Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XTZ750 Super Tenere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    В последствие смених и кормилото с алуминиево, както и протекторите на ръцете с такива, които са хванати и от към края на ръкохватките.
    Би ли дал подробности за протекторите--какви са и откъде са закупени? Мисля да заменя моите, предварително благодаря.

    Коментар


    • #17
      От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

      Кормилото е Tommasseli, a протекторите са Polisport. Аз лично си взех малко по-вдигнато кормило от оригиналното. Фирмата съм ти я пуснал на лично.

      Разхода на адвенчър моторите е важна тема! При мен, след профилактиките на карбураторите, се движи около 6л/100км. Подозирам, че може и малко надолу, но ако леко си променя стила на каране... Когадо го купих разхода беше 6.5-6.7.
      Последно редактирано от bushiDO; 13-08-13, 08:37.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

        Здравейте, аз като начинаещ ендурист и въобще моторист (от този сезон) карам адно СТ и разхода му е 6.7 карано смесено. Сега карам повече градско и още не съм засякъл градския разход. Като цяло мотора ми харесва като возене и управление, но всява респект и може би за това ми се струва малко тежък. Като включим и малкия ми опит сигурно съм субективен, но с удоволствие бих покарал с някой опитен

        Коментар


        • #19
          От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

          Пропуснах да се похваля, че преди седмица сложих ролбари (след като го изпуснах на място на един чакъл си навих на пръста да му сложа), но пък изкривих кормилото. Та бих попитал bushiDO или някой колега от къде да си взема ново или втора употреба. Тенкю

          Коментар


          • #20
            От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

            Първоначално публикуван от stigate Преглед на мнение
            Пропуснах да се похваля, че преди седмица сложих ролбари (след като го изпуснах на място на един чакъл си навих на пръста да му сложа), но пък изкривих кормилото. Та бих попитал bushiDO или някой колега от къде да си взема ново или втора употреба. Тенкю
            Здравейте колеги,може ли някой да ми каже какво да сменя по карбураторите и от къде да ги закупя че нещо почна много да гори.Миналата година ги прочистих и синхронизирах и беше нормално около 6л, в момента единия карбуратор е зацапан и мотора гори около 7,5л.

            Коментар


            • #21
              От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

              Сменят се:
              - игли;
              - емулсионни тръбички;
              - игли на смукача (едни пластмасови чекии);
              - игли на поплавъка (това понякога не затвраря добре и карбуратора се препълва и сместа заминава);
              - мембрани, ако са скъсани.
              може да се сменят и гумените уплътнения, те са евтини и се намират лесно.

              на разхода оказват влияание и всички стандартни пинизи: реглаж на клапани, свещи, кабели, филтър....

              Колега, свещите гледал ли си ги какъв цвят са?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                Здраейте хорица.. Тука гледам в тая тема обсъждате мотора обаче аз от много време се опитвам да намеря ръководство за употреба на български.. Един приятел преди го беше намирал някъде из форумите но не мога да се свържа с него... За това искам да питам дали вие няма да го имате. Ако не на български поне на руски. Намирам само на английски досега.

                Коментар


                • #23
                  От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                  Ръководство на български има за Балкан.
                  За съвременните мотоциклети, главно на английски.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                    В ръководството за употреба не пише нищо интересно! Кажи ако те интересува конкретно нещо!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                      Днес и аз се сдобих с Super Tenere.Имам да обслужвам предница,профилактика на карбуратори,да сменя водно съединение предполагам,че подкапва антифриз,да мина кат и съм в играта.
                      Иначе минах 60км от Дупница до София и съм много щастлив,машинката е много удобна.Това беше водещото в избора,тъй като съм 2м и 130+ кг.Имах колебания за др биг,но взех тенджера и не съжалявам. Ето я и нея Наздраве.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11755072_10200779316283314_4908945303740290625_n.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5673008

                      Коментар


                      • #26
                        От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                        Честито Супер Тенере , със здраве да си го караш. Предницата е много лесна за обслужване и ремонт. Проблема с карбураторите са иглите и мембраните които се напукват от годините. Най-добре свали резервоара и всички пластмаси , за да огледаш всичко подробно. Ако имаш въпроси , питай , тук има много бивши "стругари".
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                          Така и ще направя.Благодаря

                          Коментар


                          • #28
                            От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                            Еб@ти - същата разцветка като моето бивше! Шибни му една rally style слюда - много го отваря, а и на теб ще ти е по-комфортно. За коловете имам един приспособен инструмент (нещо като огромен шестогран), ако си в района на София свиркай да ти го дам.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                              Дa използвaм темaтa:
                              Нужен ми е термостaтa с корпусa зa тдм, предполaгaм нa тенерето е същия.
                              Някой имa ли идея откъде дa се сдобия?
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: Yamaha XTZ750 Super Tenere

                                Различен е , при ТДМ , капачката е на радиатора , а при СТ , капачката е на корпуса на термостата.

                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X