Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
    Дана,Дана коя Дана?Има толкова много модели че ще е много трудно.В колкото по големи бройки се произвежда един продукт толкова е по ниска цената и подръжката.
    Имам два броя Дана-80 от Додж Рам 2500-V10 Viper. И ARB-та имат готови за екшън.На тази Тойота ли ще ги сложиш?Да не скъса колянов вал?[ATTACH=CONFIG]609537[/ATTACH]
    То на Дана 60 полуваловете са колкото коляновия вал на Тойотата Смешно е да се мисли ,че със тези бараки дето караме ,може да унищожим този мост..
    Последно редактирано от New hope; 23-07-13, 20:46.
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • От: Как се чупи Wrangler

      Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
      Според мен бедни и богати има по цялото земно кълбо.И на Марс е така.Кой ти гледа колко му харчи 6-7литров пикап и бусовете са с V10 мотори. ...
      Сега нали е ясно, че говорим за средностатистическия потребител! Щото тия, баш богатите, Гранд Чероки ме съмнява да карат ...
      Та, богатите (средностатистически) американци, като ги гледам по джип форумите, постоянно мрънкат колко им били скъпи частите. Тия същите части, дето цената им става поне х2 доде дойде до бедните европейски потребители ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Как се чупи Wrangler

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Сега нали е ясно, че говорим за средностатистическия потребител! Щото тия, баш богатите, Гранд Чероки ме съмнява да карат ...Та, богатите (средностатистически) американци, като ги гледам по джип форумите, постоянно мрънкат колко им били скъпи частите. Тия същите части, дето цената им става поне х2 доде дойде до бедните европейски потребители ...
        Ти какво четеш форуми за мрънкачи?По десет да станат частите пак ще са по евтини от японските такива.
        Аз предпочитам да се ровя в теми за тунинг.Интересни теми а не да се тюхкам с другите чичета колко скъпо е станало всичко.И колко добре е било едно време.От тук на там все по гадно ще става.Да свикват и това е...
        Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 24-07-13, 00:26.

        Коментар


        • От: Как се чупи Wrangler

          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
          То какво четеш форуми за мрънкачи?По десет да станат частите пак ще са по евтини от японските такива.
          Ама ти вземи да си избереш за какво говориш! В един момент приказваш за продавани на масовия пазар автомобили (напр. дизеловите Джипове за "бедни" европейци), в следващия се мяташ при специални тунингови изпълнения за избрана публика.

          И няма що да ме буташ към противопоставяне американско - японско. И едните, и другите си имат своите постижения, и своите издънки, та няма смисъл да се превъзнасят едните за сметка на другите.

          И вземете да спрете с това подчертаване на евтинията на американските коли и части, че работата взе да прилича на аргументите в полза на руската техника: "Може да се чупи, ама е евтинко и ремонтопригодно" ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

            Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
            Дана,Дана коя Дана?Има толкова много модели че ще е много трудно.В колкото по големи бройки се произвежда един продукт толкова е по ниска цената и подръжката.
            Имам два броя Дана-80 от Додж Рам 2500-V10 Viper. И ARB-та имат готови за екшън.На тази Тойота ли ще ги сложиш?Да не скъса колянов вал?[ATTACH=CONFIG]609537[/ATTACH]
            Бих поел риска,няма как иначе да се разбие мита за съвършените мостове,инак не казвам че не изглеждат внушително големите "Дана",щом ги карат на нитро с 44 инча,просто за местния Народен пазар в среден клас Патрулските мостове бият всички в съотношението качество-цена-подръжка,а могат да се натоварят още значително ако се добавят колесни редуктори.Всеки иска хубава и безпроблемна машина,за съжаление никога не идва на готово,както казах всеки си действа според бюджета и винаги може още и още.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • От: Как се чупи Wrangler

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ама ти вземи да си избереш за какво говориш! В един момент приказваш за продавани на масовия пазар автомобили (напр. дизеловите Джипове за "бедни" европейци), в следващия се мяташ при специални тунингови изпълнения за избрана публика.

              И няма що да ме буташ към противопоставяне американско - японско. И едните, и другите си имат своите постижения, и своите издънки, та няма смисъл да се превъзнасят едните за сметка на другите.

              И вземете да спрете с това подчертаване на евтинията на американските коли и части, че работата взе да прилича на аргументите в полза на руската техника: "Може да се чупи, ама е евтинко и ремонтопригодно" ...
              Не те бутам на никъде вече си голям и сам може да избираш.Но защо тогава след Нисана си закупи Джип?Защо не си взе новия модел на Нисан?
              Седмо поколение отново с 116кс мотор.
              Ще пиша каквото си искам.Нали премести темата в говорилнята.А може и още едно разклонение да пуснеш...За дизели не съм започнал аз.Знаеш че ги мразя...
              Точно ти превърна темата от Прецаканото камилче в Мойто гардже е най доброто славейче...

              Коментар


              • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                Еееееей, голяма говорилня стана, че чак тежки спорове. Аз мисля, че всеки си има право да няма вкус и да си харесва каквото иска.
                А сега, някой може ли нещо д сподели за Форд 8,8" заден мост ?
                Samurai Gemax

                Коментар


                • От: Как се чупи Wrangler

                  Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Седмо поколение отново с 116кс мотор.
                  Не бре човек..за трети път пиша: Y62 или т.нар седмо поколение Патрол за сега е само с V8 бензин..в момента му се чудят за дизел, защото искат да е по-як от 3.0 на Y61! А 116 коня е Y61, който продължава да се произвежда с прекрасния 4.2 дизел, който кеф ти карай така, кеф ти го турбинирай..10-местно е купето, нали се сещаш за къде е !
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Как се чупи Wrangler

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    10-местно е купето, нали се сещаш за къде е !
                    За кьорсокаците в Рим?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                      Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                      Еееееей, голяма говорилня стана, че чак тежки спорове. Аз мисля, че всеки си има право да няма вкус и да си харесва каквото иска.
                      А сега, някой може ли нещо д сподели за Форд 8,8" заден мост ?
                      Да споделя ама вече май си взел решение.
                      Тежкия мост е здрав, обаче разрушава всичко около себе си. Постояни проблеми с окачването и целоста на рамата. Също както при Патрулите.
                      Ако е за трактор става, за свинско трофи пак горе долу бива. За рали обаче е трагедия.
                      На Вранглер TJ с 33" Дана-30 отпред и Дана-44 отзад му стигат. Ако и раздатката е фултаим още по-добре, щото парттайма прави стоте коня от двигателя да натоварват силовото предаване като 300.
                      Дизелови Гранд Черокита 99-05 по моргите бол. И двата моста са със самоблокиращи касети. Задния е готов за 4-link.
                      Дана-35 е десет години назад в миналото, там където е и Нисан Патрул. Архаични концепции. Не стават.

                      Коментар


                      • От: Как се чупи Wrangler

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        За кьорсокаците в Рим?
                        И за там става , и за къде ти душа сака другаде..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Как се чупи Wrangler

                          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Не те бутам на никъде вече си голям и сам може да избираш.Но защо тогава след Нисана си закупи Джип?Защо не си взе новия модел на Нисан?
                          ...
                          По-горе съм отговорил на Руси достатъчно конкретно на този въпрос. Ама и на тебе да ти кажа - взех си Джип, защото ми трябваше не джип, а лека кола и нямах достатъчно пари за японец ...

                          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                          ... Ще пиша каквото си искам.Нали премести темата в говорилнята.А може и още едно разклонение да пуснеш...За дизели не съм започнал аз.Знаеш че ги мразя...
                          Точно ти превърна темата от Прецаканото камилче в Мойто гардже е най доброто славейче...
                          В груба грешка си! Моята намеса в темата касаеше единствено изхвърлянето на колегата за слабите нисански мостове от тенеке. Просто личните ми впечатления са малко по-различни ...

                          Иначе ще ти е много трудно да намериш някъде да превъзнасям Патрула като най-великата кола. Няма как да го направя, защото не е. Има си куп кусури, които съм си ги изпитал на гърба. Това обаче не пречи на мен лично силно да ми допада и да я уважавам тази машина. Участието в състезания аз съм го плащал само и единствено от джоба си. Никога не съм имал спонсори с дебело портмоне, един бус части и асистенция, така че ми е трябвала кола, която да може да оцелее до финала и след това да ме прибере на ход, без да се налагат сериозни полеви ремонти. Това Нисанът го направи нееднократно и то без да съм налял в него супертунингови чаркалъци за ХХ,ХХХ зелени гущера ...
                          Как да не го обича човек???

                          А, както показват 5-те страници, темата си е точно за говорилнята и нямаше смисъл пререканията кой е по-по-най- да замърсяват оригиналната тема за счупения Вранглер.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-07-13, 11:59.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Тежкия мост е здрав, обаче разрушава всичко около себе си. Постояни проблеми с окачването и целоста на рамата. Също както при Патрулите.
                            Ако е за трактор става, за свинско трофи пак горе долу бива. За рали обаче е трагедия.
                            Дана-35 е десет години назад в миналото, там където е и Нисан Патрул. Архаични концепции. Не стават.
                            Пламене, пак с крайни изказвания. Да те попитам - колко Патролски рами си счупил или задни окачвания ??? Или айде - идваш по оффроуд ралита напоследък доста - кога видя Патрол ( в момента това е най-масовият автомобил в тази дисциплина в България ) със счупена рама или проблем в окачването ??? Щом правиш такива изказвания, очаквам да споделиш видяното или опита си!
                            По-горе спомена колко добър мост всъщност е Дана 30, как лекия мост бил за рали и т.н. - Със сигурност познаваш човека Милен Милев - Кмета, състезава се само с Гранд Черокита в ралита и чат пат и в трофита. Предполагам и като фен на марката, какъвто е и той сте си говорили на дълго и на широко и знаеш много добре за неговия опит и постижения. Искам да споделиш тук в темата следните неща ( аз ги знам, но ще оставя на теб честта да говориш с факти ):
                            1. Колко преди Дана 30 е унищожил и сменил ?
                            2. Колко завършени състезания има ?
                            3. Колко пъти в етап му е изпадала гума на колата, барабар с половината карантия ?
                            4. Какво е състоянието на прехваленото Grand Cherokee SRT, след само 2 състезания ?
                            5. Какво му е мнението за съвременната концепция Grand Cherokee SRT, спрямо архаичните с цели мостове ?
                            6. Колко пъти в етап е виждал Патрол с технически проблем ?

                            Патрола не е панацея, не е свръх технология, но по нашите ширини се е доказал като най-здравият сериен джип, който без преправяне може да издържа много натоварвания, дори и различни състезания ! Отгоре на това е масов и сравнително евтин както при покупка така и при поддръжка.
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                              Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                              Пламене, пак с крайни изказвания. Да те попитам - .
                              Щото умирам да те гледам как форсираш на място. Ей така да ти е яко. Неустоимо е. Сори.
                              Не мога да ти отговоря на толкова лични въпроси без да засегна някой. Пък и да ти отговоря, нищо няма да се промени.

                              Коментар


                              • От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                                Всеки път като отворя тази тема и в съснанието ми изплува част от текста на новата песен на Лора Караджова и компания.
                                Цитат:
                                Лора Караджова:
                                Базичета,
                                Туй-онуй, майтапчета,
                                имате ли хапчета
                                за мен и мойте братчета?
                                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                                Sofrace Offroad Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X