Плоската част на пружината трябва да е горе , има малка разлика в дебелината на предни и задни . Задните са по дебелите , при правилен монтаж надписите на пружината са обърнати . Има ли доволни от това окачване , че се колебая между Tf229 i Tf 230 - уж хеви дюти .
      Не са обърнати, това е правилната посока на монтаж! Да точно надписите трябва да са обърнати. Задните са по-дебели, но при тях няма надписи и прогресивната част е отгоре!
      Последно редактирано от Радослав Стефанов; 08-08-13, 08:22.
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #18
        От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

        Ради, според мен си сменил местата на предните и задните пружини. Погледни този линк: http://www.terrafirma4x4.com/product...d=TF042&grp=85 Това което си дал на снимката си в пъривят си пост е снимка на предни пружини.
        Прочети и следното: http://www.terrafirma4x4.com/product...=TF023V&grp=28. Пружините TF023V ги дават основно за Дифендър 90, Д1 и т.н. В най-долната част на страницата пише, че ако се използват за задни пружини на Д2, няма да могат да носят същият товар и няма да постигнат 2" лифт, както е при другите автомобили.
        Прочети описанията внимателно.
        LZ1AID

        Коментар


        • #19
          От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Странна работа. Чак да хвърля къчове. Сигурен ли си, че амовете не са изпуснали?
          Чисто нови са. И аз помислих, че може да е от тях, но уж работят. Ще ги сменя за проба със старите, които са същите, но стандартна дължина пък да видим!
          LR Disco II 99 - TD5
          www.lre-bulgaria.org

          Коментар


          • #20
            От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
            Ради, според мен си сменил местата на предните и задните пружини. Погледни този линк: http://www.terrafirma4x4.com/product...d=TF042&grp=85 Това което си дал на снимката си в пъривят си пост е снимка на предни пружини.
            Прочети и следното: http://www.terrafirma4x4.com/product...=TF023V&grp=28. Пружините TF023V ги дават основно за Дифендър 90, Д1 и т.н. В най-долната част на страницата пише, че ако се използват за задни пружини на Д2, няма да могат да носят същият товар и няма да постигнат 2" лифт, както е при другите автомобили.
            Прочети описанията внимателно.
            Накара ме да се замисля дали пък наистина не съм ги разменил!? Въпреки, че няколко пъти гледах кашоните, клипове и спесификации! Мисля че не съм, но проверката ще покаже! В страницата на Терафирма снимките не са реални!
            Та значи проверих, няма как да се разменят, понеже предните пружини имат една кривка, която е направена заради зъб в чашката в която лягат и няма как да се объркат! Но наистина ме накара да се съмнявам в себе си де!
            Последно редактирано от Радослав Стефанов; 08-08-13, 08:29. Причина: Допълнение
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #21
              От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

              Май това е нормалното състояние на задните пружини, пак прегледах клипа и към 11 секунда се вижда, че и при тях са свити тия витки!
              http://www.youtube.com/watch?v=FuJrJG7u8aU
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #22
                От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                Плоската част на пружината трябва да е горе , на снимките ти май е обратно . След осмата минута.

                Коментар


                • #23
                  От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                  Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                  Плоската част на пружината трябва да е горе , на снимките ти май е обратно .
                  И двете са плоски, но по-плоската е отгоре! Виж прогресивната част къде е. Няма как да я обърнеш, тя трябва да е отгоре! 15-16 минута на клипа на Rovers North.
                  LR Disco II 99 - TD5
                  www.lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                    Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                    ... Ще свикна, но ме гложди, че нещо не е в ред с тия задни пружини, не е нормално да са така събрани...
                    Намерих една снимка на окачването на Виктор (Дифендър 90), не го познаваш, но аз по-добре направен Дифендър в България не съм виждал:

                    Окачването му е няколко пъти на цената на тази Терафирма, което не би трябвало да е говорещо в случая, но все пак.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3512.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5509516

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                      TF023V - 90/D1/D2/RRC Medium load rear springs: Weight (kg): 14.61
                      TF042 - D2 Medium load front springs Weight (kg): 16.75

                      При еднакви размери, но различно тегло, логично е задните да са по-тънки от предните!
                      Мисля, че Алекс е прав - сменил си местата на предните и задните пружини.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Намерих една снимка на окачването на Виктор (Дифендър 90), не го познаваш, но аз по-добре направен Дифендър в България не съм виждал:
                        Окачването му е няколко пъти на цената на тази Терафирма, което не би трябвало да е говорещо в случая, но все пак.
                        Да, има същите прогресивни витки, явно те спомагат за по-добро разпъване на пружината и по-голяма артикулация и точно събрани трябва да бъдат в нормално състояние. А аз очаквах от тях да действат точно наобратно и да подобряват комфорта на возене. Ще ги поразкърша при първа възможност пък ще видим!
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                          Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                          TF023V - 90/D1/D2/RRC Medium load rear springs: Weight (kg): 14.61
                          TF042 - D2 Medium load front springs Weight (kg): 16.75

                          При еднакви размери, но различно тегло, логично е задните да са по-тънки от предните!
                          Мисля, че Алекс е прав - сменил си местата на предните и задните пружини.
                          Бъркате и двамата. Дебелите пружини са отзад, тънките отпред! А и няма как да се объркат! Както казах предните имат една специфична извивка която да пасне на зъб в чашката в която лягат.
                          LR Disco II 99 - TD5
                          www.lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                            Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                            Сложих комплект пружини и амове 2 инча...
                            [ATTACH=CONFIG]615733[/ATTACH]
                            Сега като се загледах по-внимателно в тази снимка - в комплекта имаше ли изолатори за отгоре, че нещо не мога да ги видя? А без тях цялото дрънчене от окачването влиза директно в купето.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Сега като се загледах по-внимателно в тази снимка - в комплекта имаше ли изолатори за отгоре, че нещо не мога да ги видя? А без тях цялото дрънчене от окачването влиза директно в купето.
                              Има, но не се виждат! В кит-а си имаше всичко! По-късно ще кача по-подробни снимки.
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                                Радо, ето снимки от моята - на предни и задни.
                                очевидно, че си го монтирал правилно.

                                сега проверих какъв е точно моя комплект 2" лифт на Терафирма - TF 227.... различен е от твоя май...
                                Прикачени файлове
                                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                                LZ2РSD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X