Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуумни маркучи на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вакуумни маркучи на Фероза

    Моля компетентните за помощ!Мотора ми работи много лошо на празен ход. Получава се колебание на оборотите от 1000 до границата на изгасване няколко пъти и изгасва. Долната граница е толкова ниска, че светва лампата на зареждането. Понеже разглобяването беше доста отдавна не съм сигурен, че съм подредил вакуумите по правилния начин. Става въпрос за шестте тръбички до делкото. Има ли къде да се види това в PDF-ите? Някой знае ли ги наизуст? Някой би ли си ги проследил на колата?
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    От: Вакуумни маркучи на Фероза

    Ух...имаше ги някъде из схемите...
    Ще пробвам да разровя.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Вакуумни маркучи на Фероза

      Това върши ли работа?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:83-6373d1f831.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5505130

      Коментар


      • #4
        От: Вакуумни маркучи на Фероза

        На първата картинка е видно, че за това става дума, но не се разбира особено.
        Благодаря!
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: Вакуумни маркучи на Фероза

          Първите картинки са за карбуратор. Ти не си ли инжекция?

          Независимо дали е карбуратор или инжекцион до делкото ходят само две вакуумчета за динамичен аванс.

          Заставаш пред джипката с лице към мотора. При инжекциона в ляво от делкото на главата трябва да има един температурен даткчик. При инжекциона празния ход се управлява само с вакуум. Компютъра няма общо.
          При карбуратора на същото място има един седмокрил петохуйник. Клапан е, управлява се от охладителната течност. В него влизат 4 маркучета. Това са първите картинки от документацията.

          Ще поровя вкъщи за снимки. Имах ги повечето маркучеста снимани.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Вакуумни маркучи на Фероза

            Благодаря за вниманието! Оправих се по метода на неволята.
            Въпреки това информацията ще е полезна.
            Върху всмукателния колектор имам една редица от десетина тръби за вакуум. Всички те започват от дросела, като някои са пред, а някои зад дросела. Част от тях се отклоняват към разни уреди, дето IQ-то не ми стига до там за да ги дефинирм. На края на всмукателния колектор са седем тръбички, които трябва да преминат в маркучи. На ляво тръгва маркуч за онази бъчонка, дето регулира нлягането в резервоара. Точно насреща на купето, до бензиновия филтър има закчен някакъв електро-механичен клапан в който отиват два маркуча, а трети излиза и отива някъде си. На дясно тръгват четири маркуча, два от които влизат в делкото, а другите два в друг клапан, който се намира на главата, под декото, от към изпусктелния колектор.

            Аз бях разменил местата на последните два маркуча с тези на електро-механичния клапан. Сега мотора спи.

            Не се форсира добре в движение и си мисля, че вероятно бензиновата помпа си заминва. Ще пробвам ппърво да сменя бензиновия фитър, но като го гледам какъв ми е хубавец колко ли ще се изръся за него?
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #7
              От: Вакуумни маркучи на Фероза

              На купето трябва да има две жужавки.
              Едната е електро-механичен клапан. Той дава бай-пас на дорсела. Целата е принудитело повдигане на празния ход. По спомени го командореше компютъра, като взима сигнал от мотора на парното. Идеята е да се вдигне малко празния ход за да компенсира "тормоза" на двигателя от повишената електрическа консумация. Едното маркуче е преди дросела, другото след.
              Аналогична система има и към помпата на хидравликата. И към нея трябва да ходят две маркучета - преди и след дросела.

              Другото трябва да е МАП сензор. Не помна колко маркучета влизат в него.

              2 има към делкото за регулиране на аванса.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: Вакуумни маркучи на Фероза

                Къде го кара тоя ПУЦ?
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #9
                  От: Вакуумни маркучи на Фероза

                  Тези ли са?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВАКУМИ.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5505251
                  DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вакуумни маркучи на Фероза

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    Компютъра няма общо.
                    Има общо, но е подробност - на студено или пуснати консуматори има клапан за повишаване на празния ход. Другото е - все пак компютъра пуска горивото. Ако не си чете вакуума и температурата на входящия въздух или температурата на двигателя правилно, няма да пусне правилното количество гориво. Ако не си чете позицията на педала на газта правилно (отпуснат, натискат докрай или някъде по средата) - няма да знае че трябва да поддържа празен ход.

                    Снимай си двигателя и качи снимка, че са 2 варианта. Първо да видим кой е, и после ще умуваме. Единия е с EGR, другия - без.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вакуумни маркучи на Фероза

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Благодаря за вниманието! Оправих се по метода на неволята.
                      Въпреки това информацията ще е полезна.
                      Върху всмукателния колектор имам една редица от десетина тръби за вакуум. Всички те започват от дросела, като някои са пред, а някои зад дросела. Част от тях се отклоняват към разни уреди, дето IQ-то не ми стига до там за да ги дефинирм. На края на всмукателния колектор са седем тръбички, които трябва да преминат в маркучи. На ляво тръгва маркуч за онази бъчонка, дето регулира нлягането в резервоара. Точно насреща на купето, до бензиновия филтър има закчен някакъв електро-механичен клапан в който отиват два маркуча, а трети излиза и отива някъде си. На дясно тръгват четири маркуча, два от които влизат в делкото, а другите два в друг клапан, който се намира на главата, под декото, от към изпусктелния колектор.

                      Аз бях разменил местата на последните два маркуча с тези на електро-механичния клапан. Сега мотора спи.

                      Не се форсира добре в движение и си мисля, че вероятно бензиновата помпа си заминва. Ще пробвам ппърво да сменя бензиновия фитър, но като го гледам какъв ми е хубавец колко ли ще се изръся за него?
                      Значи си нарушил работата на EGR-а, и затова се е шашкала.

                      Филтъра не е скъп - 20-ина лева май.

                      Дали си заминава помпата можеш да провериш като и измериш налягането. Не е трудно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вакуумни маркучи на Фероза

                        Първоначално публикуван от Божидар Барев Преглед на мнение
                        Тези ли са?[ATTACH=CONFIG]610638[/ATTACH]
                        И аз го изрових това и се опитах да работя по него, но моите вакууми са два пъти повече.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Значи си нарушил работата на EGR-а, и затова се е шашкала.

                        Филтъра не е скъп - 20-ина лева май.

                        Дали си заминава помпата можеш да провериш като и измериш налягането. Не е трудно.
                        Да, вероятно е точно това.

                        Проверката е много лесна, само да имаш съответния инструмент.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вакуумни маркучи на Фероза

                          Съответния инструмент се състои от един манометър, един горивен маркуч за Камаз (със същите уши е, ако помня добре) и един тройник (маркуча от камаз се срязва на две, слага се тройника и там се връзва манометъра). Като пари - не вярвам да надхвърля 30 лева с много. Това цялото се слага на мястото на единия оригинален маркуч, ако помня добре. Абе помня че беше лесно - за 10-ина минути работа..
                          Последно редактирано от sparkybg; 25-07-13, 23:46.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вакуумни маркучи на Фероза

                            Това са тръбите, които бях разменил - едните две с другите две.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5505361

                            А цялата картинка изглежда така:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250720131672.jpg
Прегледи:1
Размер:288.7 КБ
ID:5505362
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250720131673.jpg
Прегледи:1
Размер:240.6 КБ
ID:5505363
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250720131674.jpg
Прегледи:1
Размер:224.8 КБ
ID:5505364
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250720131675.jpg
Прегледи:1
Размер:238.1 КБ
ID:5505365
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250720131676.jpg
Прегледи:1
Размер:290.3 КБ
ID:5505366
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вакуумни маркучи на Фероза

                              Понеже разправяше и че не се форсирала добре - провери тръбите към делкото. Малката мембранка взима вакуум на границата на дроселовата клапа, а голямата от по-навътре в колектора.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X