Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Malaguti Madison 125 или 250?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Malaguti Madison 125 или 250?

    Колеги, помагайте. Нямам почти никакъв опит със скутери. Карам обаче едно МБК 125 кубика и много ми хареса как върви на фона на 50 кубиковите. Освен това разходът му е 2/100 с двигател на ямаха.

    Та...спрял съм се на Малагути Мадисън. Интересува ме голяма ли е разликата като вървене, разход на гориво, поддръжка между 125, 150 и 250 кубиковите?

    Скутерът ще го карам предимно градско. Доста рядко може да изляза от София с него, понеже извън София съм с колата със семейството.

    Разбрах, че 125-ицата е с двигател на Ямаха, нямам идея дали другите са така. Разходът на гориво обаче също е много важен, тъй като всеки ден ще изминавам 40-50км.

  • #2
    От: Malaguti Madison 125 или 250?

    Здравей, аз карам Медисън 150 от 3 години. Взех го, тъй като ми беше най-удобен от всички варианти които пробвах, а аз съм 1,95м висок. Медисъна е по-дълък от МБК-то и малко по-тежък. 125, 150 и 250 са с Ямаха двигатели, 180 май е на Пиаджо. 125 и 150 са почти един и същ мотор, с разлика само в обема на цилиндъра. Между другото МБК-то ти и той е с двигател Ямаха, така че разлика в двигателите реално няма да има ако вземеш 125 или 150, разхода ще е по-висок при всички положения. Моя гори 3-3,5 понякога и до 4 ако карам повече време с пътник. Удобен е и за извън града, обаче трябва да е 250, защото другите малеят на дълго. Макс скорост на моя е 100км/ч, но може да поддържа до около 80. Иначе си ускорява добре до 60-70. Ако наистина ще караш градско по 40-50км на ден, според мен е удачен вариант. Има доста голям багажник под седалката, удобен е за двама пътници. Моя го карам около 10 000км и проблеми не съм имал, но то си зависи и от конкретния мотор. Части има и не са особено скъпи. С две думи - доволен съм от моторчето.

    Коментар


    • #3
      От: Malaguti Madison 125 или 250?

      Колега, разликата в максималната скорост на изброените скутери е с разлика 20 30 км/ч. Разхода също е така. Не всички са с двигател на Ямаха, някой от тях са с двигател на Пиаджо.Главно разликата е че 250-то набира по-бързо, и има повече сила с 2ма човека на байра.Аз скоро си търсех скутер и се спрях на Хонда 250 защото попаднах на читав екземляр, пък и съм имал други хонди преди това( не скутери ) който излезнаха мнооого здрави. Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Malaguti Madison 125 или 250?

        Момчет, мерси за помощта. Ами на мен МБК-то много ми харесва как върви обаче ми е неудобно. Аз съм 180см висок и като карам малко по дълго почва да ме боли гърбът и кръстът. Докато като пробвах Малагутито, ми се стори, че съм в диван на фона на МБК-то. Иначе сегашното е доста по-леко сякаш и много хубаво набира, а и е на реални 10 000 км. Аз искам стабилен старт, за да не преча на колите. В момента с МБК-то от светофара до 60 км/ч просто почти никога не преча на движението, а обратното - всички остават доста назад. И второто е - както казах да се чувствам комфортно. Скорост от 100 км в час ми е струва съвсем достатъчна. Не търся някакви изгъзици. Та затова много се чудя 125 или 250. Онзи ден пробвах едно 150 - не можеше да отлепи, а търговеца от Мотоскутер на Цар Симеон чак ми се караше, че било перфектно, а и че за 1150 - толкова...и то се виждало, че аз съм бил отишъл там заради цената. Малагутито горкото беше цялото очукано с пернишка регистрация Бих дал и повече пари без да се замисля за нещо наистина добро, качествено и пазено.

        Коментар


        • #5
          От: Malaguti Madison 125 или 250?

          250 Малагути макс. скорост е 140км (поне моето толкова правеше докато го имах) но това зависи и с какви ролки е......... На светофар няма шанс с него да пречиш. също така 250 спрямо другите е с повече глезотии, ел. километраж който показва доста неща. Спирачките са много по добри и са комбинирани. Като натискаш задна и спира и от пред с много малък %........
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #6
            От: Malaguti Madison 125 или 250?

            Аз съм доволен от вървенето на медисона ми който е 150,карала съм и мажести 125 което е по пъргаво но за сметка на това е и по леко,моя е готов за сезона с изключение че няма къде да мина преглед наоколо, по удобен от медисона в класа си поне аз не съм карал.

            Коментар


            • #7
              От: Malaguti Madison 125 или 250?

              Еми днес, докато карах от КАТ нагоре към ТВ кулата един пич с 250 кубика, направо летеше покрай мен и особено на светофара разликата беше много, много сериозна.... Бяха му големи гумите на скутера, ама само имах време да го питам колко кубика е и отлетя )) така и не разбрах какво караше. Абе, ако ще ми харчи 5 на 100 250 кубика, малко не се връзва сметката.... Днес заредих МБК-то за 15 лв до капачката. Това си е просто безплатно возене.... при 2-3 на 100 разход...
              Последно редактирано от viki terzieva; 22-07-13, 06:10.

              Коментар


              • #8
                От: Malaguti Madison 125 или 250?

                250 Малагути в София си харчи 5 и малко, но газта е навита докрай на всяко тръгване и не се жали. Иначе надълго като сме си правили преходчета.... е давало 3.3л/100км
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • #9
                  От: Malaguti Madison 125 или 250?

                  Колеги купих си Malaguti Madison 125 но не мога да карам да тръгне в началния старт глъхне смених му свещъ направих ми основен ремонт бутало сигменти
                  когото го зех карбуратора му бе запушен със силикон някои се е мъчел до го прави
                  помощ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Malaguti Madison 125 или 250?

                    Колега аз карам същия и имах същия проблем,който се оказа надупчен вакум на гаста.Понеже вместо жило иглата на карборатора се отваря с вакум.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Malaguti Madison 125 или 250?

                      Колеги .. Имам Малагути Мадисон 150 със Ямаха двигател като го покарам повече и после като му дам газ в движение мисля че ремъка превърта .. От какво може да е това

                      Коментар


                      • #12
                        От: Malaguti Madison 125 или 250?

                        Еми ти си го написал - ремъка превърта, трябва да се смени.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X