Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

    Привет и от мен с Диско 2 съм, вчера едва съм се прибрал от път. Проблемите са ми много в охладителната система, да започна от самото начало. Изхвърли ми водата, долях и така известно време 200-300 км, след това стана така че трябваше да доливам на всеки 20-30 км и то по 6-7 литра, на 2 пъти го прегрях, започна да тече от водната помпа, спука ми радиатор, теч и от охладителя на нафтата. Разбра се че помпата ми е заминала но защо да ми прави такова налягане? Минах така около 400 км само с доливане на вода, термостата ми работи, карах на парно, така разбирах кога е заминала водата за да долея. Не пуши бяло нивото на маслото не се покачва. Днес очаквам водна помпа и да я сменям, разглобил съм го доста, много голям зор за смяната на една водна помпа. Дано се оправи след като сменя помпата.

  • #2
    От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

    А дано, ама надали...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

      Фибъра на водната помпа е заминал, днес не ми пристигна очаква се да е утре. След свалянето на радиатора разбрах че има една дупка която е запушена фабрично - входа на охладителя на маслото,( сигурно е сменян) и не е направена, и аз не мога да си го обесня. Да му направя ли дупка? Спуканата тръбичка на радиатора я срязах и обърнах утре ще пусна снимки да се види нагледно кое какво е и как се сглобява тази помпа (разглобяването беше доста сложно). В момента ми е нанагоре да купувам нов радиатор. Затова питам за този.

      И най-вече въпроса ми защо се е получило такова налягане-термостата според мен работи(парното в купето топли), не знам как работи охладителя на обратната нафта дали има термостат вътре дали от него ми е проблема?
      Ще си проличи всичко утрешния ден. Но все пак от питане глава не боли.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

        А дано да се разминеш тънко, ама ... както Митко: - "надали". 400 км. с такава ексцесия на охладителната система е равносилно на спукана глава и крив блок. + другите щети.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

          Първоначално публикуван от vlado_mir Преглед на мнение
          Привет и от мен с Диско 2 съм, вчера едва съм се прибрал от път. Проблемите са ми много в охладителната система, да започна от самото начало. Изхвърли ми водата, долях и така известно време 200-300 км, след това стана така че трябваше да доливам на всеки 20-30 км и то по 6-7 литра, на 2 пъти го прегрях, започна да тече от водната помпа, спука ми радиатор, теч и от охладителя на нафтата. Разбра се че помпата ми е заминала но защо да ми прави такова налягане? Минах така около 400 км само с доливане на вода, термостата ми работи, карах на парно, така разбирах кога е заминала водата за да долея. Не пуши бяло нивото на маслото не се покачва. Днес очаквам водна помпа и да я сменям, разглобил съм го доста, много голям зор за смяната на една водна помпа. Дано се оправи след като сменя помпата.
          За 4 години имаш 30 мнения.Само питаш като имаш проблеми, а не си споделил как си решил поне един.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            За 4 години имаш 30 мнения.Само питаш като имаш проблеми, а не си споделил как си решил поне един.
            Забравил съм какви проблеми съм имал честно казано. Имах проблем с кабела на дюзите, заради него смених цяла дюза, оправих го като запоих нов кабел директно към компа ще снимам и ще покажа, финансово не ми се даваха толкова пари за кабел след като бях купил нова дюза, и доста каране така, 3 години прави се лесно стига да се знае от коя дюза е прекъснат кабела. С този проблем търсих по цялата система на нафтата, доста неща се смениха като пръстени на входящата нафта..... почистване на кулера и колектора. Тази зимата имах лек проблем с превключването на кик дауна от голяма към малка предавка, оправи се от само себе си така и не разбрах от какво е. Повредата беше кратка най-много да съм карал 300 км така. Направих един рестарт на компа на кутията, забравих точно как се правеше- нещо от сорта даваш на контакт газта на педала до край за 30 секунди изключваш от контакт и след това веднага палиш така мисля че направих рестарта, но и след него не се оправи, явно датчика на колектора се е бил задръстил.... нямам си и на идея от какво може да е било и как се оправи от само себе си. За други проблеми не се сещам. Бели кахъри за които да съм писал не знам.. От сорта тече ми люка, машинките на заключването не работят не съм и ги пипал всичко е само на ръка-дистанционното ми работи но машинките не действат.Като оправя помпата ще отида до момчетата в Момин сбор да го видят и да ми кажат всичко кое ми куца. От 4 години се каня някой да го види но мисля че няма много голям смисъл.


            Та обещавам ти да снимам всичко утре и да кача снимки... този проблем най ме стресна с 2 деца жена посред нищото.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020620-big.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5502456
              Това са помпите новата и старата. На старата е ясно как е текла през дупката от изпусналия фибър, намира се от другата и страна.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020621-big.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5502457
              На тази снимка не се вижда ясно как счупил буквално се е счупил фибъра.... Иначе лагера е здрав и почти всичко останало....
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020627.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:5502472
              Капачето го изчистих старателно със шкурка, както и гнездото на помпата.

              Разглобяването изяде доста псувни но това сглобяване да не говорим....За да се извади тази помпа се махат 2та филтъра масления, роторния с целия корпус(много трудно се развиват болтовете на тръбата), махат се маркучите на турбото и маслото.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020626-big.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5502469
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020628.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5502470
              това е вече при сглобено.... е не съвсем, завил съм най-трудно достъпните болтове на самата тръба на ротора. А да и тези болчета на помпата трябва много да се внимава да не се заоблят става с хубава гидорийка.
              Стигнахме и до радиатора пробих дупката за охладителя на маслото който се вижда на по-горната 4та снимка.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020629.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5502473

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031020630.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5502474
              Ето и загърната тръбичка на радиатора която я ремонтирах на полето и държи най-важното поне за сега.
              Качвам и 2 клипчета едното е при първото ми запалване след като е сглобен и без виско перка, второто е каране с рязко набиране.На първото клипче се вижда и как съм си направил и кабелчето от дюзите, вижда се оборотомера как добре си се държи на едно(както си е бил винаги) на нормалните му обороти, казанчето на водата не се смеси с масло и не бълбука с мехури, маслото си е така както съм го сменил преди 5-6 к км по това си съдя, че не е духнал гарнитура или глава. На второто се вижда и как добре си се наема на старта...както преди си ми е качили с един лек проблем, май-ми е заминал термостата. Аз няколко пъти писах, че се топли но това беше при леко отвъртяна капачка на казанчето. Може и да не се обезвъздушил
              ще покарам така малко, може и да се сменя и термостат.
              <font face="arial, sans-serif" size="3"><font size="2">


              Наскоро си смених виско перката с нова, работеща и не знам точно как работи, защото малко след като спрях да снимам го натиснах още повече започна да отива към червеното не спрях охлади се. Та Старата ми е постоянно зацепена и охлажда двигателя много даже зимата я махах. И та това....
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                "Ама надали"-Смених радиатор, нова капачка на казанчето, но пак нещо не е добре. Само за тестване работа на място създаде голямо налягане и ми изхвърли водата от преливника на казанчето за водата. Създава голямо налягане, помогнете от какво може да е преди да съм отворил главата за смяна на гарнитура и шлайфане.

                Колата работи 3 минути на място бях пуснал и парното, след я изхвърли водата спря да топли. Нямам си и на идея от какво може да е, хич не ми се мисли за смяна на гарнитура и шлайфане.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Прави тест за изгорели газове във охладителната система ако го искаш писмено, макар че...
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от vlado_mir Преглед на мнение
                    "Ама надали"-Смених радиатор, нова капачка на казанчето, но пак нещо не е добре. Само за тестване работа на място създаде голямо налягане и ми изхвърли водата от преливника на казанчето за водата. Създава голямо налягане, помогнете от какво може да е преди да съм отворил главата за смяна на гарнитура и шлайфане.

                    Колата работи 3 минути на място бях пуснал и парното, след я изхвърли водата спря да топли. Нямам си и на идея от какво може да е, хич не ми се мисли за смяна на гарнитура и шлайфане.
                    Пробвай да обезвъздушиш системата като дигнеш лявото колело поне на 20-тина сантиметра!Ще се обоснова защо.При мен като сложих бензина и тръгвам на път за проба.В началото нищо,но като го напънах си хвърли водите.И аз в началото го отдадох на гарнитура(при мен две),но след тест за газове в охладителната система се видя ,че проблема е някъде другаде.Обезвъздуших по този начин и проблема се реши.Това ти е най-лесния и бърз начин,поне няма да ти струва нищо освен водата,ако и след това не се оправи бъди сигурен,че ще смъкваш главата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                      На тоя казанчето му е от другата страна и има пробка за обезвъздушаване на най високата точка. А дано, ама ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Има, има. Няма смисъл да се накланя. На един от маркучите от към радиатора е. Пласмасова е и се развива на ръка.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Свалих главата и смених гарнитурата. Не мога да се справя с центровката, правя го всичко както е по книжка. Не мога да завъртя коляновия вал на ръка стига до едно положение и до там. Скоростната ми кутия е автомат. Давам на свободна на скорост все същото се върти не прави един оборот.
                          http://landrover.workshop-manuals.co...dex.php?id=239
                          Това го спазвам, разпределителния вал също има белязка.
                          Малко помощ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Първоначално публикуван от vlado_mir Преглед на мнение
                            ... Не мога да завъртя коляновия вал на ръка стига до едно положение и до там...
                            КВ и РВ не са синхронизирани и буталата срещат клапаните! Има щифтове на КВ и РВ, фиксира ли ги!?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем охладителна система на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Пропуснал съм много важно нещо при сглабянето, слагането на клиновете!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:YLL500040-TD5-CYLINDER-BLOCK-DOWEL.jpg
Прегледи:2
Размер:44.7 КБ
ID:5509188
                              Аndro 160- Всичко бях синхронизирал преди да стегна главата, бях махнал капака на блока за да се вижда долната запечатка. Щифтовете се намират отзад до скоростна кутия, при разглобяване се прави центровка на коляновия вал и се навива болт ако всичко е ок би трябвало да се навие. аз не съм навивал но видях че си е точно на мястото както и разпределителния вал и веригата и всичко.

                              Махнах отново главата след като я бях стегнал, малко кофти за гарнитурата.....След като разхлабих главата пробвах дали ще се завърти, върти си се, и пак махнах огледах я и забелязах че има някакви клинове - пластмасови счупени-от предишния и ремонт, от бързане не съм им обърнал внимание.Заради тези клинчета самата гарнитура се отместила от мястото си и при горна мъртва точка при стегната глава буталото опира в нея. Утре ще сложа клинчета и ще снимам всичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X