Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шпренгване на ресори или нови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шпренгване на ресори или нови

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    Използвай си тези, новите тампони и си направи по-дълги обеци, нови болтове и дистанционни втулки и си готов за смешна сума от 40-тина лева. Има тема как става.
    Ако не ВИ притеснява "ръчния" труд, след като изпълните съвета на колегата -разделете ресьорните листи и ръчно върху наковалня с чук се постигат върховни резултати.
    -Има няколко "тесни" места: -Контрола на извивката спрямо централния болт. -Кривата на дъгите е различна за различните по дължина листи.
    -Най-добре при някой който има опит. При липса на алтернативата-върху валците...

    Коментар


    • #17
      От: Шпренгване на ресори или нови

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      .....
      Т.е. един лист вдига с около 5 см.
      ......
      ....а два листа вдигат 10 см. А пък 4 листа : 20 см. Мечта за всеки офроудър . Проста математика .
      Нещата се усложняват обаче , ако към математиката прибавиш съпромат , механика и металознание . ... и мечтата на офроудъра отива на кино.

      На всичко отгоре , това което ти си направил по твоята Фронтера не сработва при тази на Павката . .....освен ако не си е отписал бъбреците. Той е с къса база
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Шпренгване на ресори или нови

        Това твоето си е свободно съчинение на тема аритметична прогресия.
        Иначе си прав: За къса база, където няма багажник, слагането на допълнителни листа на ресорите води до разбиване на камъните в бъбреците и окапване на пломбите.

        Извън темата: За турбо-оффроудърско вдигане 20 см се започва с качване на ресорите върху моста Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drinks.gif
Прегледи:37
Размер:15.1 КБ
ID:5503479
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #19
          От: Шпренгване на ресори или нови

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          ......Това твоето си е свободно съчинение на тема аритметична прогресия.
          ....
          Тъй де Щото ако основния пакет е омекнал като на дядо ми атрибутите , прибавянето на 1 лист със сигурност ще "закорави" последния , но ефекта от 5 см. лифт е временен и спорен. При теб повдигането е налице преди всичко , защото подлагането на листата съвпада и с монтажа на по-дълги обици.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Шпренгване на ресори или нови

            Не точно. Моята Фронтера е повдигана от Ники турбо д 2-3 месеца преди да стане моя собственост. Отпред - натягане на торсионите. Отзад 20 см обици вместо стандартните 10 см. Като цяло се е получил резултат 5 см лифт.
            Една година след като я купих ми се наложи да сменям 2 скъсани листа - по един във всеки пакет. Реших не само да ги сменя, а и да добавя по един допълнителен. Мотивите ми бяха свързани именно с повишена товароносимост: камъни, гнайс, паркинг-блокчета и други подобни. Все неща пряко свързани с решението ми да си взема въпросната Фронтера - семейно комби с повишена проходимост и бонус: мини камионче.
            Като си я вземах от ресораджията, беше доста повдигната - ама само задницата. Визуално изглеждаше добре, но негативите преобладваха:
            - амортисьорите седяха почти в крайно разпънато положение. От ход 35-55 см бяха на 54 см. Ако не бях взел някакви мерки, до 100 км щях да ги изтърбуша, а бяха чисто нови (макар и евтини - само 100 лева).
            - жена ми се вози на задната седалка заради малкия (тогава беше на 1 година). Изведнъж й стана доста трудно да се качва в колата без стълбичка.
            - при скорости 100-110 км/ч започнаха да се усещат гадни полюшвания - проблеми с центъра на тежестта.
            - фаровете светеха зле. На къси - на около 10-15 метра пред колата. На дълги - на около 50-70.
            Всичко това ме накара да приложа крайно непопулярни мерки за този форум: Да смъкна джипката от към обеците.

            П.П. Това определено не е каквото иска Павката. Целта на написаното от мен беше той да може да го прочете и да види в какви филми може да се вкара с един допълнителен лист.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #21
              От: Шпренгване на ресори или нови

              Определено не ми е това целта, както каза Алекс, ще ми се след време да се ориентирам към нови ресори - оригинални, още не съм проучил за какви пари ще иде реч...
              Последно редактирано от Еделвайс; 24-07-13, 08:55. Причина: пояснение

              Коментар


              • #22
                От: Шпренгване на ресори или нови

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                ....Определено не ми е това целта, както каза Алекс, ще ми се след време да се ориентирам към нови ресори - оригинални, още не съм проучил за какви пари ще иде реч...
                Именно.
                И като гледам как си уважаваш джипката и не се скъпиш , за да не влизаш в излишни филми , ще си позволя да се повторя :

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ..... затова те съветвам да провериш като начало колко струва комплекта оригинални...
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Шпренгване на ресори или нови

                  Успях да се измъкна от работа и да отскоча до магазина, попитах за цена на нови ресори, направиха ми справка, значи, комплект-пакет оригинални японски ресори, ляв и десен те вървят с комплект с включени всичките им тампони, нови болтове, гайки, нови обеци, с поръчка, за скромната цена с 30% отстъпка за общо 1800 лв. , много си обичам фронти но просто не мога да дам толкова пари за едни ресори... Магазинера ми каза, че моите си ресори ще станат като нови ако намеря един от малкото останали истински ковачи, да ми ги изкове и ще са като нови, да познавате някой ковач, разбира се не само в София...

                  Понеже касае само някакви си 4 см. повдигане, ако се сложат както виждате на снимката, 10 мм например метално парче подложка, ще стане ли номера или....

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.JPG
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5505228
                  Последно редактирано от Еделвайс; 25-07-13, 13:17. Причина: Допълнително инфо..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шпренгване на ресори или нови

                    Ако сложиш метална подложка на мястото на стрелката - между най-горния лист на ресора и моста - ще се получи следното:
                    Пакетът ресори ще слезе спрямо моста и на практика ще смъкнеш задницата с 1 см.

                    За ковачница се сещам само за Крали Марко на Сточна гара. Чувал съм, че били "скъпчии". Иначе преките ми впечатления от тях се изчерпват до една лозарска ножица закупена от тях на цена 16 лв при стандартна цена 4-5 лв. Ножицата е вече на 20 години като е зимувала в барака без отопление, а последните 3-4 години даже е била затрупвана и от сняг. Все още работи.
                    С други думи: препоръчвам ти да ги посетиш. Дано не са я затворили.
                    https://maps.google.com/?ll=42.70516...325.87,,0,1.56
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шпренгване на ресори или нови

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ... с поръчка, за скромната цена с 30% отстъпка за общо 1800 лв. ...
                      Баф мааму !

                      Тогава минаваме на план "Б" .

                      Ето аз как разсъждавах , за да да реша компромисно проблема :
                      Тъй като съм шпренгвал ресори на какво ли не , включително с коване и задаване на дъгата на валци , този вариант за мен конкретно за Фронтерата отпада .Мога да обясня надълго и нашироко защо , но няма смисъл .

                      Затова : Основния лист с ушите запазваш оригиналния. Вторият и третият лист поръчваш нови - аз проверих в "Гаффар" ЕООД , могат да ги изработят по старите ( този с ушите не искам да рискувам ) . Така получения пакет ще притежава еластичност поне или малко над 2/3 от чисто новия , което е напълно задоволително за практиката .
                      Изработваш и нови обеци с дължина 15 см. , след което повдигаш/изравняваш предницата с натягане на торсионите и получаваш окончателен лифт около 5 см. Всъщност , за точния лифт чрез по-дълги обеци има и тема в раздела.

                      Аз в последния момент се отказах от този вариант , защото съвсем случайно ми изпаднаха чисто нови и евтини ресори от УАЗ - те са със същата ширина . Но се наложи да слагам 5 листа , щото руснака ги е правил от мармалад , та сега съжалявам и няма да е далеч времето , когато ще мина на горния вариант.

                      Люшкане по завои почти нямаше , но понеже аз често се завирам по чукарите , сложих и фланци с дебелина 38 мм. от "Вромос" , така че окончателно реших и този недостатък . По завоите си е стабилен дори при 100 км./ч.
                      Естествено , след разглобяването ще си провериш и тампоните , та ако има нужда , ще ги смениш с нови.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шпренгване на ресори или нови

                        Мерси Владо за изчерпателния отговор , тези упражнения ще ги оставя живот и здраве за есента, сега е време за отпуски, пътувания

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шпренгване на ресори или нови

                          Привет колеги, малко да раздвижа темата, реших ресорите да не ги пипам а да им сложа по-дълги обеци, искам да се повдигне задницата не повече от 5 см, предполагам че за тази цел ще ми трябват обеци не по-дълги от 10см?, като тези които е правил колегата STEF BMW преди време първите обеци, че след това е правил по-дълги 15 см, но на мен не ми трябва чак такива. На снимката са първите му обеци 10см ако не се лъжа:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03589.jpg
Прегледи:3
Размер:135.9 КБ
ID:5534798

                          Писах на лични на STEF BMW дали пази чертежите, но колегата ми отговори че за съжаление не ги пазел, та колеги може ли някой от вас да ми каже къде да взема чертежи и при кого могат да ми направят качествени обеци, ще платя и почерпя за това
                          Последно редактирано от Еделвайс; 10-11-13, 18:02. Причина: правопис

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шпренгване на ресори или нови

                            Не ти трябват чертежи а една свалена обица , оттам нататък твориш.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шпренгване на ресори или нови

                              След като сложих другите джанти и рекох пак да премеря височината на предницата и на задницата и вижте какво ми показва рулетката:

                              Предницата 88см.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Предни.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5591815

                              Задницата 85см

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Задни.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5591816

                              Като бях при Влади, майстора-Илийката ми предложи да ми изработи по-дълги обеци и да повдигне задницата с 5 см че в момента фронти е клекнала като немска овчарка, отказах се от идеята за шпренгване, а нови японски ресьори за почти 2 бона абсурд да дам, та като ми повдигне задницата с 5 см не повече, наравно ли трябва да е височината на предницата и задницата, или задницата добре да е с 1-2 см по-висока, мисля че така е по-правилно?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шпренгване на ресори или нови

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                .....
                                Като бях при Влади, майстора-Илийката ми предложи да ми изработи по-дълги обеци и да повдигне задницата с 5 см че в момента фронти е клекнала като немска овчарка, отказах се от идеята за шпренгване, а нови японски ресьори за почти 2 бона абсурд да дам, та като ми повдигне задницата с 5 см не повече, наравно ли трябва да е височината на предницата и задницата, или задницата добре да е с 1-2 см по-висока, мисля че така е по-правилно?...
                                Желателно е да е наравно. Но то зора е отзад . Предницата е лесна - натягането на торсионите е за 5-10 мин. работа
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X