Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация с лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Навигация с лаптоп

    Здравейте Колеги,
    Планирам да почивам на Халкидики. Понеже нямам хубав GPS за машината, смятам да ползвам лаптоп + GPS приемник свързан към него по Bluetooth. Бихте ли ми препоръчали софтуер и карти за България и Гърция. Аз имам MS AuroRoute 2007, но картите в него са много непълни. Предварително благодаря.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    До: Навигация с лаптоп

    Ето тук се разискваше този въпрос.
    Виж дали ще ти свърши работа.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Навигация с лаптоп

      http://www8.garmin.com/support/downl...ils.jsp?id=575 - софтуер

      https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...RMIN_GPS_MAPS/ - SetupGreece.exe - не е рутираща, ама при големия екран на лаптопа надали ще ти е проблем.

      приятна разходка

      Коментар


      • #4
        До: Навигация с лаптоп

        Принципно става. Принципно е неудобно, ама карай... И принципно ще обърна внимание на факта, че харддисковете на повечето лаптопите не са особено виброустойчиви в работещо състояние... така че си прецени дали ще го рискуваш да го ползваш в движение. Иначе за когато си спрял е перфектно решение.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Навигация с лаптоп

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Принципно става. Принципно е неудобно, ама карай... И принципно ще обърна внимание на факта, че харддисковете на повечето лаптопите не са особено виброустойчиви в работещо състояние... така че си прецени дали ще го рискуваш да го ползваш в движение. Иначе за когато си спрял е перфектно решение.
          +1
          освен това при няколкото пъти, в които съм ползвал подобна конфигурация (не bluetooth, а с кабел), щурмана (разбирай жената) става твърде самоуверена и настоятелна при определянето на маршрута

          Коментар


          • #6
            До: Навигация с лаптоп

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            Иначе за когато си спрял е перфектно решение.
            Така е ама когато си спрял не е интересно , мисля че по асвалт не е проблем да се ползва лаптопа особено извън Бг.
            LZ1PER

            Коментар


            • #7
              До: Навигация с лаптоп

              Колкото и да е гладък асвалта във всяка движеща се кола, да не говорим за джип, има вибрации. Разстоянията между главите и плочите на хард диска е микрони. Особено на компактните за лаптоп. Не казвам, че 100% ще се повреди. Дори бих казал, че е доста под 50%. Виждал съм ползване на лаптоп за музика в кола при пътуване по магистрала и нямаше проблеми, но риска не е малък. За това е въпрос на преценка дали си струва или не.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Навигация с лаптоп

                Здравейте,

                по принцип нямам кола GPS и единственото ми ориентиране е да посмисля от коя страна на пътя да хвана трамвая за да ме закара до работата. Но тази тема е интересна особенно за лаптопите.
                Според мен решение на проблема с харддиска е просто като го замениш с SSD HDD такъв (или както му викат солит стейт диск, т.е. няма движещи се части а само чипове).
                Такива почнаха да се появяват в България в последно време като по българските он-лайн магазини съм гледал с размери от по 2,4 и 8 GB. Напълно достатъчно да качиш WinXP, офиса и някои по належащи приложения, а и да не забравяме картата. Цените падат надолу но има тук: http://www.enicomp.com/shopping/prod...anscend&d=1148 да погледате. След това просто трябва да си направиш стойка за лаптопа и да си го сложиш така, че да го гледаш удобно. А хардиска който е от лаптопа можеш да си го сложиш в една USB външна кутийка и ако ти потрябва 80 GB просто го ръчкаш в USBто и готово .

                Надявам се да съм бил полезен .
                LZ1VWW

                Коментар


                • #9
                  До: Навигация с лаптоп

                  С този лаптоп съм навъртял по родните пътища повече от 2000 км. Като по време на пътуването съм си работил с него (караше друг). Не ми е правил проблеми. Навигатор ще съм аз или приятеля с който ще се въртим на волана. На жените не им даваме да ни навигират, че стават грешки....
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #10
                    До: Навигация с лаптоп

                    То по принцип лаптопите проблеми не правят. Просто се скъсява живота на HDDто от вибрациите и един щаслив ден оставаш да гледаш екрана на биоса .

                    Можеш да изкараш и година, може и две. А някой които си ползват лаптопите по влаковете въпреки, че там вибрациите са по малки, но са сменили по 2-3 хардиска .

                    Всеки сам си преценява за себе си.
                    LZ1VWW

                    Коментар


                    • #11
                      До: Навигация с лаптоп

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      И принципно ще обърна внимание на факта, че харддисковете на повечето лаптопите не са особено виброустойчиви в работещо състояние... така че си прецени дали ще го рискуваш да го ползваш в движение. Иначе за когато си спрял е перфектно решение.
                      Между другото, аз се чудя и какво може да е отражението на по-силните сътресения върху пантите на монитора?
                      Няколко по-яки дупки и ... кой знае


                      Някой има ли впечатления доколко е ефективна системата за защита на диска на HP? Доколкото разбрах, има акселерометър и при по-силни вибрации системата би трябвало да спира диска и главите да се паркират.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Навигация с лаптоп

                        На мойта тошиба дига главата, но незнам дали я спира. За НР съвсем незнам. Като цяло е както колегите казват, скъсява се живота на хдд-то и варянт това да не е така е само с хард без движещи се части. Не бих ползвал баш моя си лап за колата, по-скоро някой по-дърт, намират се много птриятни по заложните къщи за съвсем не много пари и за навигация са супер... Е вярно новите са с повече защити, ама едно е да изгориш с 200-300 лв. друго е с 2-3К... То моче и екран да ти се скапе на някоя по-така дупка... все пак ако ти се скапе само хард, не е болка, вече никак не са скъпи, ама на него се предполага, че има и ценна информация, която после я могат да ти я извлекът, я не...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Навигация с лаптоп

                          За съжаление и вариант с Флаш-Диск не става. Всички варианти на Windows освен WindowsCE непрекъснато пишат по диска. А той има много ограничен брой записи. Затова ако искаш нещо подобно на лаптоп, но без проблеми за работа при вибрации, трябва да си вземеш някой по-голям вариант на PocketPC.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Навигация с лаптоп

                            Колеги,
                            Започнах темата с идеята, че някой ще предложи подходящ мап софтуер и подробна пътна карта на Гърция, а не да спорим за или против употребата на лаптоп за навигация. То ако беше супер нямаше да ги има нито автонавигационните системи нито покет PC+GPS и т.н.
                            Ясно е, че това е компромисен вариант.
                            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                            Коментар


                            • #15
                              До: Навигация с лаптоп

                              Ми то софтуеъра и безплатната карта са ти ги дали още в първите постове. Ако чакаш за навигациона карта без пари едва ли ще дочакаш...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X