Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Каква кола да си купя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква кола да си купя?

    Темата незнам дали е точно за тук, но не намерих по-подходящо място. Та не че нещо конкретно съм харесал/е харесах Пежо 207cc, колкото и да ви е смешно, но то е 40к лв, а аз ги нямам, чух лоши неща за лизинг при вносителите на Пежо, та май отпада/ и се чудя, какво да взема. Ще ми се като ще е старо говедо да не е много скъпо, така и така ще го сменям, но ми трябва нещо да бръмча. Значи основните изисквания са ми да не харчи повече от 6-7, ще ми се да е дизел. Първо заглеждах коли от 99-та и по-нови, но много скъпи и реших по-добре да е нова след време. За сега обаче ми трябва 2-ра икономична машина, която да става и за дълъг път. След като се измамих да си купя джипката без много консултации с разбирачи ми се иска 2-рата ми кола да е по-сигурна. Знам че много от вас има опит с това и могат да ударят 1 рамо да намеря някой запазен стар автомобил от по-висок клас, стар, но запазен. Та пускам темата с цел ако имате идеи да споделите как да процедирам, пък може и да изкочи някой запазен кош за мен. Ще съм много благодарен за всякакви идеи .
    Благодаря предварително и ако някой модератор прецени нека премести темата на по-подходящо място.

  • #2
    До: Каква кола да си купя?

    Само не стана ясно колко пари си отделил за колата. Написал си, че 40к са ти много.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Каква кола да си купя?

      ох, предчувствам че тази тема ще дъълга

      ще ти кажа как аз процедирам при избор на кола,спазвайки няколко основни правила:

      Определям

      1. каква кола ми трябва - комби, лимузина, с колко врати, ниска, висока.... с голям багжник, с малък, мощна или не и т.н.

      2. спирам се на няколко марки..... впечатленията за тях естествено са събирани с годините от приятели, познати, вестници, списания, интернет..... и в крайна сметка в главата ми е останало: немска или японска

      2. почвам да разглеждам коли от избраната марка, в един същи диапазон от години - тогава виждаш най-добре разликите между отделните екземпляри.


      и тук следва най-странното
      тъкмо съм огледал 5-6 Ксантии Комби например...... виждам в някоя къща една Астра комби и на предния капак пише "АЗ СЪМ ТВОЯТА КОЛА".... и се мяткам с капарото, без да я пробвам даже


      та извода за мен съм си го направил:

      не робувам на марки, думи от рода на "таз по прнцип е много здрава или онази по принцип е боклук" са верни, но само статистически погледнато.... винаги от най- здравите, може да попаднеш на най-големия к.р и обратното
      за дизела важи същото, ако е само за икономията - при сегашните цени, по-икономично е на газ.

      взимам, която ми хареса, па после си е въпрос на късмет, дали ще излезе читава - то не случайно по нашия край казват, че на старо само ракия са купува, ама пусти финикийци....

      за старата кола, най-важно е състоянието й, марката няма значение!!!!!


      Естествено, за повишаване на шанса за читава кола помагат: предварителни огледи от специалисти в читави сервизи или покупка кола от познат, който си го гледал 2-3годинки как се грижи за колата си и си наясно с историята й.....
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Каква кола да си купя?

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ох, предчувствам че тази тема ще дъълга

        ще ти кажа как аз процедирам при избор на кола,спазвайки няколко основни правила:

        Определям

        1. каква кола ми трябва - комби, лимузина, с колко врати, ниска, висока.... с голям багжник, с малък, мощна или не и т.н.

        2. спирам се на няколко марки..... впечатленията за тях естествено са събирани с годините от приятели, познати, вестници, списания, интернет..... и в крайна сметка в главата ми е останало: немска или японска

        2. почвам да разглеждам коли от избраната марка, в един същи диапазон от години - тогава виждаш най-добре разликите между отделните екземпляри.


        и тук следва най-странното
        тъкмо съм огледал 5-6 Ксантии Комби например...... виждам в някоя къща една Астра комби и на предния капак пише "АЗ СЪМ ТВОЯТА КОЛА".... и се мяткам с капарото, без да я пробвам даже


        та извода за мен съм си го направил:

        не робувам на марки, думи от рода на "таз по прнцип е много здрава или онази по принцип е боклук" са верни, но само статистически погледнато.... винаги от най- здравите, може да попаднеш на най-големия к.р и обратното
        за дизела важи същото, ако е само за икономията - при сегашните цени, по-икономично е на газ.

        взимам, която ми хареса, па после си е въпрос на късмет, дали ще излезе читава - то не случайно по нашия край казват, че на старо само ракия са купува, ама пусти финикийци....

        за старата кола, най-важно е състоянието й, марката няма значение!!!!!


        Естествено, за повишаване на шанса за читава кола помагат: предварителни огледи от специалисти в читави сервизи или покупка кола от познат, който си го гледал 2-3годинки как се грижи за колата си и си наясно с историята й.....
        +1
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Каква кола да си купя?

          40k ок за нова кола, но нямам толкова. Лизингът и е около 500 лв на месец но трябва и 8к за вноска. Та аз реално докато чакам това да стане възможно, примерно след годин, тъкмо д поостарее моделът, който тъкмо излезе на пазара бих взел нещо максимално ефтино. Та няколко хиляди лв. бих дал. да кажем 3. Не писах цена защото зависи на какво ще се попадне. Идеята ми е, че не ми трябва нещо супер мега, ами с минимална начална инвестиция да се здобия с нещо добре запазено, но без претенцията да е супер возило. Не ми се набутват луди пари в стара кола, имам си джипка, която е достатъчно лакома и има какво да и се оправя. Само дето вече е с 32" МТ/Р-и и никак не е подходяща за магистрала и градско. За това се замислих за нещо ефтинко, не и много ново, но да запазена. Дето се вика сядаш и караш. Пък не е речено да има гъзарии и глезотии. Реално нещо старо от по-висок клас е за предпочитане пред нещо по-ново но най-нисък клас. Обмислях какво ли не модели, рових насам натам из обявите, но съм яко скептичен. Ще ми се да е през познат или подобно. за 5 цифрени суми изобщо не говорим, ако е толкоз, ще си събирам за нова. Та и бездруго новите не се правят дълговечни, ще се кара 2-3 години и я продавам. Докато събера пари обаче бих си взел нещо скромно, но приятно. Незнам дали се разбира добре, малко сякаш увъртам. Не ми е идеята да си взимам супер кола за без пари. Това ясно е утопия. Просто да е запазена и ефтина, знам че има такива, но може би не и в БГ. Наскоро приятел си взе БМВ 3-ка за 700 евро от Холандия. Реално тук сигурно може да му вземе няколко хиляди. Има шанс да ида из европа да си потърся нещо наесен, но междувременно реших да пусна тема и тук. Може би няма да изкочи конкретна оферта, но поне бихте ме посъветвали туй онуй от личната си практика...

          Коментар


          • #6
            До: Каква кола да си купя?

            за старата кола, най-важно е състоянието й, марката няма значение!!!!!
            именно.

            дизел искам щот по ми допада, личен вкус, както много хора само бензин искат. Газ не понасям, => няма да купя. Желателно е да е седан, среден размер, не много ниска, но не и хипер висока, балансирано. Все пак и жената да може да я кара/не мога я накарам джипа да го докосне, особенно с новите гуми/, демек по-скоро малка, но не толкоз, че на магистралата да ми е здух.

            Коментар


            • #7
              До: Каква кола да си купя?

              Това видя ли го?
              класика за не много пари, е ще я пипнеш тук там, но като цяло е добре, въпросът е дали те устройват 2 врати?
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                До: Каква кола да си купя?

                И това според мен е доста добро: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16743

                единственя минус е че трябва да се слага газ и дори с нея нама да харчи по-малко от 12 градско, което сметнато май излиза към 8 нафта. А колата е доказана през годините като много здрава ако и конкретния екземпляр е запазен ще е идеално.

                П.С. сега прегледах обявата пак и видях че колата е с газова, единствения ти проблем е че е черна
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: Каква кола да си купя?

                  Дам, нещо подобно, но като цяло Мерцедес не е за мен. Държът твърде високи цени, а потдръжката е за магнати. Инак ме кефят, но не бих взел точно Мерцедес. Нешо по-скромно и ненабиващо се на очи. С по-достъпна потдръжка, а и тази надали харчи много малко, бензин и това купе и сигурно тон и 1/2. Реално се търси оптималното бюджетно решение, като правя компромиси до степен с цената, но не и със състоянието. Пак казвам, колата ще я карам около година и ми се ще да не вися под нея/по сервизи няма да вися така или иначе/ много много. 3к е ориентировачна цена, не че неможе да е малко повече, но 5.600 е почти 2-но. На прага на нова къща съм и имам доста други разходи + джип. Та втората кола трябва наистина да е много бюджетна, в добро състояние. Ще търся повечко време, защото такива оферти има, но са рядкост. Този път не ми се бърза

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каква кола да си купя?

                    Ох забравих най-важното, жената не иска черна или сива кола, та това малко стеснява изборът, но нали и тя е човек, искам да се кефи и да си я кара и тя...

                    2-те врати не ме бъркат, мое и с 1 да е

                    хаха

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каква кола да си купя?

                      Виж и тази http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...22770383699&f1=,
                      карал съм такава и на дълго съм я свалял до 4.2/100 нафта. Поддръжката не е скъпа. При това с орг. консумативи и части. Перфектна возия. Не визирам конкретната кола а по скоро марката и модела.
                      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каква кола да си купя?

                        направо описваш Голф 2 като те гледам


                        така описани предпочитанията ти и в тези цени предлагането по обяви е огромно и не се знае на какво ще попаднеш..... нов внос, каквото и да вземеш имаш поне хилядарка пъровоначално за застраховки, ремъци, шайби, гуми, винетки и т.н.... и като я вземеш за 3500 ето ти почти 5 за няма нищо.

                        в твоя случаи, наистина е най-добре да чакаш да изпадне нещо от някой познат, дето е решил да обнови парка
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каква кола да си купя?

                          да изпадне нещо от някой познат, дето е решил да обнови парка
                          точно...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каква кола да си купя?

                            Насов, сменил си май телефона, дай новия номер. Имам за теб две оферти.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каква кола да си купя?

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Темата незнам дали е точно за тук, но не намерих по-подходящо място. Та не че нещо конкретно съм харесал/е харесах Пежо 207cc, колкото и да ви е смешно, но то е 40к лв, а аз ги нямам, чух лоши неща за лизинг при вносителите на Пежо, та май отпада/ и се чудя, какво да взема. Ще ми се като ще е старо говедо да не е много скъпо, така и така ще го сменям, но ми трябва нещо да бръмча. Значи основните изисквания са ми да не харчи повече от 6-7, ще ми се да е дизел. Първо заглеждах коли от 99-та и по-нови, но много скъпи и реших по-добре да е нова след време. За сега обаче ми трябва 2-ра икономична машина, която да става и за дълъг път. След като се измамих да си купя джипката без много консултации с разбирачи ми се иска 2-рата ми кола да е по-сигурна. Знам че много от вас има опит с това и могат да ударят 1 рамо да намеря някой запазен стар автомобил от по-висок клас, стар, но запазен. Та пускам темата с цел ако имате идеи да споделите как да процедирам, пък може и да изкочи някой запазен кош за мен. Ще съм много благодарен за всякакви идеи .
                              Благодаря предварително и ако някой модератор прецени нека премести темата на по-подходящо място.
                              Ако имаш интерес към Ауди В4,1995г.,1.9TDI в перфектно състояние,комби,металик,климатик,ABS и ред др.екстри съм готов да изпратя снимки и да покажа.Външно и вътрешно без забележки.Качваш се и караш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X