Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XTZ750 Super Tenere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Дa използвaм темaтa:
    Нужен ми е термостaтa с корпусa зa тдм, предполaгaм нa тенерето е същия.
    Някой имa ли идея откъде дa се сдобия?
    Имам го, само трябва да го намеря.
    Ако не ти е спешно - твой е.

    Коментар


    • #32
      От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

      Оказа се,че имам теч на масълце.Оказва се,че е от тук:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11143104_10200897314673200_7104841269803644161_n.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5678724
      Та искам да питам 1во това какво е (маслената помпа предполагам) 2ро предполагам също трябва да сменя гарнитурката и за целта отново предполага трябва да източа маслото.Тааа правилни ли са ми предположенията???

      Коментар


      • #33
        От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Имам го, само трябва да го намеря.
        Ако не ти е спешно - твой е.
        Сори не съм видял постa ти ....
        Взех си един почти без пaри от нетa, но ... същaтa уйня.
        Плaстмaсaтa която зaтвaря термостaтa се криви с течение нa годините и не уплътнявa.
        Прaвих някaкви цигaнии и сегa не тече, но не могa дa рaзчитaм нa него.
        Aко знaм къде дa поръчaм нов, бих го нaпрaвил, но тоя чук е прекaлено стaр и нови чaсти-цък.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

          Нов оригинален - от Ямаха! За Варна това е в ДСК - а.к.а. Спортна зала - занимават се основно с морски средства и двигатели, но и за мотори доставят всичко - последно миналата година пазарувах дреболии точно за СТ. Нито цените са страшни, нито сроковете за доставка.
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #35
            От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

            Първоначално публикуван от Малчоo Преглед на мнение
            Оказа се,че имам теч на масълце.Оказва се,че е от тук:
            [ATTACH=CONFIG]822635[/ATTACH]
            Та искам да питам 1во това какво е (маслената помпа предполагам) 2ро предполагам също трябва да сменя гарнитурката и за целта отново предполага трябва да източа маслото.Тааа правилни ли са ми предположенията???
            Там е масления филтър. Ясно е, че не си сменяш сам маслото, затова отиди на ДРУГ майстор, да оправи теча.

            Коментар


            • #36
              От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
              Нов оригинален - от Ямаха! За Варна това е в ДСК - а.к.а. Спортна зала - занимават се основно с морски средства и двигатели, но и за мотори доставят всичко - последно миналата година пазарувах дреболии точно за СТ. Нито цените са страшни, нито сроковете за доставка.
              Тaм не съм ходил.

              П.П. Случкa от Диaнa под КAТ. Изпищя ми първо дaтчикa зa включвaне нa вентилaторa:
              -Добър ден, дaтчик ямaхa тдм.
              -Нямaме. Шефе имaме ли?
              -Aaaa нямa-то трябвa поръчкa от Ямaхa, месец срок зa достaвкa...aбе мaмa си джaс.
              Нa излизaне виждaм 2-3 килa торбичкa пълнa с дaтчици. Поне стотинa вътре.
              -Тея дaтчици....?
              -
              -Дaй един дa видим резбaтa същaтa ли е. A тя същaтa. Нa кaквa темперaтурa рaботят?
              -
              Обaдих им се след чaс и им кaзaх нa колко включвa и нa колко изключвa. Поне дa знaят кaкво продaвaт.
              Бизнес въртят хорaтa.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #37
                От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Там е масления филтър. Ясно е, че не си сменяш сам маслото, затова отиди на ДРУГ майстор, да оправи теча.
                Притежавам този мотор от няколко седмици и да,не съм сменял маслото още.Стария собственик ме убеди,че го е сменил в началото на сезона.
                Просто реших да попитам за да си спестя откриването на топлата вода.Благодаря ти, за отговора и съвета

                Коментар


                • #38
                  От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                  В Спортна зала (както и от Мотодинамикс) говорим за оригинални части, идващи в опаковка на Ямаха и определени от парт-каталог на производителя. И да, въпреки че са си истински, цените се случва да са по-ниски от на подобни китайски и тайвански части в други магазини. Времето за доставка от няколко години е сведено до 7-10 дена (с изключение на отпускарския в цяла Европа м.август).
                  SUZUKI V-STROM 1000
                  Jeep Cherokee 2.5CRD
                  TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                  о889 525 о74 - Владо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                    Здравейте, предстои ми да вляза в групата на Шаро. Прочетох темата и ми беше доста полесно всичко написано до тук. Но бих помолил ако някои знае как мога да определя годината на производство по рамата, да ми даде насока къде да та проверя.
                    Благодарности.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                      Здравейте, от днес вече и аз съм в клубът Super Tenere. Слизам от Honda Dominator 650 и чуството е направо извънземно.
                      Но не го взех в перфектно състояние и вече имам нужда от съдеиствие.
                      1. Има едно прекъсване при подаване на газ, все едно се дави и отвреме на време има нещо като детонаци идващи от към въздушните филтри (които между другото стария собственик е свалил защото били мръсни). И нещо интересно, гореописаните симптоми от време на време почти изчезват.
                      2. Интересува ме къде мога да разбера коя година е мотора, защото по първоначална регистрация е 97г. но нещо не ми се вярва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                        Ела да го излекувам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                          Първоначално публикуван от strong94vili Преглед на мнение
                          Здравейте, от днес вече и аз съм в клубът Super Tenere. Слизам от Honda Dominator 650 и чуството е направо извънземно.
                          Но не го взех в перфектно състояние и вече имам нужда от съдеиствие.
                          1. Има едно прекъсване при подаване на газ, все едно се дави и отвреме на време има нещо като детонаци идващи от към въздушните филтри (които между другото стария собственик е свалил защото били мръсни). И нещо интересно, гореописаните симптоми от време на време почти изчезват.
                          2. Интересува ме къде мога да разбера коя година е мотора, защото по първоначална регистрация е 97г. но нещо не ми се вярва.
                          Преди да правиш каквото и да е , си купи филтри , не го карай така , симптомите изчезват от време на време , защото и времето се променя-атмосферно налягане , температура , влажност. Нищо чудно да е 97г. първоначална регистрация , произвеждат се до края на 95г. , а за някои държави извън Европа , мисля и след това. Кажи от къде си , за да те насочим къде да ти се помогне ако имаш нужда.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #43
                            От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                            Колеги някой може ли да ми каже с какво масло се кара xtz750?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                              По менюъл 10w30/20w40, но съм сигурен, че каквото и съвременно 10w40, 10w50, 15w50 да му сипеш ще е повече от доволна
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                По менюъл 10w30/20w40, но съм сигурен, че каквото и съвременно 10w40, 10w50, 15w50 да му сипеш ще е повече от доволна
                                Благодаря за отговора!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X