Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

    Здравейте колеги,
    въпросната лампа светна вчера вечерта, когато запалих колата. Спрях на бензиностанцията да заредя и след повторното запалване не светеше. Днес запалих колата сутринта и лампата свети цял ден. Потърсих информация и ми стана ясно, че това е предупреждение за охлаждащата течност. Антифриза си е точно между минимума и максимума и няма никакви изменения, затова немога да разбера защо точно светва и какво иска да покаже.
    Благодаря на всички.
    Поздрави, Жоро
    П.С. Колата е Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 година.

  • #2
    От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1069842_672043389475947_1035177318_n.jpg
Прегледи:2
Размер:19.3 КБ
ID:5502563

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

      Явно е лампата за горивото, като си заредил и е изгаснала и после като си го изхабил пак е светнала
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1069842_672043389475947_1035177318_n.jpg
Прегледи:2
Размер:19.3 КБ
ID:5502565
        Лампата под тази, която е за резервата

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

          Ниско ниво на антифриза.

          ПП:Това вече си го проверил. Явно и други проблеми се сигнализират с нея.
          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

            Налей до максимума.
            Може да направиш следната проверка. Извади клемата която влиза в поплавъка на пластмасовия разширителен съд за антифриза. Лампата при извадена клема трябва да свети. Свържи двете медни изводчета вътре в клемата, с едно проводниче и лампата трябва да угасне. Ако угасне проблема е вътре в контакта който е на поплавъка. Ако не угасне...незнам. Някой друг да каже...
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

              На моята кола(нямам джип), ц-класа от 2005, контролера, който мери нивото на охладителната течност, мери и нивото на течността, за чистачките. Тъй като датчика на чистачките подава луди стойности, контролера се шашка и ми светят и двете лампи, за чистачки и за охладителната течност, въпреки, че охладителната е до максимума.
              Що не напълниш и казанчето на чистачките до тапата, да не би да е същия проблем и при теб?

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                Днес ще долея до максимума и ще напълня и казанчето за чистачките, въпреки, че скоро налях около 5 литра и изненадващо не го напълних до горе. Имам и друг въпрос. Всички коли/джипове, които съм карал досега винаги съм гледал нивото на охладителната течност да е между минимума и максимума. Така съм чел и знам, че трябва да е. Вече 2ма колеги ми казват, както и Savator да налея до максимума. Явно при Jeep`oвете трябва да е до максимума или ?

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                  Първоначално публикуван от Exit Преглед на мнение
                  Явно при Jeep`oвете трябва да е до максимума или ?
                  Не,но е много чуствителна и 50гр да е по-малко от минимума датчика веднага го отчита.
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                    Обикновенно разширителното казанче има две нива - Hot i Cold. По-горната отметка ти дава представа какво трябва да е нивото на антифриза при работна температура (Hot) на двигателя, а по-ниската отметка показва какво да е нивото при студен (Cold) двигател - тогава охладителната течност се е свила. Да е между двете не звучи като проблем, но по-добре долей. Огледай също буксата на датчика за нивото, размърдай я. Погледни дали при работещ двигател течността в разширителното казанче циркулира. Не съм чул на джип датчика за нивото на антифриза да има допирни точки с чистачките. За тях има отделна лампа, но не пречи да пробваш. Успех.
                    Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                      Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                      Обикновенно разширителното казанче има две нива - Hot i Cold. По-горната отметка ти дава представа какво трябва да е нивото на антифриза при работна температура (Hot) на двигателя, а по-ниската отметка показва какво да е нивото при студен (Cold) двигател - тогава охладителната течност се е свила. Да е между двете не звучи като проблем, но по-добре долей. Огледай също буксата на датчика за нивото, размърдай я. Погледни дали при работещ двигател течността в разширителното казанче циркулира. Не съм чул на джип датчика за нивото на антифриза да има допирни точки с чистачките. За тях има отделна лампа, но не пречи да пробваш. Успех.
                      На мен след това ми светна лампата за чека можете ли да ми кажете какво да правя

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                        Здравейте и аз имам такъв проблем с лампата на охлаждащата течно но ми светна след това чека въпроса ми е защо светна имат ли връска двете неща

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                          И при мен стана така с лампата на охлаждащата течно но ми светна след това чека въпроса ми е защо светна имат ли пряка връзка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос осносно лампа на таблото на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd

                            Няма връзка , чека е за проблем с управлението на двигателя
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X