Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

    Богатите(а,не бедните) са го казали отдавна,и го спазват стриктно:евтиното винаги излиза по-скъпо!
    Винаги ще се учудвам,като някой мисли,че има евтино,и качествено,и поддържано возило(еле "жипка")!И това го има,но много рядко,ако продавача е на голям зор...
    Имам впечатления от нова Фронтера 2.5TDS-97г.Перфектен и икономичен "жип"(твърдо 9 литра/100км със скорост 130км./ч,и 10литра Софийско грАдско),който карах 2години до 140 000км.,и нямаше никакви проблеми,докато не го побараха разни "състезатели",прегряха го зверски и от тогава повече мотор не стана,ако че беше с отделни глави.И задните седалки са много ниски,и колената стърчат нагоре....и отпред е така,но има мегдан напред да се изпънат,и не е неудобно.Инак проблеми с окачване и скорости-ниКВи!Само хубави и подходящи гуми,и си ОК!По същото време имахме и Сузуки-Гранд Витара(и,тя 1997год.)2.5,V6 бензин....е,нямаше такова дърво,като проходимост,но беше адски дуракоустойчива-кой ли не я кара,какви ли не издевателства не видя,но не се предаде до 350 000км.,след които се продаде,и още се кара!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

      Тури му едни Малатести Кобри и ще останеш без дъх от къде може да мине.Аз такива изпълнения съм си позволявал само с джипката дето я карах в казармата в Златоградския балкан .И като вземе да фърля кал отзаде -като шоколадови бонбони на 20 метра фърля.Е като всички Опели изпотява стъклата ама като ги духне парното няма проблем .ГНП -то много електроника ама те вече кой прави механични.Има и дребни кахъри като километража на таблото ама като цяло е супер.

      Коментар


      • #18
        До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

        Аз карам такава ЖИПКА и съм много доволен! Досега големи ремонти не съм правил,само козметика.Като цяло много здрава и проходима,абе с две думи много съм доволен!
        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

        Коментар


        • #19
          До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

          Хайде и аз да кажа: От миналото лято я търкалям, жена ми също и много си я харесваме!
          Проблеми никакви, като изключиме традиционните за модела, с които сам се справих успешно: прословутото "прекъсване" на скоростомера и лампичката за коланите (еърбеците).
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #20
            До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
            Хайде и аз да кажа: От миналото лято я търкалям, жена ми също и много си я харесваме!
            Проблеми никакви, като изключиме традиционните за модела, с които сам се справих успешно: прословутото "прекъсване" на скоростомера и лампичката за коланите (еърбеците).
            Как оправи скоростомера при мен с презапояване не стана?
            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

            Коментар


            • #21
              До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

              Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
              Как оправи скоростомера при мен с презапояване не стана?
              Еми точно с презапояване на всички спойки по платката, с изключение на тези на интегралните схеми.
              От лятото, след тази манипулация до сега не е спрял нито веднъж!
              Да не би при тебе да има и някакво механично задържане?
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #22
                До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                Еми точно с презапояване на всички спойки по платката, с изключение на тези на интегралните схеми.
                От лятото, след тази манипулация до сега не е спрял нито веднъж!
                Да не би при тебе да има и някакво механично задържане?
                Тази маниполация с презапоиването изкара 3 дена и пак отначало но ще го свалям пак то се е видяло! Благодаря за отговора!
                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                Коментар


                • #23
                  До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                  Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                  Тази маниполация с презапоиването изкара 3 дена и пак отначало но ще го свалям пак то се е видяло! Благодаря за отговора!
                  Значи спойките си ги презапоявах сам, без да ползвам някакъв флюс за запояване, а само с колофон. Но минах абсолютно всички спойки една по една ( без интегралните схеми, не помня една ли беше или повече, тях не посмях да ги барам ).
                  Като успокоение - поне свикнах да свалям таблото за норматив...
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    Значи спойките си ги презапоявах сам, без да ползвам някакъв флюс за запояване, а само с колофон. Но минах абсолютно всички спойки една по една ( без интегралните схеми, не помня една ли беше или повече, тях не посмях да ги барам ).
                    Като успокоение - поне свикнах да свалям таблото за норматив...
                    И аз си ги презапоявах сам с колофон но явно съм пропуснал НАЙ-ВАЖНАТА ама явно пак ще се сваля!
                    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                      Здравейте. От известно време чета форума и проучвах мнения за фронтера. Е, вече съм горд собственик на ОФ Б 2.2 DTL 16V 1999 г. - дълга база. Мисля, че е супер джипка. Вози комфортно, върви супер, много е удобна. Просто до този момент съм много доволен. Който е решил да си купува, да не му мисли, а да скача в някоя и газ.

                      П.С. ...надявам се на помощ и полезни съвети при необходимост от по-опитните фронтераджии тук. Поздрави!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                        Първоначално публикуван от Simich Преглед на мнение
                        Здравейте. От известно време чета форума и проучвах мнения за фронтера. Е, вече съм горд собственик на ОФ Б 2.2 DTL 16V 1999 г. - дълга база. Мисля, че е супер джипка. Вози комфортно, върви супер, много е удобна. Просто до този момент съм много доволен. Който е решил да си купува, да не му мисли, а да скача в някоя и газ.

                        П.С. ...надявам се на помощ и полезни съвети при необходимост от по-опитните фронтераджии тук. Поздрави!
                        Честито колега моита е същата!Със здраве и безавариино,а че въпроси ще имаш то е ясно има доста споделен опит от колегите и има какво да научиш от тях!
                        Успех!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                          Е, вече съм горд собственик на ОФ Б 2.2 DTL 16V 1999 г. - дълга база. Мисля, че е супер джипка. Вози комфортно, върви супер, много е удобна.
                          Честито ,завиждам ти.Аз за сега изчитам всичките коментари защото се раздвоявам м/у ОФ Б и теранно2,но май ще е фронтера.
                          иво димитров-0898 472 158

                          Коментар


                          • #28
                            До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                            Първоначално публикуван от ivelin22 Преглед на мнение
                            Е, вече съм горд собственик на ОФ Б 2.2 DTL 16V 1999 г. - дълга база. Мисля, че е супер джипка. Вози комфортно, върви супер, много е удобна.
                            Честито ,завиждам ти.Аз за сега изчитам всичките коментари защото се раздвоявам м/у ОФ Б и теранно2,но май ще е фронтера.
                            Взимаи Фронтерката и добре дошъл...... !
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар


                            • #29
                              До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                              Здравейте притежатели на този модел Фронтера,първо предварително да се извиня понеже съм нов и не знам дали тук е местото да пиша.Имам
                              Опел Фронтера 2.2 ДТЛ от лятото на 2009,но от самото купуване си има проблем с горивната система.При скорост 120 км.на 3000 оборота светва на таблото някаква грешка и колата губи всякаква мощност,разбира се не само при тази скорост понякога и на по малко натоварване.Ако някой е имал такъв проблем моля да сподели

                              Коментар


                              • #30
                                До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                                Първоначално публикуван от marian64 Преглед на мнение
                                Здравейте притежатели на този модел Фронтера,първо предварително да се извиня понеже съм нов и не знам дали тук е местото да пиша.Имам
                                Опел Фронтера 2.2 ДТЛ от лятото на 2009,но от самото купуване си има проблем с горивната система.При скорост 120 км.на 3000 оборота светва на таблото някаква грешка и колата губи всякаква мощност,разбира се не само при тази скорост понякога и на по малко натоварване.Ако някой е имал такъв проблем моля да сподели
                                Колега аз търкалям 5-та година ОФА, ама един приятел имаше същия проблем като теб есента, пак така си я купи. Лекарството беше нов дебитомер и от тогава НЕМА ЯГОДИ! (ядове де)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X