Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика в чупенето на карета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теория и практика в чупенето на карета

    След като бях произведен в нАучна степен "Доктор по Дайхатсуви науки" е време да я защитя.
    Ето малко нАучен мат'риал как се трошат карета на преден мост на Роки.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110769.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:6019529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110771.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:6019530Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110772.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:6019531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110773.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:6019532

    Сега остава да разбера как успях да го спукам.
    Двете предни карета са сменени преди една година с нови. Всичко почистено и гресирано. Дясното е като ново, лявото - на аутопсия.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: Теория и практика в чупенето на карета

    Изглежда като да е истинско, вероятно е имало шупла в материала. Аз до сега не съм виждал такова счупване
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Теория и практика в чупенето на карета

      Защо не виждам типичните посинявания от термичната обработка? От торбичката или?
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Теория и практика в чупенето на карета

        По-вероятно е след термообработката да е имало скрита микропукнатина, а ти си и помогнал с някоя дупка в точния момент, когато съчмата е била баш там.
        Не се коси. Аз мога да ти покажа термообработена плоча 3 санта дебела, която се спука при натягане на гайка към нея с пръсти.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Теория и практика в чупенето на карета

          Чуждо тяло.скъсан маншон.надценяване на товароносимостта на машината!
          Тия шупли са надценена история!
          П.С.Тоя апарат не може ли да се навари юнашки с хубава фаска или сачмите ги няма вече?
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Теория и практика в чупенето на карета

            Докторе разкажи при какви условия успя да гръмнеш така карето?!
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Теория и практика в чупенето на карета

              Рокито е с цял преден мост. Няма маншони, на сфери е. Вътре е чисто, пълно с грес, няма кал и вода.
              Машината не се кара на издевателство, каквото и да се твърди тук!
              Съчмите и сепаратора са някъде в греста. Като отворя да чистя сферата вероятно не излязат.

              Как го счупих - и аз не знам нито как, нито кога.
              Миналата събота на 6-ти на обяд ми писна, запалих джипа и газ към Стара планина. Спретнах си една разходка Войнеговци-Гола глава-Луково-Елешница-Ябланица-Кремиковци предимно по черно. Беше сухо, джипката се държеше супер.
              Два завоя преди поляната на Кремиковци ми занесе задницата. Типично поведение на кола със задно при положение, че 4х4 и бавни включих още на тръгване от Войнеговци.
              Качих предна дясна гума на високо, задна дясна висна, започна да превърта. При гледане под джипа - предния кардан върти, гумите не...
              Реших, че е хъб. На място ги разбъзиках - нищо, включват, изключват. Остана каре, полуоска или диф.

              Подкарах го тихо и кротко към вкъщи. Минах през Практикер за грес и обезмаслител, така и така ще се разглабя да съм поготвен.
              На влизане в паркинга спря да завива на ляво. За една бройка магазина да се сдобие с още една врата по неволя

              Изчаках да се намалее движението и бавно към вкъщи. Мислих, мислих, не можах да измисля от коя страна да разглабям първо. Реших го по нАучния метод ези-тура.
              Падна се "Иване, в дясно!". Разглобих всичко в дясно, карето като ново, полуоската здрава.
              Добреееее - ляво. Всичко вън, карето се разпадна още със свалянето на сферата. Старото в момента е дадено за мостра да се търси ново. Ще го снимам цялото, когато го взема при мен.

              Странното е, че нито тропаше, нито тракаше. Миналата година когато ми се разтропаха каретата звучаха като консерва пълна с гайки. Свалих ги и бяха в доста по-добро състояние от това.
              Този път явно се е счупило от един път, изпадали са съчмите и за това не е тропало. Предполагам, че без да има какво да задържа полуоската бавно е започнала да излиза в лвво, докато е заклинила в карето и е пречела да завива.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: Теория и практика в чупенето на карета

                Провери си ъгъла на завиване наляво и надясно, до край. Ако в едната посока е по-голям това е причината.

                Коментар


                • #9
                  От: Теория и практика в чупенето на карета

                  колега най вероятно ми се струва карето което си извадил от джипа да е някакъв ментак китайски с неизвестна марка, не че е трудно да счупиш каре но на мен ми се струва, че предишният собственик ти е сложил шапка волно или неволно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теория и практика в чупенето на карета

                    Карето съм го сменил лично преди една година. След пожара във Витоша ревизирах цялата предница - масла, греси, лагери, карета.
                    Всичко е сменяно с ново. Двете карета са една и съща марка, монтирани са в един ден. Дясното е в перфектно състояние, лявото - натрошено.
                    Каретата са японски, URW.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теория и практика в чупенето на карета

                      Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                      Провери си ъгъла на завиване наляво и надясно, до край. Ако в едната посока е по-голям това е причината.
                      -В комбинация с "увиснал" носач ъгъла става невъзможен и няма каре което да оцелее

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теория и практика в чупенето на карета

                        Рокито е с цял мост. Няма как да увисне носач, защото няма носачи
                        Завиването е ограничено принудително, иначе гумите опират в ресорите.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теория и практика в чупенето на карета

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          -В комбинация с "увиснал" носач ъгъла става невъзможен и няма каре което да оцелее
                          Колеги, кви носачи, кви маншони ? Това е истинска джипка, носача се казва ресор, а маншона сфера. Не сте прочели какъв автомобил кара колегата, ама и мнения и съвети давате.
                          Ванка, провери си вярно, дали ъгъла на завиване на ляво не е прекалено голям, ако не си го направил вече.
                          Понякога наистина се случват необясними неща. На мен лагера на задна дясна полуоска без предупреждение се разпадна и гумата си замина заедно с полуоската, фланеца и барабана и ме остави да се чудя как да спирам от 100 км/ч. на три колела и без спирачки .
                          BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
                          HONDA XR 600
                          +359888311113; +359882208033
                          0+

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теория и практика в чупенето на карета

                            Видях си грешката ,но на някой май им трябват 15 дена, след като са ме коригирали. Няма лошо,, всички можем да се подведем, като не четем...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X