Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблеми с принтер

    За банковото извлечение - 3 варианта се сещам веднага
    1. Запаметил си го с копи/пейст като текст. Малко вероятно, но дори и да е така, не би трябвало да има разлика между ХР и Седмица, ако говорим за съдържание, по-малко от А4
    2. Извлечението е дръпнато от банката като ПДФ. Тези, които аз съм виждал от БГ банки, са по-малки от А4. Ако на ХР Акробат-а (ето тук говорим за програмата, която ти чете файла) ти е бил стандартно на "Напасни големината в един лист", а при Седмицата стандартно е "100 %", то оттук идва разлика от горе-долу 2 пъти и повече
    3. Същото като 2, само че си запазил извлечението като скрийншот. Само програмата е друга, но останалите неща са аналогични и трябва да се проверят

    2. За другия въпрос - да, зависи от изходния файл, но не може да се каже на 100%, че винаги ще стане. Пак опираме до Какъв е изходния файл, с коя програма го четеш?

    Коментар


    • #17
      От: Проблеми с принтер

      Доколкото разбрах не зависи от принтера, а от някакви програми, драйвери, видове файлове и т.н....................
      При това положение се отказвам от Големия размер. Какво пречеше на идьота, писал операционната система да сложи мъъъъъъъничка екстра - по-голем и още по-голем! Интересното е, че приемате подобни свинщини без грам несъгласие и, за да направите нещо толкова елементарно, се ровите часове по програмите. Дано следващият живот е мааалко по-лесен.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #18
        От: Проблеми с принтер

        Принтирах горния пост без да навлизам по програми и файлове. Питам: Защо принтерът го напечата с доста по-дребен шрифт?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #19
          От: Проблеми с принтер

          По-дребен от кое? От този на екрана? С клавиши "Ctrl" и "-" или "+" можеш да намалиш или увеличиш този на екрана, но за принтера не става толкова лесно.

          Коментар


          • #20
            От: Проблеми с принтер

            Заведи първия срещнат тийнейджър, когото срещнеш до компютъра и му кажи какво искаш да направиш.Сигурен съм, че ще ти помогне на момента. Иначе питаш безсмислени работи и никой не може да разбере какъв ти е проблема с принтирането. Айде успех!

            Коментар


            • #21
              От: Проблеми с принтер

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Какво пречеше на идьота, писал операционната система...
              То че от писачите на операционни системи се намират и идиоти си е факт, ама в случая псуваш грешния идиот.

              Има си начини за всичко, ама за да ти кажем, трябва да кажеш какво ползваш за да четеш и принтиш тая информация. Вече няколко пъти те питат, пък ти си траеш все едно е държавна тайна. Ако печатиш през броузър е едно, ако печатиш през Word е друго, ако печатиш през Acrobat - трето. Отделно като печатиш през броузър зависи кой точно броузър ползваш, и все такива подробности.

              В тоя му вид въпроса ти е аналогичен на: "Как да си сменя масления филтър на колата? Колата е червена. Старата беше зелена и филтъра и е на друго място. Какво пречеше идиота, правил червената кола да го сложи на същото място като на зелената?!".
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Проблеми с принтер

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Какво пречеше идиота, правил червената кола да го сложи на същото място като на зелената?!".
                Ееетооо! Улучи проблема!

                За останалото, не са ми много ясни въпросите и не знам защо трябва да са ми ясни.
                Наново:
                Получавам на пощата си abv.bg някаква информация и искам част от нея да принтирам. Какво не е ясно дотук?
                Същото, със същия принтер, правех и със стария комп. Смятам и това е ясно.
                Ясно е, има разлика между преди и сега: Старият комп беше с ХР, новият - W7, като браузерите или каквото там, съответно WE8 и WE10
                Коя е причината сегашното напечетано да е с двойно по-дребен шрифт? Това ако е безсмислено и не е ясно какъв ми е проблема, вЕрно ще търся подходящ тийнейджър.
                И още веднаж питане: Какво пречи в опциите на принтера или програмата да има и въможност за избор на шрифт. Не искам да се разхождам по Ворди, Акробати и Бра(o)узери.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  От: Проблеми с принтер

                  За избор на шрифт опции няма да намериш, защото проблема не е толкова прост - това е като да имаш опции за шрифт в страницата на форума.

                  Настройките за принтиране обикновено са поотделно за всяка програма, дето принти. В общия случай си взима опциите по подразбиране, които си задал в start->devices and printers. В самата програма, в която си гледаш пощата, или самия броузер, в който си гледаш WEB пощата също има опции за печат.

                  Та, това, дето искаш да печатиш като PDF ли ти е пратено, или като прост текст? В прогрма за поща ли го гледаш, ако да - в коя, или в броузер го гледаш?

                  Няма как да ти кажем как да си смениш филтъра на синята кола, ако не знаем кой модел е колата и с кой двигател е. Затова и те разпитваме. От "пращат ми по пощата" нищо не се разбира - поща може да се гледа по безброй начини и с безброй софтуери, а самата инфрмация в нея може да е в безброй формати.

                  IE10 например си има опция за големината на принтенето - току що проверих. Явно някой от идиотите, писали го се е сетил за твоите терзания. Даваш File->PrintPreview, и най-отгоре, най-от дясно можеш да увеличаваш/намаляваш колкото си искаш, и ти показва директно какво ще излезе от принтера. Ама това важи само ако си гледаш WEB пощата през IE10. Ако я гледаш през друго - опцията най-вероятно е другаде.

                  ПП: Видях. Гледаш го в броузер. Направи каквото ти описах и ще си увеличиш текста колкото си искаш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблеми с принтер

                    Fit to page в пропъртиззз на принтера?
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблеми с принтер

                      Прост текст и гледан през браузера. Ще погледна каквото предлагаш.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблеми с принтер

                        Колега, не съм ти на годините, за да отговоря така патетично, но тук ще направя едно малко изключение: Не се гаси туй, що не гасне. Не можеш обясни туй, дет не щат да го разберат. Това е.

                        В твоя случай просто се гледа прагматично на нещата: Искаш да разбереш нещо, което явно не искаш да разбереш, или просто искаш да си свършиш работа? Ако е второто - инсталирай си Irfan View.

                        Като искаш да принтиш нещо или част от нещо, което го виждаш на екрана, си правиш скрийншот - натискаш С в ИфранВѝ, после избираш "Регион с мишката", ограждаш и клик. Въпросното изрязано след това с Контрол и P го пращаш към принтера, като преди това имаш възможността да кажеш да го уголеми на една страница.

                        И преди да питаш - не, това не можеш да го приложиш на многостраничен документ.

                        П.С. Сега на всички, дето те съветват да принтиш директно от браузера, им кажи, ей така, за майтап, че ползваш Опера и страницата, дето я гледаш, има frames.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          Fit to page в пропъртиззз на принтера?
                          ...и ако страницата е голяма, текста излиза ситен. Отделно дето лично според мен това не трябва да се задава през опциите на принтера и да важи за всички порграми, а да се задава само през програмата, от която печатиш.

                          Първоначално публикуван от Чудомир Преглед на мнение
                          П.С. Сега на всички, дето те съветват да принтиш директно от браузера, им кажи, ей така, за майтап, че ползваш Опера и страницата, дето я гледаш, има frames.
                          Всеки си носи сам кръста, според това какъв софтуер си е избрал да ползва.

                          Въпросния, за който говориш, според мен е пълен шит, точно заради такива подробности. То при браузерите пълно щастие няма, но за сметка на това пълно нещастие се среща доволно често. Щото даже и тоя шит се случва да е по-добър с нещо от друг.
                          Последно редактирано от Preslav Peychev; 24-07-13, 22:24. Причина: Поредни постове :)
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблеми с принтер

                            В интерес на истината, намерил съм решение: Копирам си го "някъде", правя си го както ми е удобно и си го принтирам, но защо да е така?! Мислех, някой се е сетил и решил по-елементарно въпроса.
                            Още не съм видял предложението на Спарки. Може да излезне нещо.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблеми с принтер

                              @Sparky: Абсолютно съгласен относно шитовете. Затова и не принта през браузера. Но докато човек не е готов да погледне извън чинията няма как да разбере къде се крие сложността на нещата, които се случват отвъд ръба.
                              Отплеснахме към философстване....Аз предвиждам, че няма да има решение на проблема, не и при така поставените изисквания - "нищо друго няма да правя освен тва което винаги съм правил, очаквам резултата да е друг"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблеми с принтер

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                В интерес на истината, намерил съм решение: Копирам си го "някъде", правя си го както ми е удобно и си го принтирам, но защо да е така?! Мислех, някой се е сетил и решил по-елементарно въпроса.
                                Още не съм видял предложението на Спарки. Може да излезне нещо.
                                Ми виж го де. Говорим за 2 цъкания на мишката.

                                А ако искаш само някой текст - маркираш, file->printpreview, и горе точно до опцията за големината имаш и опция дали да принти цялата страница или само селектнатото. Избираш (As selected on screen), 200% (или 1000% - колкото ти е кеф), и готово.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X