Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камерите и радарите на КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Камерите и радарите на КАТ

    Някои ги раждат и шестачета, че и по-рано. Наскоро получих електронен фиш, според който през м.февруари в с.Трапоклово (на пътя Бургас-Сливен) съм превишил с някакви километри ограничението на скоростта. Предлагаше ми се спогодба, при която призная нарушението и платя в двуседмичен срок, срещу отбив от 30% от стойността на глобата (от 100 лв. на 70 лв.). Проблема беше, че тази кола не я карам от 5 години, а на въпросната дата я бях дал на мой роднина по сватовство. Човека обеща да плати . Обаче аз се питам дали нарушението остава в моето досие в КАТ. Когато получавах фиша поразсъждавах по темата с връчителя, и той се опита да ме убеди, че в случая, нищо нямало да влезе в досието ми. Сега пак ме налегнаха едни притеснения , уж се боря за златен талон, пък ей на без вина-виновен. Как да го местя от крачол - в крачол при тази стресираща ситуация?
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #32
      От: Камерите и радарите на КАТ

      Влиза в твоето досие. Ако искаш да не влиза отиваш в КАТ с книжката и талона на водача и попълваш една декларация и те го преиздават на него. Можеш ти да го вземеш, може и той да го получи по пощата.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #33
        От: Камерите и радарите на КАТ

        Стига с тия златни талони бре, позволено е по един на форум. В нашия го отнесе Пенчо, край.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #34
          От: Камерите и радарите на КАТ

          Имам един електронен фиш за превишена скорост(96км/ч при разрешени 50, стойност на глобата 300лв, платени 200 и нещо с отстъпка) и няколко обикновенни фиша по 20 кинта за спиране на неразрешени места. Вадил съм си справка за нарушенията след това(искаха ми я при смяна на работата) и в нея нямаше нито един от тези фишове. Фигурираха само актове. Явно не ги броят и няма да е пречка за златния талон.(поне до преди година)
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Камерите и радарите на КАТ

            Аз пък съм му хванал цаката за обжалване на тия електронни фишове. Само с юридически аргументи. За сега резултата е 2:1 за мен. Глобите паднаха в Пазарджик и Варна. В Бургас жалбата не мина.Тук съда е в комбина с меверето
            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

            Коментар


            • #36
              От: Камерите и радарите на КАТ

              От юрист знам, че айде не 90 но 80 % от глобите от мобилни камери в съда падат, но за стационарните.... бате там щадене няма. Тях ги признават.
              Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

              Коментар


              • #37
                От: Камерите и радарите на КАТ

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Влиза в твоето досие. Ако искаш да не влиза отиваш в КАТ с книжката и талона на водача и попълваш една декларация и те го преиздават на него. Можеш ти да го вземеш, може и той да го получи по пощата.
                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Имам един електронен фиш за превишена скорост(96км/ч при разрешени 50, стойност на глобата 300лв, платени 200 и нещо с отстъпка) и няколко обикновенни фиша по 20 кинта за спиране на неразрешени места. Вадил съм си справка за нарушенията след това(искаха ми я при смяна на работата) и в нея нямаше нито един от тези фишове. Фигурираха само актове. Явно не ги броят и няма да е пречка за златния талон.(поне до преди година)
                Те по този въпрос поспорихме при връчването на ел.фиш. Старшията беше много нещастен, че глобите по ел.фиш не влизали в досието, което на мен ми се стори малко странно, но щом давали по един златен талон на форум, е без значение.

                Първоначално публикуван от toyota_offroad Преглед на мнение
                От юрист знам, че айде не 90 но 80 % от глобите от мобилни камери в съда падат, но за стационарните.... бате там щадене няма. Тях ги признават.
                Мандрата с падането на наказанията от мобилните камери вече е на затваряне. След дълги години, най накрая КАТ решиха да си сертифицират устройствата за видеонаблюдение в КМ и тази благодатна ниша за отмяна на НП се запълни.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #38
                  От: Камерите и радарите на КАТ

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Интересно как можеш да се унесеш точно там, такъв е бабуняк че не ми е ясно как си удържал колата в пътя с такава скорост.
                  Distronic+ и водач
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #39
                    От: Камерите и радарите на КАТ

                    Аз едно не разбирам с какво закъснение може да ти връчват подобни наказания ?

                    Преди два дни получих писъмце ... за нарушение заснето от статична камера на КЦМ преди Асеновград от 01.04.2012г ... по груби сметки със закъснение от близо 17 месеца!!! До месец-два разбирам, но това ми се струва множко! Някой има ли представа, това чудо безсрочно ли могат да ти го връчват ?
                    www.4x4Trips.bg

                    Коментар


                    • #40
                      От: Камерите и радарите на КАТ

                      До колкото знам, а и съм патил от камера по Софийско писъмцето идва до 3 максимум 6 месеца. Поне при мен така беше, бяха ме щракнали февруари и май ми дойде писмото със снимките и глобата. Не е нормално след година и половина да ти дойде глобата, но все пак нека не забравяме, че живеем в България и всичко е възможно.
                      Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Камерите и радарите на КАТ

                        https://maps.google.com/maps/ms?ie=U...1878735d5f5678

                        На тази камера при изхода от Варна за София (автомагистрала Хемус) какво е ограничението?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Камерите и радарите на КАТ

                          Ето виж тук в тази статия са всички камери и колко е ограничението

                          http://marica.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B6-...ews118542.html


                          А тук са глобите

                          http://marica.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%82-...ews131585.html
                          Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Камерите и радарите на КАТ

                            Първоначално публикуван от mx rider Преглед на мнение
                            https://maps.google.com/maps/ms?ie=U...1878735d5f5678

                            На тази камера при изхода от Варна за София (автомагистрала Хемус) какво е ограничението?
                            Ограничението в този район е 50км/ч (табелата за изход от града е стотина метра след камерата)...
                            Но камерите там не са за скорост....
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Камерите и радарите на КАТ

                              Но камерите там не са за скорост....

                              Благодаря за инфото! Ако се окаже ,че са скоростни ще пиша!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Камерите и радарите на КАТ

                                На Графа ми се мерна скоростна камера, та ми е любопитно пусната ли е да засича не е ли или аз нещо халюцинирам
                                Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме”.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X