Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически пистолети за боядисване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически пистолети за боядисване?

    От време на време се налагат ремонти на разни дребни мебели, при които има нужда от боядисване/лакиране на места, където не става с четка/мече, а си трябва пистолет.

    Питанката е, има ли някой модел от предлаганите електрически пистолети за боядисване, който да може да свърши прилична работа? Че нямам къде да държа компресор със смислен размер.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Електрически пистолети за боядисване?

    Скоро взех един Вагнер Уол перфект. Основно за водоразтворими бои, но има и отделна глава за други. Супер машинка се оказа.

    Коментар


    • #3
      От: Електрически пистолети за боядисване?

      Я да изпозлвам и аз темата....
      И аз имам един Самурай да боядисам, та да се занимавам ли с компресор или да взема за набързо един Ел. пистолет? Не се търси перфектност. Ще се пръска и лак. Могат ли го...

      Коментар


      • #4
        От: Електрически пистолети за боядисване?

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Я да изпозлвам и аз темата....
        И аз имам един Самурай да боядисам, та да се занимавам ли с компресор или да взема за набързо един Ел. пистолет? Не се търси перфектност. Ще се пръска и лак. Могат ли го...
        По-хубавите модели го могат...
        Имам евтин електрически пистолет (не си спомням марката, но съм го купувал за стотина лева) и откровено, не върши никаква сериозна работа. За боядисването на Самурая ще ти дам компресор.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #5
          От: Електрически пистолети за боядисване?

          И аз си взех един на ток уж за по лесно но Уви , за нищо не става,поне това дето взех аз.С компресора си е работата.
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #6
            От: Електрически пистолети за боядисване?

            Хора ако ставаше качествено да се нанасят различни видове бои с електрически пистолет никой не е луд да инвестира хиляди левове в компресори и пистолети .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Електрически пистолети за боядисване?

              И аз да се изкажа.. След като разширявахме ресторанта заради залата за пушачи си викнахме професионалисти бояджии за стените, които пробваха сефте един такъв от 100 и няколко лева.. Ефекта не беше приятен..

              Коментар


              • #8
                От: Електрически пистолети за боядисване?

                Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                Имам евтин електрически пистолет
                Абе и аз имам такъв, ама требва да го пусТна в "стоки за леФче". Някой мерил ли му е децибелите, защото, за по-малко от минута, главата ми щеше да експлоАдира! Спрях го, разбира се и го захвърлих в кюшето. Е, нема такъв шум...Какъв шум бе - старт на болид от F1 на по-малко от 5 метра.
                Не пускайте това чудо вкъщи!
                Бе видех нещо та да питам: Къде си в Бистрица? Аз съм предпоследна къща по пътя към Железница.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Електрически пистолети за боядисване?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Хора ако ставаше качествено да се нанасят различни видове бои с електрически пистолет никой не е луд да инвестира хиляди левове в компресори и пистолети .
                  Да не говорим, че не са и хиляди левове. Моя пистолет съм го купувал от Милеси за 370лв. Ежедневно се ползва вече повече от 5-6 години. В момента даже имат и под 300лв абсолютно прилични. Компресорите ни не помня колко струваха, че беше много отдавна, но не бяха повече от 500лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрически пистолети за боядисване?

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Да не говорим, че не са и хиляди левове. Моя пистолет съм го купувал от Милеси за 370лв. Ежедневно се ползва вече повече от 5-6 години. В момента даже имат и под 300лв абсолютно прилични. Компресорите ни не помня колко струваха, че беше много отдавна, но не бяха повече от 500лв.
                    Моите и петте са за по малко от 300 лева ама не си изкарвам с това хляба и пръскам безотговорни детайли . Имам два чешки от онова време с тях си пръскам спокойно и цяла кола ама за себе си с алкидна боя . Ако искаш да работиш качествено ти трябват няколко различни пистолета и всичките примерно на Сата
                    http://www.euromarket.bg/js/tiny_mce...SATA_final.pdf или Де Вилбис http://vesko.net/index.php?option=co...263&Itemid=121 под 1000 лева няма . В краен случай Сагола са около 500 лева . И аз си мислех че чешките пистолети са супер докато не пипнах Де Вилбиса на един приятел и разбрах че съм далече от истината . С компресорите е същата работа трябва ти машина с поне 400 - 500 литра дебит и там цените гонят над 1000 за читав . Ако искаш качество на боядисаното само в камера става и на тротоара ама не е баш същото За шлайф машините ситуацията е аналогична читава на Фесто с прахоуловител от 1000 лева нагоре .
                    Последно редактирано от sek.1; 03-08-13, 22:13.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрически пистолети за боядисване?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Абе и аз имам такъв, ама требва да го пусТна в "стоки за леФче"...

                      Бе видех нещо та да питам: Къде си в Бистрица? Аз съм предпоследна къща по пътя към Железница.
                      И аз ще го пусна в "левчето", че поразчиствам...

                      Аз съм в Косанин дол, на асвалтовия път преди пряката за към Камбаните. Ако минаваш оттам няма как да не познаеш къде е по джипките отпред : -)
                      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                      0898777327

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрически пистолети за боядисване?

                        Да, познавам мястото, но си е далече. Като мина оттам, ще се обадя.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електрически пистолети за боядисване?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Моите и петте са за по малко от 300 лева ама не си изкарвам с това хляба и пръскам безотговорни детайли . Имам два чешки от онова време с тях си пръскам спокойно и цяла кола ама за себе си с алкидна боя . Ако искаш да работиш качествено ти трябват няколко различни пистолета и всичките примерно на Сата
                          http://www.euromarket.bg/js/tiny_mce...SATA_final.pdf или Де Вилбис http://vesko.net/index.php?option=co...263&Itemid=121 под 1000 лева няма . В краен случай Сагола са около 500 лева . И аз си мислех че чешките пистолети са супер докато не пипнах Де Вилбиса на един приятел и разбрах че съм далече от истината . С компресорите е същата работа трябва ти машина с поне 400 - 500 литра дебит и там цените гонят над 1000 за читав . Ако искаш качество на боядисаното само в камера става и на тротоара ама не е баш същото За шлайф машините ситуацията е аналогична читава на Фесто с прахоуловител от 1000 лева нагоре .
                          На тази фирма са нашите: http://www.anest-iwataeu.com/product...Lin=2&Prod=238

                          Принципно си прав, за всички машини е така. Ако имаш възможност да си ги позволиш.
                          Продуктите обаче ги създават хората, а не машините. Имаш ли подходящото отношение и желание, резултатите са на лице. Винаги съм казвал, ако западняците видят с какви машини правим същите и не рядко по-добри продукти, ще се самоубият ритуално.
                          Като правихме рецепцията на Кауфланд, те си доставиха фурнира от фабриката която им го произвежда за всички централи. Е нЕма такъв буклук, поне три места в София се сещам които щяха да го съшият по-добре със значително по-непрофесионална техника.
                          Разбира се става дума за ограничени и индивидуални серии. При серийно производство тежестта на машините е много по-висока.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електрически пистолети за боядисване?

                            На фурнира му знам и кътните зъби . Един от най качествените фурнири в Европа се правеше в България ама и тоя завод отиде на скрап . Почти цялата продукция се изнасяше за Италия и Кипър а аз му бях главен механик . При автомобилното боядисване нещата са малко по сложни . Преди 5 - 6 години изграждахме ново ЦВС на един сервиз представители на една от най големите марки европейски автомобилни производители . Инвестицията им сигурно беше над милион евро две нови бояджийски камери два шведски винтови компресора абе много пари . Понеже ми се налагаше често да контактувам с началника на сервиза един ден докато пиехме кафе го питах за какво е цялата тая работа . Та човека ми каза освен ИСО 9001 парите са в работата със застрахователите а те не гледат какви са ти майсторите а да ти е скъпа и лъскава техниката . Идват гледат чисто ; лъскаво за много пари и почват да ти плащат . Там не става с евтина техника .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електрически пистолети за боядисване?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Хора ако ставаше качествено да се нанасят различни видове бои с електрически пистолет никой не е луд да инвестира хиляди левове в компресори и пистолети .
                              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                              ... Ежедневно се ползва вече повече от 5-6 години. В момента даже имат и под 300лв абсолютно прилични. Компресорите ни не помня колко струваха, че беше много отдавна, но не бяха повече от 500лв.
                              А бе, вие къде забихте в боядисване на коли, стени, ежедневна употреба и т.н.?!? Става дума за съвсем дребни работи. Нещо като да трябва да пръснеш нещо дребно 1-2-3 пъти в годината.
                              Все едно на някой, дето 2 пъти в годината ще излезе на пикник на някоя полянка, да му предлагаш джип, тунингован за трофи състезания ...


                              А и не е въпросът само в парите. Де да го съхранява човек този компресор в апартамент на 4-я етаж (без асансьор), като мазетата само за последната година са разбивани 2 пъти???
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X