Обява

Свий
Няма добавени обяви.

grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

    Ъъъъ ей тая добавка и съм много доволен от резултата.Промих един път и покарах.След това втора промивка и заредих с антифриз,че каква гняс изтече от италианският кошник не е истина. :mhihi:
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #32
      От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Я вземи една бутилка от това / 355 мл. е/ . Има доказан ефект при доста колеги, а именно...
      Интересно, обаче нещо ме съмнява яко това с 10те градуса.
      Redline Water Wetter was designed for use in pure water cooling systems, as required by racing applications.
      Coolant, when spilled onto a track, causes a slippery condition.....not good for drive fast turn left applications.
      If you read the chart on the bottle, it shows a major increase in temperature transfer between the water and metal in the water only application.
      Това вече ми звучи по-смислено. И въобще, умната с наливането на всякакви весели течности по колите, че стават много скъпи грешки понякога
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Интересно, обаче нещо ме съмнява яко това с 10те градуса.


        Това вече ми звучи по-смислено. И въобще, умната с наливането на всякакви весели течности по колите, че стават много скъпи грешки понякога
        Няма страшно. Изпробвано е при доста коли вече и температурната инверсия е в границите 8-11 градуса! Пак казвам - установена температура в реално време и екстремни натоварвания по емпиричен път ! Всъщност точно този продукт популяризира и самата фирма, чиито масла са едни от най-качествените в световен мащаб, макар и неизвестни в България ! В горецитираният текст се предупреждава да не се разлива по пистите, и се съобщава, че усилва топлообмена между метал и вода..което е и смисъла му! А относно това дали е " весела" или " депресирана" течност..въпрос на възприятие
        Последно редактирано от sonda; 29-07-13, 22:42.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

          Да си кажа и аз мнението (по-скоро са няколко мнения): 1. Най- вероятно сте запознати с връзката температура-налягане, водата кипи при около 98 градуса при отворена система, при система под налягане нещата са съвсем различни. Не случайно червената област на "температуропоказателя" започва от 120 (или 125, не съм най-сигурен), говоря за WJ 4.7. Аз мисля, че работа на 110 градуса е нормално (останали са ни грешни убеждения от Москвич и Жигули, където нямаше шанс да уплътниш системата да работи под налягане. 2. Моят също е стигал до 110, когато се опитвам да го мъча на оффроуфд на бързи предавки. При движение с 1000 об/мин. нито водната помпа има необходимия дебит, нито перката, независимо, че виското е включило. Затова-на оффроуд само на бавни и при изкачване задължително на 1-ва, максимум до 2-ра и няма да загрява. Просто си трябват обороти, а и хората (конструктори) са преценили къде да сложат червената зона, не е необходимо да се правим на по-умни от тях... Карай и се не бой, температурата на водата да я гледат тези с DIESEL!! :-))

          Коментар


          • #35
            От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

            Първоначално публикуван от ittpro Преглед на мнение
            При движение с 1000 об/мин. нито водната помпа има необходимия дебит, нито перката, независимо, че виското е включило.
            ......яаааааа каква новост, ей всеки ден научавам нещо ново.....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #36
              От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

              При движение с 1000 об/мин. нито водната помпа има необходимия дебит, нито перката, независимо, че виското е включило.
              Абе то че дебита не е като при 4хил об/м ясно, ама по тази логика трябва двигателя да прегрее при работа на място.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #37
                От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                ......яаааааа каква новост, ей всеки ден научавам нещо ново.....
                Да не преучиш много и като дойдем ние неверниците кафето да е без захар.

                Коментар


                • #38
                  От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                  Първоначално публикуван от ittpro Преглед на мнение
                  Да си кажа и аз мнението (по-скоро са няколко мнения): 1. Най- вероятно сте запознати с връзката температура-налягане, водата кипи при около 98 градуса при отворена система, при система под налягане нещата са съвсем различни. Не случайно червената област на "температуропоказателя" започва от 120 (или 125, не съм най-сигурен), говоря за WJ 4.7. Аз мисля, че работа на 110 градуса е нормално (останали са ни грешни убеждения от Москвич и Жигули, където нямаше шанс да уплътниш системата да работи под налягане. 2. Моят също е стигал до 110, когато се опитвам да го мъча на оффроуфд на бързи предавки. При движение с 1000 об/мин. нито водната помпа има необходимия дебит, нито перката, независимо, че виското е включило. Затова-на оффроуд само на бавни и при изкачване задължително на 1-ва, максимум до 2-ра и няма да загрява. Просто си трябват обороти, а и хората (конструктори) са преценили къде да сложат червената зона, не е необходимо да се правим на по-умни от тях... Карай и се не бой, температурата на водата да я гледат тези с DIESEL!! :-))
                  Колега...щом смяташ някои свои умотворения за истина, прилагай ги върху себе си, но не ги препоръчвай на другите! Абсолютни глупости са " нормалните 110 градуса " и това, че виското върти, ама перката няма " дебит " !
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Абе то че дебита не е като при 4хил об/м ясно, ама по тази логика трябва двигателя да прегрее при работа на място.
                    При работа на място, двигателя отделя доста по-малко топлина и затова не прегрява. Точно по тоя повод тестовете на място не винаги са меродавни.
                    Когато помпата и останалите "подробности" по охлаждането са сметнати правилно и са в изправност, изобщо не прегрява.
                    Друг въпрос е, ако помпата е на умиране и/или радиатора е на 3/4 задънен и/или виското врътка колкото да отчете дейност и/или някой газаджия си е правил свободни съчинения на тема "свързване на маркучи" и т.н.

                    П.П. Има една друга марка, която някога, мноооооого отдавна също е тръгнала от Jeep, само че в друга посока и има един конкретен модел, който и на място и в движение на бавни си прегрява като стой та гледай, но няма да ги намесвам
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                      Сори, ама на този мотор газаджиите нямат абсолютно никакъв вариант за самодейност, има само един единствен начин за вземане на вода, така че газаджиите не ги намесвай, тук проблема е друг, за мен радиатора е за смяна. Моя 4.7 никога не е мърдал над 100 градуса, независимо от жегите и офф роуда с климатик, застава на чертата 100 гр. и стои там, ако жегата не е ужасна си стои на 95 гр., само че аз нямам виско, а перката ми е хидравлична, задвижва се от маслото на хидравликата. За италианския произход също не съм съгласен че автоматично означава замърсена водна система, моята е италианка, а водната система ми е съвършенно чиста, мотора отвътре също, всичко е сменявано навреме.
                      Последно редактирано от TOYO; 08-08-13, 07:21.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #41
                        От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                        Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                        Сори, ама на този мотор газаджиите нямат абсолютно никакъв вариант за самодейност, има само един единствен начин за вземане на вода, така че газаджиите не ги намесвай, тук проблема е друг, ...
                        проблема може да е друг, не споря, но за изобретателността на някои газаджии мога да ти разказвам легенди и то от собствен горчив опит. Както и да е, не е по темата.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #42
                          От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Колега...щом смяташ някои свои умотворения за истина, прилагай ги върху себе си, но не ги препоръчвай на другите! Абсолютни глупости са " нормалните 110 градуса " и това, че виското върти, ама перката няма " дебит " !
                          Колега, преди да започнеш да правиш подобни квалификации "Абсолютни глупости", няма да е зле да отвориш някой учебник по физика, може и за 8 - ми клас, не е задължително по-високо образование, за да ги знаеш тези неща!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                            И още нещо към колегата "sonda" - как би познал колко ти е температурата например на повечето Форд-ове, някои Фиат-и, където на скалата не са написани градуси, а само бяла и червена зона??? И защо, според теб на скалата на Jeep 4.7 червеното започва от 120 градуса? Ще ти отговоря- защото хората знаят, че далтонистите няма как да минат изпит и да вземат книжка!!! И когато успееш да убедиш поне още един човек, освен себе си, че дебита на перката(независимо дали охлаждаща радиатора или тази на водната помпа) е еднакъв при 1000 и при 4000 оборота, обещавам веднага и аз да ти повярвам.

                            Коментар


                            • #44
                              От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                              Първоначално публикуван от ittpro Преглед на мнение
                              И още нещо към колегата "sonda" - как би познал колко ти е температурата например на повечето Форд-ове, някои Фиат-и, където на скалата не са написани градуси, а само бяла и червена зона??? И защо, според теб на скалата на Jeep 4.7 червеното започва от 120 градуса? Ще ти отговоря- защото хората знаят, че далтонистите няма как да минат изпит и да вземат книжка!!! И когато успееш да убедиш поне още един човек, освен себе си, че дебита на перката(независимо дали охлаждаща радиатора или тази на водната помпа) е еднакъв при 1000 и при 4000 оборота, обещавам веднага и аз да ти повярвам.
                              Според теб онова "бялото" и "червеното" , и изобщо скалата...това ли е най-точната информация относно температурата ,която можеш да получиш? Айде малко се поограмоти така и после пиши! А това , че виското, разбираш ли, върти като бясно, ама перката няма "дебит"...са твои писания. Знаеш ли си изобщо нормалната работна температура на мотора? Ии....не ме учи на физика!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Според теб онова "бялото" и "червеното" , и изобщо скалата...това ли е най-точната информация относно температурата ,която можеш да получиш? Айде малко се поограмоти така и после пиши! А това , че виското, разбираш ли, върти като бясно, ама перката няма "дебит"...са твои писания. Знаеш ли си изобщо нормалната работна температура на мотора? Ии....не ме учи на физика!
                                И колко градуса целзиеви е тя?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X