Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

    Колега, пробва ли да ги полираш с вълнен плат?
    На по-стария модел W 203 върши работа, също и на ML
    Nissan Patrol 2008
    Mercedes c220 cdi 2006
    Mercedes cls350 cdi 2013
    Mercedes GL 450 cdi 2012

    Коментар


    • #17
      От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

      Преди да пусна темата,не съм пробвал да ги чистя изобщо,защото и на око личи,че няма да падне това току тъй. Ще пробвам по-натам,че ме хвана отпуската и не ми се обикаля по слънчев бряг за разни препраратос

      Коментар


      • #18
        От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

        На Паджерото, водобраните и двете брони са никелирани или хромирани (абе, с две думи- лъскави са). С втори номер полир паста продължават да са още лъскави, а непрекъснато им се става на петна. Първо искаха да ми пробутат няк'ва много специална паста, точно за хром и никел, но срещу 7 лева си решаваш проблема, че и остава. На лека кола, обаче, може и да е различно, с оглед пестеливостта на производителите...
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #19
          От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

          Здравейте, на мен пък ми ги свиха всичките ГЛ 2007
          Mercedes-Benz GL 500

          Коментар


          • #20
            От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

            Темата е стара , но актуална . Не може да се почисти защото е в дълбочина . Много ме е яд , и моите ги оправиха . Прибрах се в Бг за ваканцията , и след първата мивка станаха ужас . Преди това си бяха в отлично състояние . От химията с която ги мият е , неполята добре на слънце и стават леш . Ще се поръчват нови .

            Коментар


            • #21
              Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

              Има една фирма която ги възстановява. Бях намерил но продадох колата и за сега този проблем не ме касае. Искаха да се свалят и изпратят. Ако се интересувате ще потърся координати. Като цена не беше скъпо ...


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Я пробвай с български преобразовател за ръжда. (отрофосфорна киселина)

                Така и така не можеш да ги повредиш повече ))
                И аз бих предложил същото. Също така домакинска тел за миене на съдове и алуминиево фолио за внимателно изтъркване.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли спасение за хромираните лайсни на стъклата?

                  Ако са елуксирани и с киселините, и с домакинската тел, и с алуминиевото фолио ще свършите едно голямо....нищо.

                  Из нета има клипчета как свалят анодирането с натриева основа, след което може да се анодира отново. Има фирми, дето го вършат, а има и една, дето ползва собствен метод някакъв си - самия оксиден слой става с определен цвят и не избелява, но цветовете са ограничени до 5-6, ако помня добре. Класическия метод е с боя в разтвора, и колко ще изкарат зависи от устойчивостта на боята - там вече няма ограничения в цвета, но и става тоя, което става по автомивките.
                  Последно редактирано от sparkybg; 01-09-16, 12:13.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X