Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Ясене, прав си, може би защото изпитвам хронична омраза към засукани технологии, и за това питам "за чий". 2 съединителя, емнайсе скорости, електрики... Това няма правене като измяука! Лошо няма де, и ония в дилъра са хора, и те пържоли ядат...
    Всъщност врътката май беше че когато технически успеят да набутат още един съединител, този допълнителен съединител им позволява да добавят Х предавки към съществуващите.

    Демек (числата условни, понеже не ги разбирам) - ако при 6 скоростна си с два съединителя - добавят ли трети, след това относително лесно могат да я направят от 7 до 9 примерно (отново - числата са измислени, само за илюстрация).

    За хЛюндая - именно факта че е с редова четворка (2.4, 200кс) и шестскоростна кутия освен че е удоволствие за каране наистина изцежда всичко възможно за разхода. До Питсбърг по I-80 която последните 250 километра е само баири съм засичал разход 7.5 на сто (32mpg в местен превод ) без въобще да се насилвам да я жаля, и въобще без да карам с яйце под педала на газта.

    Тази цифра вероятно ще разсмее всеки дизелист, но за 1500кг кола в американски условия на каране го намирам за читаво постижение. Вярно че двигателя е директно впръскване ала бала и не знам що си, нещата се комбинират.

    За вашите големите - може би на по-новите многостепенните се оправдават като почне рязането на цилиндрите в икономичен режим, тогава е хубаво да разполагаш с правилната предавка.

    А за спортните - да ме прощавате, но усещането да редиш предавки в червеното на оборотомера и да ти падат при всяко превключване оборотите с няколкостотин а не с няколко хиляди е несравнимо. Горе-долу като да ги изредиш и шестте на пистарка.

    За ръчните - мисля че Порше вече имат ръчна автоматизирана със седем предавки.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

      На моя си кола го искам просто / че сьм скрьндза /но на кола под наем ги искам 7,че с едно и също каране дава над 31 мили на галон, същите коне с 4 скорости по същия път със същото каране дава по 21.Номера е да не го жалиш в обороти и да не те дразни постоянното включване,каро се строши дру да го мисли.

      и аз като брата го искам чук,мекици разни........е сега една с много скорости и много батерии стои и ме чака да и сложа батерийка,че да се събуди,голям праз,че много върви,върви ако трьгне
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Защо не може?
        И моя не може, така са написали малоумните япончета в менЮала. Ама аз им нямам вяра, нали съм тъп шоп, и съм пробвал...еми издава гадни звукове и не ще...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #34
          От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          издава гадни звукове и не ще...
          Щом стигаш до гадните звукове значи може, а ти не знаеш как.

          Коментар


          • #35
            От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

            Когато карах коли с 4 скорости, много ми липсваше "5"-та. Сега карам коли с 5 скорости и ми липсва "6"-та.
            Колкото повече скорости има в кутията толкова повече ги скъсяват. А аз искам просто още една скорост "отгоре", без да се пипат другите. Трябва ми за по-икономично каране...
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #36
              От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Когато карах коли с 4 скорости, много ми липсваше "5"-та. Сега карам коли с 5 скорости и ми липсва "6"-та.
              Колкото повече скорости има в кутията толкова повече ги скъсяват. А аз искам просто още една скорост "отгоре", без да се пипат другите. Трябва ми за по-икономично каране...
              Опел Омега Лотус, ако го помниш. Шест степенна скоростна кутия, до трета палеше задните гуми без зор, 210км/ч на 3000 об/мин на шеста

              Максималната скорост от 280км/ч разбира се само на пета. Шеста беше прекалено дълга.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                А аз искам просто още една скорост "отгоре", без да се пипат другите. Трябва ми за по-икономично каране...
                Не се надявай. То ако можеше да стане по-икономично с 6-та, щяха да я сложат.

                Коментар


                • #38
                  От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не се надявай. То ако можеше да стане по-икономично с 6-та, щяха да я сложат.
                  Не си ли виждал един бюлюк немски кошници с 4+Е? И френски също.
                  Руския енженерен (sic) гений се опита да приложи подобна концепция при 2141 и 21412 и като резултат пета ставаше само за нанадолнище с попътен вятър. Е, признавам, при ППХ на 5 се представяше по-добре от другите предавки, ама надали е било търсен ефект
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                    Е аз баш за нанадолнище с попътен вятър си я представям 6-та с 1000-1500 оборота да ми харчи с литър-два надолу. А ако искам да я сръчкам, смъквам 2-3 скорости и яко газ.
                    Аз предимно Опели карам: Рекорд 2.3D, Кадет 1.3, Тигра 1.6i, Фронтера 2.4i, но до Омега Лотус не съм се докосвал.
                    На Тиграта до морето ми дава 5.5/100 бензин. Ако имах 6-та, каквато аз си я представям, щях да смъкна разхода на 4.5-5/100. Но пък сигурно разходът на градско щеше да ми се вдигне с литър (от 10 на 11/100) заради допълнителните железа.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                      Моята е само една степен-включвам я и така си върви.
                      Прецакан съм яко...вие с няколко степени, а аз само с една

                      Коментар


                      • #41
                        От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        На Тиграта до морето ми дава 5.5/100 бензин. Ако имах 6-та, каквато аз си я представям, щях да смъкна разхода на 4.5-5/100. Но пък сигурно разходът на градско щеше да ми се вдигне с литър (от 10 на 11/100) заради допълнителните железа.
                        Твърде оптимистично си го представяш. 20% надолу разход, бил той и извънградски само от скорости няма как да го направиш. Ти няма и да ползваш 6-та цели 20% от пътя, а дори и да ги стигнеш, през тези 20% от пътя трябва да харчи нищо, а през останалите - не повече от преди. Понеже и двете неща не са така, икономия по-скоро няма да видиш.

                        Отделно този малък бензинов двигател какво може на 1000-1500 оборота и какви точно литри струват киловатчасите му в тия режими.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                          Моята е само една степен-включвам я и така си върви.
                          Прецакан съм яко...вие с няколко степени, а аз само с една
                          Не, не е точно така: За да върви автомобила напред имаш положение на скоростния лост "D" и автомобила се движи напред, а когато скоростния лост е на "R", автомобила се движи назад. Това означава, че има поне 2 скорости.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            ..
                            На Тиграта до морето ми дава 5.5/100 бензин. Ако имах 6-та, каквато аз си я представям, щях да смъкна разхода на 4.5-5/100. Но пък сигурно разходът на градско щеше да ми се вдигне с литър (от 10 на 11/100) заради допълнителните железа.
                            Ако не вдигаш над 110 ще се получи,
                            над 130 вече няма значение(трябва си енергия и тва е )
                            иначе на 6-та с 90 се пести много, ама ако имаш време

                            @Ясене на магистрала си се кара над 80% от времето на 6-та
                            зависи си от колата все пак де
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #44
                              От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              @Ясене на магистрала си се кара над 80% от времето на 6-та
                              На кола с 6 предавки фабрично - сигурно е така.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                                На въпросната Тигра на 5-та си има бая запас от кончета. Доста пъргаво набира от 130 до 160. После става тегаво
                                5-та е с предавателно число 0.892 и при 4000 об/мин се движи със 130 км/ч. Една хипотетична 6-та скорост с предавателно число 0.75 при 3400 об/мин ще докарва пак 130 км/ч и според мен ще може да ги поддържа на 90% от цялата дължина на магистралата - само на някой по-тегав баир дето са с 3 ленти без аварийна може да се налага качване на 5-та.
                                Разбира се, всичко това е хипотетично и накрая немците сигурно пак са прави, че са я направили с 5 скорости.

                                Колкото до каране на Тигра с 90 по магистралата... По-скоро вълк може да пази стадо овце...
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X