Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

    На всеки джип може да се превключват в движение, ама трябва слух за тая работа. На някои и без слух може, ама при тях други кахъри.

    Иначе много или малко са предавките - сложен въпрос. Не си представяйте повече предавки на вашите двигатели, защото това явно няма смисъл. Силовите агрегати се конструират заедно.

    Цените на горивата станаха такива, каквито станаха и изобщо не са спрели. Оптимизацията на двигателя откъм КПД и мощност го прави нееластичен по въртящ момент и особено нееластичен по КПД. Същевременно максималните скорости растат, а експлоатацията на машинките при пъплещи режими става все по-значима. Значи предавки си трябват.

    Съответно, производителите слагат толкова предавки, колкото могат. А то не е лесно - от сложността спада надеждността, а от многото въртящи се железа спада ефективността и язък че сме уцелили на двигателя режима, като сме прахосали спестените капки бензин да въртим 12 зъбни колела вместо 10.

    С безстепенните е друга тесла - хидротрансформаторите са с малък обхват и трябва да се комбинират със степенни (така се получава обикновен автоматик), а конусно-верижните имат малък ресурс. И едните, и другите страдат от КПД и то толкова повече, колкото по-широк им е обхватът.

    Електрическите трансмисии са най-най-най, ама пък тежат без ни най-малък срам и на нищо по-малко от локомотив не докарват повече ползи, отколкото беди. Батерийките оправят донякъде нещата, ама само ако има И субсидия някъде в цялата схема. В Европа на хибридите гледат с недоумение, въпреки проникването на чисто електрически коли. Споменах ли някъде, че все още няма разумно работещи свръхпроводници? Ето, казвам ви. Значи масата на всичките намотки, ротори, статори, трансформатори, инвертори и кабели още известно време ще е такава, каквато си е.

    А на сухоземния транспорт предавки ще се добавят с такава скорост, с каквато изобщо успяват да ги разработват. Наскоро карах кола с 3 скорости - стигаха.

    Коментар


    • #17
      От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      На всеки джип може да се превключват в движение, ама трябва слух за тая работа.
      Само за протокола,не всеки .Моя не може.Ама май не е и джип...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #18
        От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Само за протокола,не всеки .Моя не може.Ама май не е и джип...
        Защо не може?

        Коментар


        • #19
          От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          ..
          За България ако се спазват ограниченията с около 150 коньов дизел София - Пловдив се кара без проблем само на шеста.
          с някои коли и в града си се кара на 6-та

          пп
          ск. кутия на Антонов, дето я крадна тойота CVT ли е или друго
          Нисан мисля имат смесен вариант който ми допада - степени до 3-4-та и после "вариатор"
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #20
            От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Аз съм голям фен на теорията на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече! За джип винаги е добре да има още една скорост надолу.
            За лека кола...10 скорости вече ми се виждат мъъъъничко изхвърляне.
            За България ако се спазват ограниченията с около 150 коньов дизел София - Пловдив се кара без проблем само на шеста.
            Ми то това Пловдив София го правя на 5та и 86коня. И натоварен с горница.

            Коментар


            • #21
              От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Защо не може?
              Защото трябва да спреш и да включиш ,,N''...Проверено...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                Тея съвсем са изтрещяли. А аз (лаика) съвсем се обърках. 10 степенна СК? И като капак към това тука се зараждат нови концепции за 2цилиндрови двигатели, като в по-далечно бъдеще се спрягат дори едноцилиндрови. Те това в комбинация с тая СК искам да го видя на живо. А да видим дали ще смъкнат разхода до 0,2л/100.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #23
                  От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Защото трябва да спреш и да включиш ,,N''...Проверено...
                  Т.е. има блокировка, която си проси да бъде шунтирана?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Т.е. има блокировка, която си проси да бъде шунтирана?
                    Да,с блокировка е . Обаче нямам сърце да я шунтирам .Предпочитам да спазвам процедурите,че иначе сигурно ще боли...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                      От личният ми опит мога да кажа,че най-оптимален вариант е 6. На автоматицте с 5 скорости обикновенно им липсва 6та на магистралите,а тези със 7 и повече супер много ме изнервят с непрестанната смяна на скорости.
                      sigpic
                      Land rover lightweight-series 3
                      Range Rover V8
                      Range Rover Classic Vouge SE V8
                      Mercedes G280

                      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                        Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                        От личният ми опит мога да кажа,че най-оптимален вариант е 6. На автоматицте с 5 скорости обикновенно им липсва 6та на магистралите,а тези със 7 и повече супер много ме изнервят с непрестанната смяна на скорости.
                        Горе долу постоянната смяна на скорости имах предвид като поставих въпроса. За 10 скорости на джип получавани чрез раздатката не говоря. Всички мултистепенни СК са автоматични или автоматизирани. Стараейки се да поддържат някакъв оптимален режим на двигателя в зависимост от заложения софтуер непрекъснато ще сменят нагоре-надолу.
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                          От личният ми опит мога да кажа,че най-оптимален вариант е 6. На автоматицте с 5 скорости обикновенно им липсва 6та на магистралите,а тези със 7 и повече супер много ме изнервят с непрестанната смяна на скорости.
                          И аз съм с теб

                          Както казах се радвам да има една магистрална,която обаче изключва в момента в който пипнеш газта и половината време лоста е в положение Долна предавка или пета,а може и четвърта да е.Говорим за осмак който все пак някаква сила има,ако зад скоростите са 4 цилиндъра това ше се сбърка от включване.
                          Е и Гоблин си го пише и съм напълно съгласен -6 скорости първо са достатъчни и второ винаги те цели какво искаш и на коя предавка е оптимално.Айде на тая скоростна да и сложат и една крайна магистрална,че със 140 да върви с около 1800 оборота / на голям мотор,на 4 цилиндъра Библия да му монтират ако искат,да му се моля /,но другите 3 и аз не ги виждам къде ще ги сложат и за чий са ми.

                          Снощи се прибрахме след 8 часа каране с Виктория осмак 4 скорости,ти му даваш газ,а то стои на една предавка и мисли.Това Додж със 7 скорости /по спомен / няма да го направи,включва 2 долни и тръгва.Е не включва с пилене в завой ма на права отсечка не се замисля много.На магистрала обаче не му пипаш педала за газта,че изключва веднага и сваля една предавка или за мен това са 6 с една Магистралка.Други 3 цяла нощ ги мисля къде и за какво.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                            Мечо пух, а? Браво! И за чий?
                            На жената бангията върви със 1800 оборота с максималната разрешена скорост. 2000 оборота и съм за голяма глоба. 2500 оборота, и дават затвор /освен голямата глоба/. 9та светлинна и осма яростна предавка..., за чий?
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                              Пак да повторя:
                              Мислите за своите си двигатели и своите си коли. На тях още предавки не им трябват, а с по-малко няма да стават.

                              Ония освен да си мерят вторичните валове имат да гонят разход и то така, че колите да стават за каране. Щото редовия купувач ще си купи кола която го кефи и ще прежали 30 или 40 пари месечно за бензин допълнително, ама държавицата тия пари си ги иска за себе си и нехае за утвърдените традиции в автомобилизма. За сметка на това доста народ не му пука изобщо че колата нещо цъкала, стига да врАви. Оттам и цъкането като пипнеш педала.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко степени \предавки\ трябва да има една скоростна кутия

                                Ясене, прав си, може би защото изпитвам хронична омраза към засукани технологии, и за това питам "за чий". 2 съединителя, емнайсе скорости, електрики... Това няма правене като измяука! Лошо няма де, и ония в дилъра са хора, и те пържоли ядат...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X