Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

    Ама тая верига като дръпне,какво ще спаси самонагаждащия лагер да не се усуче?
    А като мръдне лагера,пада веригата.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #62
      От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

      Прав си. Сега се загледах. Определено има нужда от втора опора.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #63
        От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

        Ако това синьото е самонагаждащ лагер нищо няма да се получи, една топка кал на кардана и ще започне да центрофугира, а веригата няма да остане и 5 секунди закачена, там трябва конзола с два лагера.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #64
          От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

          И аз бях решил да направя лагерно тяло с два лагера , но ме разубедиха ... ще се наложи преработка вероятно . Мисля си и за лагер на главина , дали няма да е по удачния вариант ...
          Проблема е че заварих зъбчатката към вала на самонагаждащия лагер и сега не знам дали ще намеря подобна като диаметър и стъпка ... освен да правя вал по новите лагери и да съединя по някакъв начин стария вал със зъбака и новия ама освен заварка не се сещам а и трябва да може да се разглобява ...
          Последно редактирано от Бакалов; 13-08-13, 11:14.
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #65
            От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            И аз бях решил да направя лагерно тяло с два лагера , но ме разубедиха ... ще се наложи преработка вероятно . Мисля си и за лагер на главина , дали няма да е по удачния вариант ...
            Проблема е че заварих зъбчатката към вала на самонагаждащия лагер и сега не знам дали ще намеря подобна като диаметър и стъпка ... освен да правя вал по новите лагери и да съединя по някакъв начин стария вал със зъбака и новия ама освен заварка не се сещам а и трябва да може да се разглобява ...
            не знам какво имаш предвид под главина, но ако е автомобилна - голяма и тежка е, ако ще да е от някоя микролитражка. Отделно, че и най-калпавата е поне 20 пъти по-яка, отколкото ти трябва. Не се коси, просто виж дали няма да събереш на наличния вал един двйноредов лагер или два обикновени (вала ми се видя достатъчно дълъг за целта) и си готов.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

              Точно автомобилен лагер главина имах предвид , лошото е че не мога да намеря лагерно тяло за такъв вид лагер и стругаря ще трябва да прави лагерно тяло , да му заварям уши , отвори ... макар че ако има такъв лагер с вътрешен размер ф20 мм и широчина 30 - 35 мм ще стане много добре ...
              Последно редактирано от Бакалов; 13-08-13, 14:00.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #67
                От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                Разгледай лагерите за водни помпи .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #68
                  От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Разгледай лагерите за водни помпи .
                  Живко, понеже си мой човек, ако идеята на travelling ти е интересна, мога да ти харижа утре една водна помпа от Мазда за каузата
                  Диаметъра на вала е по-скоро към пет-шестнайсе милиметра (ще го премеря ако трябва), но иначе лагера е достатъчно як, все пак помпата се върти от външен ремък (в смисъл, че не е на ангренажния).
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Живко, понеже си мой човек, ако идеята на travelling ти е интересна, мога да ти харижа утре една водна помпа от Мазда за каузата
                    Диаметъра на вала е по-скоро към пет-шестнайсе милиметра (ще го премеря ако трябва), но иначе лагера е достатъчно як, все пак помпата се върти от външен ремък (в смисъл, че не е на ангренажния).
                    Идейно е ама надали здравината ще му е като на шенкелния лагер
                    Лудак

                    Коментар


                    • #70
                      От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                      Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                      Идейно е ама надали здравината ще му е като на шенкелния лагер
                      Съгласен, ама дали има нужда от чак толкова здравина? Карданчето е доста смешно все пак, пък и веригата ... За сметка на това лагера на главината е 5 пъти по-голям, а там няма безкрайно много място - моткат се разни ауспуси, кардани, амортисьори и прочее ненужни железа
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                        Само идейка-на газковата раздатка лагера който е на вала за включване на предния мост е двуредов, и явно доста як-щом оттам няма оплаквания. На моя КОМ изоплзвам точно този възел, и оттам нямам никакви ядове. Е, не е натоварен радиално(не е с веригаІ, карданчето за лебедката излиза също както за предния мост в оригинала. Но пък вибрации и гадни условия-колкото щеш.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                          Спам:
                          Чудя се...за чий х..й му е на Живко тази лебедка...и без това рядко улучва правилната посока...!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Спам:
                            Чудя се...за чий х..й му е на Живко тази лебедка...и без това рядко улучва правилната посока...!
                            А бе и аз това се питам , некадърник с лебедка ...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #74
                              От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                              Днес монтирах ново лагерното тяло и вече е с два лагера , зъбчатките са в съосие и веригата няма отклонение . Еднствено се двоумя колко да натегна веригата - дължината е около 40 см , колко см трябва да е провисването за таза дължина ?
                              Направих и първите проби - отначало без въже за да проверя как се държи предаването при различните обороти , на 5-та предавка я развъртях с около 3000 оборота и всичко беше нормално . След това сложих въжето и на равно със натиснати спирачки се издърпах около 3 метра - дърпах се на 2-ра с около 1000 оборота но беше доста бавно и пробвах на директна , резултата вече беше много по добър ... Следват тестове в бойни условия ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #75
                                От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                                Добре се получи адаш.
                                Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                                Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                                "Mud Angels" Stara Zagora

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X