Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАЖНО за "хебел" на Pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВАЖНО за "хебел" на Pajero

    http://www.pocuk.com/pitmanarmrcall.htm http://www.pocuk.com/forums/viewtopi...c11fc6e974ccf9

  • #2
    От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

    Ще излезе, че сам си пиша и си отговарям, но предишния път имах време само да пусна "връзките" в интернет, а сега давам малко подробности. Първо: проблема е за коли, произведени 90-99 година. Второ: проблема според мен е изключително сериозен и искам да споделя. При тази повреда автомобила остава внезапно и абсолютно безсимптомно НЕУПРАВЛЯЕМ. В нашия случай имахме луд късмет, че е станало при потегляне на кръстовище. Карала е жена ми и незабавно е сряла, разбирайки,че колата не завива. Тръпки ме побиват всеки път, като си помисля, какво би станало предишния ден, когато тя, с три момичета се прибраха от морето по магистралата. Недоумявах, как е възможно Мицубиши да допуснат такъв тип повреда /без никакви предварителни признаци/. Пуснах в Гугъл "Pajero pitman arm fault " и нещата ми станаха ясни.В UK са станали 12 инцидента с 2 смъртни случая и извикват към 70 000 коли за ремонт. Безплатно, за 1 час, за официално внесените. Към собствениците на автомобили "сив внос", отправят настоятелна препоръка да организират сами смяната. Тогава се запитах, защо в България не се вземат мерки? И звъннах в Балкан стар. От там ми отговориха, че не знаят за такъв проблем и ми предложиха да им пратя номера на шасито и да ми кажат, какво трябва да се прави по тази кола конкретно. Със сигурност ще го направя, но междувременно реших да информирам когото мога. В mitsubishibg.com не ми позволяват да пиша и го направих тук. Ако някой от форума има допуск там , нека да го пусне. Това е от мен. Дано да съм полезен на колегите с по-стари коли. А иначе всички май трябва сами да се интересуват и да търсят информация за т.нар. service recall, защото очевидно е има интересни неща. Ето още веднъж връзките, които посочих първия път : http://www.pocuk.com/pitmanarmrcall.htm http://www.pocuk.com/forums/viewtopi...c11fc6e974ccf9

    Коментар


    • #3
      От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

      Ето и една схема (в случая за Паджеро Спорт).
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Mitsu; 12-08-13, 07:38.

      Коментар


      • #4
        От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

        А какво се случва с ябълката точно, излиза от гнездото или се чупи до конуса?

        Коментар


        • #5
          От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

          Не съм го виждал още лично. Казаха ми, че е като срязан. Най-вероятно там.

          Коментар


          • #6
            От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

            Сега го видях. Две пукнатини са тръгнали от двете страни на сечението, приближавали са се успоредни, почти симетрично към средата му, и болта се е скъсал, когато между тях е останало около 1-1,5 мм. Скоро ще пусна снимка.

            Коментар


            • #7
              От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

              Първоначално публикуван от Mitsu Преглед на мнение
              Скоро ще пусна снимка.
              Аз лично ще я чакам с интерес! Това е сериозен проблем и трябва да видим за какво точно става дума!

              Коментар


              • #8
                От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140001.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5510359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140004.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5510360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140006.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5510361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140007.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5510362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140002.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5510363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140003.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5510364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8140008.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5510365Ето някои :

                Коментар


                • #9
                  От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

                  Май и аз имам същия проблем,имам Паджерото от месец,до сега не съм карал такава и още нищо не ми е ясно по него.На прав участък имам чувството че гумите сами си завиват,и ако карам с 80 -90 е трудно да се овладее.В началото мислех че е заради гумите,защото са с по-голям размер,после мислех че е от стария модел кормилна система ... сега тук виждам че това е системен проблем и то не само в моя джип.Ако има по-запознати със този случай,моля дайте съвет джипа ми е Паджеро 1 1986г 2.3ТД

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВАЖНО за "хебел" на Pajero

                    Подпри с щанга хебела и го размърдай, веднага ще си проличи луфта, ако го има.
                    Или, помощник върти на волана, а ти гледаш хебела - забелязва се освен нормалното движение ляво-дясно, и такова нагоре-надолу ако има луфт.
                    Но първо провери геометрията, особено ако са натягани торсиони, за да влязат по-големите гуми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X