Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

    Модератор: Тази тема е отделена от тук.

    При положение, че вече са на разположение преден и заден Дана 60 мостове е абсолютно безумие да се споменават патрулски мостове. Ама който и да е модел от тях. Аз лично извървях дългия път на проучване на алтернативите за това на какви мостове да се спра в моя проект. Някак си много ме спираше цената от $13 000 за двата моста. Четох, ходих и гледах и разглобявах и не открих нито една причина да се спра на патрулските мостове. Дори заден с 260 мм корона открих от една 61-ца дълга база с АБС-ите му и с всичко, което ми трябваше. И както е с тази огромна корона изведнъж гледам едни 33-шлицови солети сложени за полуоски. Е до там бях с колебанията. Да наистина патрулските мостове са преосигурени откъм корони и пиньони, но всичко останало не ме радва. Особено предния с това изтъняване на края дори само на око не ми вдъхва доверие. Единственото им предимство е евтинията, но в конкретния случай тези Дана 60-ки които са вече налични едва ли са много по-скъпи от патрулските кашкавали.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-07-13, 07:47.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

  • #2
    От: Как се чупи Wrangler

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    При положение, че вече са на разположение преден и заден Дана 60 мостове е абсолютно безумие да се споменават патрулски мостове. Ама който и да е модел от тях. Аз лично извървях дългия път на проучване на алтернативите за това на какви мостове да се спра в моя проект. Някак си много ме спираше цената от $13 000 за двата моста. Четох, ходих и гледах и разглобявах и не открих нито една причина да се спра на патрулските мостове. Дори заден с 260 мм корона открих от една 61-ца дълга база с АБС-ите му и с всичко, което ми трябваше. И както е с тази огромна корона изведнъж гледам едни 33-шлицови солети сложени за полуоски. Е до там бях с колебанията. Да наистина патрулските мостове са преосигурени откъм корони и пиньони, но всичко останало не ме радва. Особено предния с това изтъняване на края дори само на око не ми вдъхва доверие. Единственото им предимство е евтинията, но в конкретния случай тези Дана 60-ки които са вече налични едва ли са много по-скъпи от патрулските кашкавали.
    Дълго си мълчах, ама нещо видни форумни "специалисти и разбирачи", започнаха да се увличат в писането глупости! Специално към теб колега - давай мнение, наблюдения и съвети за Wrangler, но от Patrol явно не разбираш грам, затова не заблуждавай хората!
    Специално за H260 - такъв диференциал се слага се и на Y160 и на Y61, но двамата моста нямат нищо общо, освен размера на пинъона и короната! При Y61 мост с H260 диференциал се монтира на 3.0 дизел между 1999 и 2004 година, и на всички 4.5 и 4.8 бензин. При Y61 този мост далеч не е с "33 шлицови солети", както пишат "специалистите" по горе! Полуоските са му дебели 38.4мм, затова и реалните сравнения трябва да с Дана 80, а не Дана 60! А за кривенето на предните мостове - ОПИТА показва, че преден Патролски мост се криви много по-трудно от Дана с набитите ръкави. А и Патролския мост се усилва точно за 1ч. с подръчни материали, а това при чугунения корпус на Даната е много по-трудоемко и доста често с неясен резултат!
    За реалната здравина - засега не можем да притесним малкия H233 диференциал, със "солети сложени за полуоски" с мотори от 500к.с , гуми 35" Силверстон, лънчове с керамични съединители, прекъсвачи по време на скоци и тем подобни! Така че не смятам, че големия H260 с гуми до 42" и 500-600 коня мотор, ще може някой да го трогне изобщо! А и все пак говорим за мост, който по моргите може да се намери за под 1000лв, а не за такъв в Америка на цена от 7500$!
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      От: Как се чупи Wrangler

      Всъщност, виждал съм заден H260, зверски изкривен, от Y61. Не знам за какъв удар е ставало дума - даже не мога да си го представя. Говорим за огънат като макарон. Сега даже ме е яд че не снимах, но определено иде реч за изключителен талант на задкормилното.

      А пълното щастие пак няма да открием. По тоя повод ето ви цитат от австралийски форум по повод "идеалния" мост:
      Patrol ring and pinion, portal axle tubes, land cruiser balls, dana 60 brakes.


      ...а иначе, 20 бона за два моста и чакане няколко месеца, срещу 2-3 за патролски и с малко късмет взимане веднага... де да знам. Всеки си прави свойта сметка.

      3 литровия дизел върху патрола отива на въртящ момент към 400 и кусур нютонметра, ако малко се пипне (по спомен 370 в оригинал). Ако бяха кекави като солети, нямаше да има и един оцелял. И предавателното число е 4.375 - 4.625 (всъщност на трилитровия не знам колко е, но по-малко от 4.1 не вярвам да е). Това си товари "солетите" доста. Привсе това, оцеляват.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Как се чупи Wrangler

        Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
        Дълго си мълчах, ама нещо видни форумни "специалисти и разбирачи", започнаха да се увличат в писането глупости! Специално към теб колега - давай мнение, наблюдения и съвети за Wrangler, но от Patrol явно не разбираш грам, затова не заблуждавай хората!
        Никъде в писанията ми колега не правя и намек че съм "разбирач" от патроли. Чудно къде го съзря подобно твърдение в поста ми. Най-добре ще е да го цитираш тоя пасаж в който се изявявам като разбирач от патроли. В противен случай ще приема, може би и не само аз, че използваш курвенски номера. Пиша само за това което съм виждал или съм получил инфо от други на които вярвам. Какво да направя като от патрол съм виждал само ръждясали кашкавали. Явно тия другите за които пишеш се откриват само от посветените с 500 к.с. мотори, лънчове и мънчове.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Как се чупи Wrangler

          Сълза и смях,смях и сълза.Много яка тема.Благодарско колеги.
          Това от раздел вицове ли е?

          Коментар


          • #6
            От: Как се чупи Wrangler

            Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
            Дълго си мълчах, ама нещо видни форумни "специалисти и разбирачи", започнаха да се увличат в писането глупости!
            ...................................................
            затова и реалните сравнения трябва да с Дана 80, а не Дана 60!
            Ето ти една снимчица, колега от моите 4130 40-шлицови 41.275 мм Dana 60 полуоски та да знаеш занапред да не се занимаваш с Dana 80 и с какво да ги сравняваш патрулските "гиганти" произведени от обикновена 1040 конструкционна стомана. А това че тия кашкавали не ги чупите с 500 к.с. си е ваш проблем. Дай ми го на мен тоя твой 500 к.с. "звяр" с тия мостове и след 20 мин. ще ти звънна откъде точно да ходиш да си го натовариш с двата моста на парчета барабар с лънчовете и мънчовете.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130411_144428.jpg
Прегледи:2
Размер:197.6 КБ
ID:5502942
            Последно редактирано от elbgt; 20-07-13, 00:51.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Как се чупи Wrangler

              То е ясно че срещу тия 20 бона все трябва да стои нещо. Иначе всички щяха да си купуват патролски мостове.

              ...ама, я кажи, колко серийни автомобила излизат с Dana 60 с такива полуоски? Защото може и да бъркам, ама намирам едни 33 и 35 шлици, и диаметри до 38мм, пак от 1040. От каквато стомана се правят поне 90% от полуоските въобще.

              А то на твоя и кожуха от друга стомана и по-дебел, и пиньона и короната по-големи от серийните. Заради полуоските и планетите и сателитите трябва да са други, а сигурно и по касетата има промени (това ти ще кажеш). Какво е останало от Dana 60, за да продължават да го водят под това име?

              ПП: Да не стане грешка - питам, защото искам да знам. Не се заяждам или нещо такова.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Как се чупи Wrangler

                Не винаги диаметъра е най важен, понякога дори и материала не е най-важен а и всичко се троши при определени условия. Като уцелиш условията и мост на Унимог не е проблем да счупиш.

                400нм ги прави смотан транзит, полуоските му са около 20мм на двойни гуми и карат по ...стотин хиляди километра с по 3-4 тона товар.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Как се чупи Wrangler

                  Има и разни солети с 5 години гаранция. Ама много скъпо. http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=37
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се чупи Wrangler

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Има и разни солети с 5 години гаранция. Ама много скъпо. http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=37
                    Ти пък що се обаждаш? Не виждаш ли , че хората са с по 500кс?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се чупи Wrangler

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Ти пък що се обаждаш? Не виждаш ли , че хората са с по 500кс?
                      Млъквам
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се чупи Wrangler

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Има и разни солети с 5 години гаранция. Ама много скъпо. http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=37
                        Не стават...кви са тия смешни 230 лирички? Требе си нещо "надеждно" за 7-8 к. $ ....от Хамерика..поръчано по интернет! Не виждаш ли , че глупавите аборигени , а и още по-смотаните араби не са в час и де ли карат тия мити "Серии" и Крузери и Патроли.., навършили пълнолетие отдавна! Ама така е ...като нема кой да им каже, че се чупат..ама сигурно там при тях си е равничко..,та не им дават много зор..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се чупи Wrangler

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Не стават...кви са тия смешни 230 лирички? Требе си нещо "надеждно" за 7-8 к. $ ....от Хамерика..поръчано по интернет! Не виждаш ли , че глупавите аборигени , а и още по-смотаните араби не са в час и де ли карат тия мити "Серии" и Крузери и Патроли.., навършили пълнолетие отдавна! Ама така е ...като нема кой да им каже, че се чупат..ама сигурно там при тях си е равничко..,та не им дават много зор..
                          Глупости говориш. Къде си виждал арабин да дава газ на Патрол и Тойота.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се чупи Wrangler

                            Моторите са им слаби..затова е целата работа..ония сиромаси у Дубай, дето правят 100-ците по 7-800 коня и се дърпат с тях, виж как знаят да им сложат преди това полуоски и дифове от баба им Дана!..без Данка нищо се не почва...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се чупи Wrangler

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Моторите са им слаби..затова е целата работа..ония сиромаси у Дубай, дето правят 100-ците по 7-800 коня и се дърпат с тях, виж как знаят да им сложат преди това полуоски и дифове от баба им Дана!..без Данка нищо се не почва...
                              Кажи сега, че и те карат с 35" и с 240км/ч и аз да си тръгвам...
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X