Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander II, 2.2 дизел - проблем с турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander II, 2.2 дизел - проблем с турбо

    Здравейте!
    В последно време все по- осезаемо ми се случва да усещам проблем с двигателя на Фрилендъра.
    Когато подавам газ, и турбото започне да функционира, се усеща едно леко прекъсване на тягата на пулсации.
    Трудно е да се опише. Аз си го представям като засмукване на въздух от турбото, защото именно неговия звук се променя докато се случва спада на тягата.
    За първи път ми направи впечатление този проблем, когато ми се наложи да кача един голям баир на първа предавка. Вчера обаче, проблемът се засили. Карах по магистрала с около 120км. в час, на шеста предавка, като прекъсването се усещаше отново.
    Така или иначе утре ще си записвам час за сервиз, но ще се радвам да чуя и вашето мнение.
    Възможно ли е да бъде проблем в някое маркуче към турбото, от което да пада налягането?
    Предполагам, че не съм много добър в обясненията, но съм икономист с лоши технически познания

  • #2
    От: Freelander II, 2.2 дизел - проблем с турбо

    Още е много новичък Фрилендър 2 и едва ли ще намериш много мнения тук, понеже малко колеги са го пипали и ремонтирали. Към момента се обслужват основно във фирмените сервизи и мисля, че добре си се насочил.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #3
      От: Freelander II, 2.2 дизел - проблем с турбо

      Добре, часът е записан - петък от 10.
      Днес забелязах друго. Мисля си, че двигателят си работи добре, но мощността не се предава към колелата. Защото оборотите се вдигат, а колата не ускорява както трябва.
      От друга страна, когато включа програмата за шофиране на пясък /при която 4х4 е включено перманентно/, проблемът не се усеща. Възможно ли е да имам някакъв проблем по някакви предавателни кутии? Не вярвам да е съединител, защото той се отлепя много долу....
      Малко ми е притеснено какво ще кажат в сервиза, та заради това си пиша тук... да се успокоявам

      Коментар


      • #4
        От: Freelander II, 2.2 дизел - проблем с турбо

        Залагам на съединител или по-точно на демпферния(ако е такъв) маховик.
        M.P.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X