Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

    През май тази година Jeep представи последното поколение на Cherokee, което дебютира на автомобилното изложение в Ню Йорк. Моделът е оборудван с нова система за задвижване на четирите колела, по-икономични и мощни двигатели и 9-степенна автоматична скоростна трансмисия.

    Източник: cars.bg

    Преди време четох, мисля в същия източник, че Фолксваген разработва нова 10 степенна скоростна кутия с два съединителя. БМВ има доста модели с 8 степенни автоматични кутии. 7 степенните на Мерцедес също не са новост. Питането ми е до колко степени е необходимо да има в скоростната кутия към един съвременен двигател. Какво точно се постига с тези мултистепенни кутии. Карал съм Волга и Варшава с по 3 степени в скоростната кутия. До 5 или 6 степени може да се прави разлика в поведението на автомобила при движение на някоя от съседните предавки. Как се усеща разликата между 7ма и 8ма примерно.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

  • #2
    От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

    Никак не се усеща,не свети едно зелено еко драйв ли беше и това е,като ми трябва ряз си я държа на 4 или там някъде,да стои в обороти.Това на Додж и май на Крайслера 300Ц.Дава разход колкото Фият 500 обаче,а в обороти върви.

    5 задължително,по възможност 6, че да кльопа магистрали,10 ммммммм е това не знам,като включа на девета та кво.Цилиндри режат,а скорости добавят,да се чудиш кой ги мисли тия 10 степенните.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

      Колкото повече - толкова повече

      хЛюндая е 6-степенен автоматик, и е огромен кеф. Реди ги като Ники Лауда, винаги имам правилната предавка под газта, не се свени да ги смъкне през две през три като му скоча на газта - никакви забележки. Иначе ако го оставя - при всеки удобен случай ми бодва шеста, с която при 130 съм не помня вече. Май под 2000об/мин.

      Ако има с десет - с десет ще карам. Само и само да не се кача на CVT (което многостепенната кутия горе-долу докарва, но без шума и усещането че караш миксер).
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

        Фанаф та

        я кажи сега къде е разликата между 9 и такава с 10?Не че нещо ма ми е смешно вече,след 6 какво толкова дели и разпределя тая кутия,на десета злобна пак ще върви с 2000 при 130 или там някъде,това го правят и с 6,че и моя големия с 5.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

          Само автомати могат да са с толкова предавки. Ръчните стигнаха до 7 и то във Формула 1. Не си представям обикновен потребител да брои до толкова, всеки ще се обърка. А и си е направо тъпо да се товари толкова водача - да говори по телефона ли първо, да се гримира ли...

          Коментар


          • #6
            От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

            Най-вероятно няма да се използват всичките 10 предавки ,а ще ,,прескача'' някои . Моя се води 6-степенен , но нормално си тръгва от втора ...Т.е на практика е 5 степенен...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

              При товарните автомобили има решения с 16 степени, но там се търси максимална оптимизация за работа на двигателя с цел икономичност без да се намалява теглителната сила. Двигателят на товарния автомобил е нискооборотен и оптималните обороти са в доста тесен интервал. За лек автомобил със сравнително високооборотен двигател, управляван от непрофесионалист някак си не ми се връзва наличието на толкова сложна СК. Освен, ако това не са маркетингови идеи да покажат кой е по-по-най.
              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

              Коментар


              • #8
                От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                И петицата на малкия тръгваше от втора та реално бяха 4 преди да го барнамалко.Определено на магистрала бих се зарадвал на още една над тия 5 ма още 5 не ги виждам как ще ги реди и за чий са му.С нормално ускорение сменя от 2 до 3 и включва,пада на 2 и върви до 3 и така до 140.Като му джаснат още 5 какво ще прави,през 300 оборота ли ще сменя?И кои да прескача,дали сваля от 5 на 3 или от 4 на 3 или 2 пак се връзва,от 9 на 5 какво ще му помогне?Няма да е на 2600 ми на 2450 оборота,горкия.

                10 редени не ги виждам,ако има 6 норма и па 2 планински па 3 теглене и 4 зимни и 2 задни....... по става ма 10 на суджук се почесвам да се сетя за какво са им.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                  При товарните е друго, раздели 20 тона общо тегло на 500 коня и ще видиш защо са толкова предавките. Освен това се предполага, че ги кара професионалист, на когото се плаща да го прави.
                  При леките автомобили отношението е около 10 пъти по-различно и предавките растат с цел екология, комфорт и кеф, да не забравяме. 6 - 8 - 10... и накрая пак безстепенна

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                    Едни 8-10 степени при лек автомобил, дори и джип практически не правят ли СК безстепенна?
                    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                      Да, с двата съединителя натам отива работата, драстично намалено време за превключване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                        Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                        Едни 8-10 степени при лек автомобил, дори и джип практически не правят ли СК безстепенна?
                        Всеки нормален джип с ръчни скорости е 10 степенен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Всеки нормален джип с ръчни скорости е 10 степенен.
                          Да ама не можеш да ги превключваш в движение.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Да ама не можеш да ги превключваш в движение.
                            Е шо, на моя може
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                              Аз съм голям фен на теорията на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече! За джип винаги е добре да има още една скорост надолу.
                              За лека кола...10 скорости вече ми се виждат мъъъъничко изхвърляне.
                              За България ако се спазват ограниченията с около 150 коньов дизел София - Пловдив се кара без проблем само на шеста.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X