Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се чупи Wrangler

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Патрола и Лендкрузъра са направени да ги изкараш от магазина и да ходиш да вършиш работа, а не тепърва да почнеш да умуваш какво да си сглобиш от Лего-то, за да се забавляваш ...
    Да както и цяла серия работни коли които се произвеждат по желание на клиента.Но до колкото помня точно ти Чавдаре обикаляше с леко зачервена глава и търсише по сайтове как да си праправиш Нисана така че да е по-мощен и с добро окачване.И какво се оказа че само на американски сайтове се продават въпросните части.
    От това твое изказване трябва ли да разбирам че работа се върши точно и само с тези два модела.
    Смях на буци....

    Коментар


    • #32
      От: Как се чупи Wrangler

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Патрола и Лендкрузъра са направени да ги изкараш от магазина и да ходиш да вършиш работа, а не тепърва да почнеш да умуваш какво да си сглобиш от Лего-то, за да се забавляваш ...
      Работа може и да вършиш, но удоволствие няма да изпиташ.
      Ти защо не караш японец, а купи наистина чуплив американец?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #33
        От: Как се чупи Wrangler

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Вейдър нищо не съм рекъл.Какво ми пускаш шарени картинки?

        Ето с това го сравнявам http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1157
        Разликата е само 5сек до 100км/ч и 55км/ч в максимална скорост.
        Разлика има и в конските сили само 190кс.
        И това не е най напомпания модел на JEEEP казвам ти всичко това от личен опит а не от картинки в нета нещо в което тук сте много силни.
        И колко е цената...на нов Патрол?
        Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 20-07-13, 18:06.

        Коментар


        • #34
          От: Как се чупи Wrangler

          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
          ... Но до колкото помня точно ти Чавдаре обикаляше с леко зачервена глава и търсише по сайтове как да си праправиш Нисана така че да е по-мощен и с добро окачване.И какво се оказа че само на американски сайтове се продават въпросните части.
          От това твое изказване трябва ли да разбирам че работа се върши точно и само с тези два модела.
          Смях на буци....
          Само с тези - естествено, че не. Но те се правят за това, за разлика от играчката - пичеловка, която за работа не става. А и далеч не всичките й модификации стават за нещо, различно от разходка до плажа, ако човек не се поизтръска.

          Аз какво съм търсел е отделен въпрос. Да се направи европейски Патрол малко от малко по-пригоден за рали-рейд с ограничен бюджет ...
          Хората (като Руси например) направо си взеха Мицубиши ...

          А на тебе кой ти каза, че съм противник на американската техника като цяло?!? Да, използвахме американски части, ама не ги свалихме от Вранглер нали? А железарията отдолу, заради която всъщност стана спора по-горе, си остана оригиналната и си устиска на всичкото бъхтане, което отнесе тази кола. И дори и когато накрая се кривна моста, нямаше никакъв проблем да измине още над 500 км.


          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Работа може и да вършиш, но удоволствие няма да изпиташ.
          Ти защо не караш японец, а купи наистина чуплив американец?
          Елементарно, Уотсън! По причина, че парите стигаха за американеца, а не за съответна комплектация на японец. И да ти кажа, има защо американецът да е съществено по-евтин ...

          П.П. Освен това, условието на задачката беше "Търси се лека кола с големи гуми и 4х4, основно за движение по пътната мрежа, с лекички забежки (за риба, за гъби и т.п.) по леки черни пътища. Т.е. натоварване, което е по силите дори на носачи от тънко тенеке.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-07-13, 19:52.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Как се чупи Wrangler

            Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
            Вейдър нищо не съм рекъл.Какво ми пускаш шарени картинки?

            Ето с това го сравнявам http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1157
            Разликата е само 5сек до 100км/ч и 55км/ч в максимална скорост.
            Разлика има и в конските сили само 190кс.
            И това не е най напомпания модел на JEEEP казвам ти всичко това от личен опит а не от картинки в нета нещо в което тук сте много силни.
            И колко е цената...на нов Патрол?
            И? А това SRT за какво става, а? А шарени картинки ти пускам та белкем видиш, че има Патроли и с мааалко повече силица от АТВ! И баш тука спор за кое колко е " напомпано" не е на дневен ред ! И изобщо не ме е грижа какви железа ще се закачат на Урунгела, който е тоталка...повод за писанията ми е изцепката на колегата с Врунгела, който направи изказвания за кашкавал и солети относно трансмисията на Крузери и Патроли, което е абсолютна глупост! А ти знаеш ли колко е цената на читава 80-ка на 20 години....точно така- колкото на 15 Jeep-а от същите години...ако се сберат толко живи де...! И защо според теб това е така??
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #36
              От: Как се чупи Wrangler

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              И? А това SRT за какво става, а? А шарени картинки ти пускам та белкем видиш, че има Патроли и с мааалко повече силица от АТВ! И баш тука спор за кое колко е " напомпано" не е на дневен ред ! И изобщо не ме е грижа какви железа ще се закачат на Урунгела, който е тоталка...повод за писанията ми е изцепката на колегата с Врунгела, който направи изказвания за кашкавал и солети относно трансмисията на Крузери и Патроли, което е абсолютна глупост! А ти знаеш ли колко е цената на читава 80-ка на 20 години....точно така- колкото на 15 Jeep-а от същите години...ако се сберат толко живи де...! И защо според теб това е така??
              Когато ти видиш,имаш,караш такъв Нисан тогава пиши тук.Ако изобщо това стане някога.Аз на марки и модели не робувам.Имам и американски и японски и немски коли.
              Най големия кеф е да си направиш колата сам,точно така както ти искаш.За това за което ти е нужна.Но тази тема е на светлинни години за много хора.
              И аз съм на същото мнение че са солети.И то мокри солети.Знам го от опит.Не от писания по форумите.Да много са силни за някои пенсионер рибар за да стигне до водоема.
              И 80-ка та и недъгавия Патрол нито са удобни за път нито са толкова проходими.И една читава лодка няма как да закчиш на тях.
              Е може ако си пенсионер рибар с подходящата лодка.Единствения кеф от тези двете е когато си бършеш мазната ръка от дръжката на пистолета на бензиностанцията.
              Ееее голям кеф Ммммм...Знам колко е цената на 80ката.Набиваш в нея 30-40 бона и после няма кой да я купи за 20 000лв.Ти знаеш ли за това явление?
              А за SRTто върши перфектна работа ако си го купиш с тази цел.
              А да и за производителите на автомобили е важно за 20 години колко броя ще пласират на пазара.А не колко талибана ще карат една кола за тези 20 години.
              Както се знае по 20-30 талибана се возят в една Тойота на един курс.Цифрата няма кои да я пресмята за 20 години.
              Японски джип за черните хора на кой му дреме за тях.
              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 20-07-13, 20:45.

              Коментар


              • #37
                От: Как се чупи Wrangler

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                Е не е точно така.Същината на въпроса е колко струва от дилъра чисто нов Вранглер или Нисан Патрол??????
                Естествено че всяко струва, колкото струва. Разликата между двете е концептуална, хич да не гледаме тотално различните разбрания за автомобил в щатите и извън, еле пък за точно такъв автомобил. Не всеки търси това, дето дава Wrangler-а, и не всеки търси това, дето дава Patrol-а.

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                Да не се окаже само че разликата в цената е такава че с нея мога да си преправя Вранглера така както един Патрол никога не може да стане.
                Със сигурност - говорим за Лего срещу ширпотреба.

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                Ще ти отговоря и на въпроса за Дана мостовете.Всеки един пикап излиза с такива мостове точно с каквито пожелае клиента.
                Дана 44,60,70,80...има и богат избор на блокажи.
                Ама, от завода ли излиза така, или дилъра ти го прави с афтърмаркет части? Защото аз Wrangler с Dana 60 на страницата не видях.

                По моргите (дори щатските) можеш ли масово да си намериш почти за без пари въпросната Dana 60 с дебелите полуоски, лагери, пиньон/корона, или намираш предимно масовите варианти със стандартните полуоски, лагери, корпуси и т.н? Какво сравняваме въобще? Нещо, дето го има под път и над път с нещо, което си поръчваш според вкуса за съответната цена? Сравнението е неуместно. Уместно би било да сравняваме стандартен Dana44 от Rubicon със стандартен патролски мост например.

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                И за това Патрола и не само той са така направени.
                Добре де, защо арабелите си купуват патроли и ги тунинговат с американски части, вместо просто да си купят американска джипка по поръчка? Кинтите им не са проблем. Тогава защо? Ето тук е заровено кучето според мен. В магазина освен технически характеристики купуваш и концепция. А това вече е съвсем субективно и въпрос на вкус.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Как се чупи Wrangler

                  Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Когато ти видиш,имаш,караш такъв Нисан тогава пиши тук.
                  Нали съзнаваш, че не си ти човека, който ще ми казва къде и кога и какво да пиша ?

                  Два пъти по-горе писах , че всеки може да кара и предпочита каквото иска, но да не пише откровени глупости в този Форум...иначе да си ги мисли е свободен всеки!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се чупи Wrangler

                    Ебаси яката тема
                    Пък аз бях загубил надежди за форума
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се чупи Wrangler

                      Има развитие. Твоя кардан къв е? Дебел, дълъг или и двете?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се чупи Wrangler

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Нали съзнаваш, че не си ти човека, който ще ми казва къде и кога и какво да пиша ?

                        Два пъти по-горе писах , че всеки може да кара и предпочита каквото иска, но да не пише откровени глупости в този Форум...иначе да си ги мисли е свободен всеки!
                        Пиши си на воля.Когато и каквото искаш.Аз ценя мнението на хора които са пробвали лично как седят нещата.Та ако ще и за шевна машина да си говоря с тях..
                        Проблемът е че заради жълточовковци дето знаят всичко но нищо не са пробвали лично спират да пишат хората от които може да се научи нещо.
                        За предпочитанията сме на едно мнение.Лично аз предпочитам мостове по 10000$ парчето. От колкото да си купя от морга два моста за 1000лв. на някои гъбар след 20 години вярна служба.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се чупи Wrangler

                          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Аз ценя мнението на хора които са пробвали лично как седят нещата.
                          Точно така, подкрепям това! Аз ЛИЧНО съм пробвал, изпитал ,преценил и избрал...! Пожелавам ти още мнооого мостове по 10000$ парчето да смениш..пардон..закупиш!!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се чупи Wrangler

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Естествено че всяко струва, колкото струва. Разликата между двете е концептуална, хич да не гледаме тотално различните разбрания за автомобил в щатите и извън, еле пък за точно такъв автомобил. Не всеки търси това, дето дава Wrangler-а, и не всеки търси това, дето дава Patrol-а.


                            Със сигурност - говорим за Лего срещу ширпотреба.


                            Ама, от завода ли излиза така, или дилъра ти го прави с афтърмаркет части? Защото аз Wrangler с Dana 60 на страницата не видях.

                            По моргите (дори щатските) можеш ли масово да си намериш почти за без пари въпросната Dana 60 с дебелите полуоски, лагери, пиньон/корона, или намираш предимно масовите варианти със стандартните полуоски, лагери, корпуси и т.н? Какво сравняваме въобще? Нещо, дето го има под път и над път с нещо, което си поръчваш според вкуса за съответната цена? Сравнението е неуместно. Уместно би било да сравняваме стандартен Dana44 от Rubicon със стандартен патролски мост например.


                            Добре де, защо арабелите си купуват патроли и ги тунинговат с американски части, вместо просто да си купят американска джипка по поръчка? Кинтите им не са проблем. Тогава защо? Ето тук е заровено кучето според мен. В магазина освен технически характеристики купуваш и концепция. А това вече е съвсем субективно и въпрос на вкус.
                            Ще стане много дълга тема.
                            От завода производител излиза това което поръча дилъра на конвейра.Имаше опити да се пусне Вранглер с Дана 60 стандартно но няма интерес от самите клиенти на марката.
                            И не защото е много скъп а защото има хиляди модификации на този мост.Но наистина хиляди.И всеки иска нещо различно.
                            На кой патролски мост може да сложиш двойна гума или да е заден завиващ?И всичко това от завода.
                            Тази ниша е заета от фирми които са на пазара от 60 години и са много напред.Няма смисъл от вътрешна конкуренция.Едните правят колата а другите афтърмаркет части за нея.
                            И така всички са доволни.Говорим за необятен пазар и богати клиенти.И най важното е че тези фирми и завода производител си сътрудничат а не си пречат..
                            Виждал съм предварителни подобрения от завода преди да излезе тунинга за тях.Подобренията са направени заради самия афтърмаркет.Какво да ти кажа повече.
                            Вранглер Рубикон излиза с два 100% блкокажа и по бавна раздатка.Прави се на същата линия на която правят и другите модели.Лично за мен това е една недомислица.
                            С кой Нисан да го сравнявам?Сравнявам тегло и конски сили.Цената също е фактор.Другото за мен не е важно.Това е петата кола която трябва да имаш в гаража.
                            А не единствената.
                            Арабелите които гледате са бедните чалми.Другите карат супер автомобили.Нисан не произвеждат супер автомобили.На скоро един такъв чаршаф си купи Хамър за 1.5 милиона долара и го кара точно две състезания.Сега се борят за живота на двамата след жестока катастрофа.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как се чупи Wrangler

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Точно така, подкрепям това! Аз ЛИЧНО съм пробвал, изпитал ,преценил и избрал...! Пожелавам ти още мнооого мостове по 10000$ парчето да смениш..пардон..закупиш!!
                              Мерси.
                              Аз ти пожелавам цял живот да се ровиш омазан до ушите и с грес под ноктите в моргата .И да ти подаряват боклуците на хора които са ги експлоатирали по 20 години.
                              Амин.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как се чупи Wrangler

                                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Мерси.
                                Аз ти пожелавам цял живот да се ровиш омазан до ушите и с грес под ноктите в моргата .И да ти подаряват боклуците на хора които са ги експлоатирали по 20 години.
                                Амин.
                                На 40 години съм и крака ми в морга не е стъпвал още...Близнак Ивайло..! Нямам 10000$ за мост и карам само Японски коли и джипове..и аз като тия бедните Араби, а те се не трошат.., а и да ми потребва нещо- магазини колко щеш и нови части дал Господ ! Ии..Детройт фалира..нали разбра..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X