Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Voltmeter Tunung

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Voltmeter Tunung

    Волтметъра на джипката изглежда така:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:2
Размер:139.9 КБ
ID:6021595

    Белия сектор е напрежението, което е нормално при работа с автомобила при запален или не запален мотор. С други думи, когато напрежението на системата е между 10 и 15 волта стрелката сочи в бялото. Това в определени случаи е доста НЕ приемливо.
    Както знаете, възбудителната намотка на Дайхатсуто не е през лампата, а тя е на отделен кръг. При изгоряла лампа колата си зарежда съвсем нормално. Всеки ден си казваш "утре ще я сменя" и никога не я сменяш. В един момент зареждането спира, но по нищо не се разбира, защото стрелката сочи в бялото. Разбираш, когато вече няма ток за бензиновата помпа. Е, ВЕЧЕ НЕ!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010820131693.jpg
Прегледи:1
Размер:166.6 КБ
ID:6021596

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010820131689.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:6021597

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010820131690.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:6021598

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010820131691.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:6021599

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010820131692.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:6021600
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    От: Voltmeter Tunung

    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
    В един момент зареждането спира, но по нищо не се разбира, защото стрелката сочи в бялото. Разбираш, когато вече няма ток за бензиновата помпа. Е, ВЕЧЕ НЕ!
    Разбираш далеч преди да свърши тока за помпата, поне при мен, до колкото помня. При изгасен двигател стрелката при мен е на ръба. Пусне ли се достатъчно голям консуматор, пада под бялото.

    ...което не отменя направеното де. Не знам само като се кара на тъмно дали няма да дразни. Ако си забелязал часовника при пуснати фарове си намалява яркостта. Помисли дали същото не може да се направи на волтметъра, или пък да си мери осветеността с фотодатчик. Не би трявало да е твърде сложно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Voltmeter Tunung

      Добре седи. Проблеми с алтернатора ли ти причиняваха ядовете с помпата?

      От известно време намислил друго. Мисля да изчопля от часовника всичко и да си сложа моя платка, която да влиза на същото място.
      H и М си остават за настройка за час и минути, а Set избира текущата функция.
      За сега бях решил да слагам само термометър - външен и вътрешен, но може и един волтметър, колко му е. Индикатора на часовника си оставя същия за да се запази дизайна.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Voltmeter Tunung

        Не съм сигурен, но индикатора на часовника май е електролуминесцентен. Това се управлява малко криво, ако помня добре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Voltmeter Tunung

          И аз имам такива спомени. Разглобявах го преди 3-4 години на Ферозата. Със сигурност не беше светодиоден.
          Ще поровя по шкафовете, трябва да имам един останал от донорите и бавно и полека напред.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X