Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупен живачен термометър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Счупен живачен термометър

    Не виждам какво повече може да се направи.
    Почистването със сяра е правилния подход.
    Дори да е останало някакво минимално количество живак, то не би представлявало риск за здравето, още повече че е останала и някаква сяра която си върши работата.
    Риск има при дългосрочно излагане.

    п.с. Ето още нещо по темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...E6%E8%E2%E0%EA
    Последно редактирано от mendi; 17-07-13, 14:49. Причина: линк

    Коментар


    • #17
      От: Счупен живачен термометър

      Живачни термометри не се продават от 15-20 години вече. Трябва термометърът да е бил по-стар от това, за да е живачен. Ако термометърът е купен сравнително скоро, няма живак в него. Използват галиеви сплави, които не са токсични.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #18
        От: Счупен живачен термометър

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Голяма ли е, малка ли е драмата, не си ти човека, който може да определя какво представлява това за жена ми и семейството ми, не си бил на нейно място и тя правилно направи, че се обади.Сметките за телефон не ги плащаш ти.Пак апелирам, ако с нещо не можем да допринесем за дадена тема, така че тя да се превърне в полезна, нека поне не я опорочаваме с подобни подмятания.Все пак раздела не е "политика".
        Аз пък апелирам малко да понамалиш с определенията кой какъв е, какво да пише и какво не! За тая работа си има правила на форума и модератори, отговарящи за спазването им!

        И да, никаква велика драма няма от счупен термометър. Просто трябва да се почисти и проветри, и прахосмукачката е съвсем приемлив вариант. Дали ще ръсиш с нещо или не, дали ще преобърнеш всички мебели и т.н. - зависи повече от мястото (ако има трудно достъпни места, където да се заврат топченца), но при такова количество е повече за собствено успокоение.

        С луминесцентните лампи хавата е точно същата, с тая разлика че в тях живака е примерно 1/100 от това в живачен термометър.

        Проблема е преекспониран точно колкото и с оловото върху електронните платки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Счупен живачен термометър

          Още една тема за бг мама
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...E6%E8%E2%E0%EA
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #20
            От: Счупен живачен термометър

            Правилно са те посъветвали от бившета ГЗ сега ПБЗН . Мястото на разсипания живак се наръсва със сяра и после се събира с прахосмукачка и задължително проветряване . Събрания живак може да го предадеш на ПБЗН а в аптеките не знам да го вземат за съхранение .

            Коментар


            • #21
              От: Счупен живачен термометър

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Аз пък апелирам малко да понамалиш с определенията кой какъв е, какво да пише и какво не! За тая работа си има правила на форума и модератори, отговарящи за спазването им!

              И да, никаква велика драма няма от счупен термометър. Просто трябва да се почисти и проветри, и прахосмукачката е съвсем приемлив вариант. Дали ще ръсиш с нещо или не, дали ще преобърнеш всички мебели и т.н. - зависи повече от мястото (ако има трудно достъпни места, където да се заврат топченца), но при такова количество е повече за собствено успокоение.

              С луминесцентните лампи хавата е точно същата, с тая разлика че в тях живака е примерно 1/100 от това в живачен термометър.

              Проблема е преекспониран точно колкото и с оловото върху електронните платки.
              От оловото в платките си имам нещо за спомен - алергия.Пък било то и преекспониран проблем.А относно термометрите както вече казах - който желае да си натроши някой и друг живачен термометър на спалнята и довечера да си легне в живака, убеден че е безопасно.Аз предпочитам да почистя.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #22
                От: Счупен живачен термометър

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                От оловото в платките си имам нещо за спомен - алергия.
                Много други хора пък нямат. Много хора имат алергии и към цветен прашец. Да вземем да го забраним и него?

                Истината не е в крайностите а между тях.

                ПП: Тъщата я е страх от жаби. Ама направо панически страх. Следва ли да звъни на гражданска защита ако види жаба в градината? Някои пък имат и алергии от жаби. Кво правим? Забраняваме и жабите?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Счупен живачен термометър

                  Аз лично никъде за никакви забрани не съм споменал, ти го каза Така че не намирам връзката м/у това да ме цитираш за нещо конкретно и същевременно приказки за трето и пето.А иначе казват, че имало и хора които звънели в пожарната, защото не могат да си свалят котката от дървото.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #24
                    От: Счупен живачен термометър

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Забраняваме и жабите?
                    Що нЕма емотикон с пуканки вееее?
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Счупен живачен термометър

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Аз лично никъде за никакви забрани не съм споменал, ти го каза
                      Оловото в платките е забранено. Живака в термометрите - също. И още разни такива. Ама оловото в автомобилните акумулатори и живака в енергоспестяващите лампи си стои на общо основание.

                      Сега надявам се да схванеш за какво говоря.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Счупен живачен термометър

                        Постъпил си правилно със сярата и прахосмукачката, успокой се, няма никаква опасност за здравето ви. За да настъпи живачно отравяне, експозицията трябва да е доста дълга и интензивна, като в някои промишлени производства.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Счупен живачен термометър

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          От оловото в платките си имам нещо за спомен - алергия.Пък било то и преекспониран проблем.А относно термометрите както вече казах - който желае да си натроши някой и друг живачен термометър на спалнята и довечера да си легне в живака, убеден че е безопасно.Аз предпочитам да почистя.
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Много други хора пък нямат. Много хора имат алергии и към цветен прашец. Да вземем да го забраним и него?

                          Истината не е в крайностите а между тях.

                          ПП: Тъщата я е страх от жаби. Ама направо панически страх. Следва ли да звъни на гражданска защита ако види жаба в градината? Някои пък имат и алергии от жаби. Кво правим? Забраняваме и жабите?
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Оловото в платките е забранено. Живака в термометрите - също. И още разни такива. Ама оловото в автомобилните акумулатори и живака в енергоспестяващите лампи си стои на общо основание.

                          Сега надявам се да схванеш за какво говоря.
                          Та какво общо казваш имам аз със забраните?
                          А аз съм схванал - че моментното ми психично състояние не предполага да си приказвам с радиоточка.
                          Значи факт е, че твоята роднина, когато види жабата не трябва да звъни на ГЗ, а на ПД.
                          "Аз пък апелирам малко да понамалиш с определенията кой какъв е, какво да пише и какво не! За тая работа си има правила на форума и модератори, отговарящи за спазването им!" - и страхотен пример ми предоставяш с яко целенасочен спам.Рано ми е, ама наздраве
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #28
                            От: Счупен живачен термометър

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Що нЕма емотикон с пуканки вееее?
                            Но пък имаме химик-модератор.

                            За живака:
                            Той е отровен само в изпарена форма и само при продължително (месеци, години) вдишване на относително наситени пари. Течната му форма не прониква през кожата, през храносмилателната система и т.н.

                            Симптомите на хронично живачно отравяне са сложни, включително неврологични, зъбни, костни, кожни и какви ли още не.

                            Реакцията между живака и сярата е почти мигновенна и води до образуване на безопасно вещество. Самата сяра на прах, с която живакът се неутрализира, не е вредна, освен че мирише неприятно. Сяра на прах се купува от аптеките (понякога озаглавена като "сяра за пиене" - т.е. допълнително пречистена, ама живакът това не го бърка). Уместно е да се наръси със сяра възможно най-нашироко, за да се обхванат разпръснатите капки, а после да се размете с метла, за да се третират и капките, попаднали в цепнатини, шупли и други дребни отвори по пода. Също е добре чистенето с прахосмукачка да се отложи с няколко часа, за да се предостави възможност на сярата да поработи и върху изпаренията от капките, до които не е достигнала непосредствено.

                            Капките с видим размер може да се съберат с листи хартия и да се съберат в бурканче с вода. Това изобщо е смислено за количества, по-големи от термометър. Да се има предвид, че живакът полепва по чисти метални повърхности и предизвиква "изгаряне" на някои метали (алуминият е особено поддатлив). Не е разумно събирането му с метални прибори.

                            Но преди всичко - без паника!
                            Спокойно можете ден-два да поплувате в басейн с живак (по-скоро ще лежите отгоре) и това няма да има никакви здравни последствия.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X