Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно ISUZU TROOPER се появи :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

    [QUOTE=stefan_top;2264050]Ами главата е махната,би трябвало да е шлайфана вече,нова гарнитура за главата,малко са надрани ризите на 2ри и 3ти цилиндър..........

    А това кой го поема ?
    Питам заради увещанията на продавача , че ще поеме всичко ако земе да се пръкне зайче от торбата
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #32
      От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

      [QUOTE=Иво82;2264333]
      Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
      Ами главата е махната,би трябвало да е шлайфана вече,нова гарнитура за главата,малко са надрани ризите на 2ри и 3ти цилиндър..........

      А това кой го поема ?
      Питам заради увещанията на продавача , че ще поеме всичко ако земе да се пръкне зайче от торбата
      Ами ко да ти кажа пич.Как да кажа кой е виновен че е излязъл маркуча от радиатора на парното.Според мене се е случило понеже скобата не е била затегната както хората.Но разходите по ремонта ги поемам аз.Иначе и аз имах обещания за зайчето ))

      Коментар


      • #33
        От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

        Ми то в случая за да няма повече " зайчета" ще е добре да прегледате всичко което може да е пипано .Не , че нещо ама много рунтав ще излезе тоя скокльо
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #34
          От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

          Чакайте бе хора . Тези машини датчик за темепература нямат ли и не я ли показват на таблото ? Мойта като вдигне 100 градуса и аз дигам 200 кръвно ! Как от един маркуч и ойде коньо у ряката ? То бива каръщина , ама май и твойто участие не е малко ! Знам ли ? Иначе на вид е бонбонче .

          Коментар


          • #35
            От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Чакайте бе хора . Тези машини датчик за темепература нямат ли и не я ли показват на таблото ? Мойта като вдигне 100 градуса и аз дигам 200 кръвно ! Как от един маркуч и ойде коньо у ряката ? То бива каръщина , ама май и твойто участие не е малко ! Знам ли ? Иначе на вид е бонбонче .
            Да колега имат датчик за температурата.Този датчик мери температурата на водата.Когато няма вода какво ще измери датчика? Маркуча за водата,макар и на радиатора на парното,е с доста голям вътрешен диаметър и според мен е изхвърлил водата за по-малко от минута.И от там ми се чини че стрелката затова не мръдна-просто няма време )) Лошото е че няма датчик за нивото на охлаждащата течност-няма приливно казанче където стои той (((

            Коментар


            • #36
              От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

              Този датчик не се ли побърква като остане на сухо т.е. да показва прекалено висока или ненормално ниска температура ? Иначе ти пожелавам успех с ремонта и много да те слуша след това !

              Коментар


              • #37
                От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                Колеги ремонта се оказа неуспешен.Турбото най-вероятно е дало фира.Нямам нерви да го правя и пари също.Ще го продавам колкото и да не ми се иска.Ще му търся около 3000лв.Ако някой иска да пише на лично или тука.Утре ще ходя да си вземам джипа от майстора (((

                Коментар


                • #38
                  От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                  Не се предавай! С малко импровизация можеш и става да сложиш първото ти попаднало под ръка турбо,дори и малко да е ще се учудиш колко добре ще върви с него.Пробвано е.
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                    Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                    Не се предавай! С малко импровизация можеш и става да сложиш първото ти попаднало под ръка турбо,дори и малко да е ще се учудиш колко добре ще върви с него.Пробвано е.
                    Лошото е че не съм сигурен какво и как е направено. Понеже майстора ми говори и за пробити бутала и кво ли още не

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                      Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                      Лошото е че не съм сигурен какво и как е направено. Понеже майстора ми говори и за пробити бутала и кво ли още не
                      Съмнявам се, но дори и буталата да са,комплекта е 145лв чисто нови.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                        Днеска жипката я взех от турбото хвърчат масла яко.И по-неприятното е че като откачих турбото да не духа в двигателя пак пушеше якооооо.Сегменти ли,бутала ли,глава ли,блок ли............Май ще я оставя за донор че то към смяна на двигател се отива-там едни 1500-2000лв.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                          Чакай сега, май доста работи не са ти ясни, защо разкачи турбото!?!?
                          Не бързай да разглобяваш колата защото пуши ПРИ ОТКАЧЕНО ТУРБО!!!!
                          Тогава ще пуши и чисто нова кола от магазина
                          Ролята на турбината е да вкарва въздух в двигателя, като си я откачил, как няма да пуши черно като локомотив. Не му достига въздух на двигателя. Ще пуши и още как. Ще пуши и при вече доста износена турбина, която не може да набави необходимия въздух за правилното изгаряне на горивото.
                          Като начало веднага си закачи турбината, това че хвърля масло, първо не е толкова страшно, второ подлежи на ремонт, който е и доста по-евтин и лисен от основния ремонт на двигателя.
                          Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                          Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                            Да те питам! Кара ли го на олио?Щото ако си,има вероятност да са запекли сигментите,а ако не си малко вероятно да са се износили.Доста здраво за закалени ризите и сигментите на исузуто.
                            Смени турбото и нещата ще се оправят ,провери и маркучетата на помпата за вакума и налягането да не са разменени.
                            А духа ли много през отдушника?
                            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                              Ами вижте сега-пуши бяло и то яко.Интеркулера беше пълен с масло като го махнах.А останалите работи като разменени маркучи и тнт не са ми ясни.А ризите на 2ри и 3ти цилиндър бяха задрали като ги видях.Дали са оправени и до колко нямам идея.Но на майстора му нямам вяра.Според мене един двигател може да работи и без турбина(която свиреше яко преди това)Но щом пуши така при разкачено турбо ми се струва че вкарва .......................знам ли кво вече

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още едно ISUZU TROOPER се появи

                                Ми ще пуши! Гърнетата са пълни с масло,докато не се изчистят или запалят все ще пуши.
                                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X