Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

    Здравейте,
    искам да питам дали е нормално да чувам непрекъснато виско перката на моя автомобил.
    Искам да кажа - независимо дали колата е загряла
    или не?!

    Поздрави

  • #2
    До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

    Не би трябва , ама има голяма вероятност твоето виско принудително блокирано от предишния собственик , демек върти се независимо от температура на двигатела...
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

      И аз моита я чувам. Още на първата по-дълбока вода се появи луфт. А след това имаше още много вода.

      https://htftp.offroad-bulgaria.com/k...i/S8001035.AVI

      Сега се чува едно чук-чук-чук.
      Свалях я за да се убедя че е от там.
      Обаче въпреки луфта си работи перфектно.

      Коментар


      • #4
        До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

        Здравей Злой.
        Благодаря за бързия отговор.
        Лошото е, че това е уж новото ми виско - старото въобще не работеше ...
        Другото странно нещо е, че днес докато карах, забелязах че не върти(шуми) - температурата беше около 80C. За да го проверя дали ще тръгне като позагрее пуснах климатика и след 10на мин температурата се вдигна до около 90C и виското вече бучеше. Лошото е, че след като спрях климатика и температурата пак падна, то вече не спря да се върти цял ден въпреки, че колата беше 2-3 часа престой и т.н...

        Някакви предположения ?!

        поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

          То може и да се върти, но да не е зацепено твърдо, демек в този момент ако изгасиш колата и пробваш да го завъртиш с ръка да се върти лесно
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

            Първоначално публикуван от lullaby Преглед на мнение
            Здравей Злой.
            Благодаря за бързия отговор.
            Лошото е, че това е уж новото ми виско - старото въобще не работеше ...
            Другото странно нещо е, че днес докато карах, забелязах че не върти(шуми) - температурата беше около 80C. За да го проверя дали ще тръгне като позагрее пуснах климатика и след 10на мин температурата се вдигна до около 90C и виското вече бучеше. Лошото е, че след като спрях климатика и температурата пак падна, то вече не спря да се върти цял ден въпреки, че колата беше 2-3 часа престой и т.н...

            Някакви предположения ?!

            поздрави
            За виско или за електрическа перка говорим.

            Коментар


            • #7
              До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

              Здравей и на теб ......Имам едно предположение , че просто след като си го сменил , все се ослушваш за него , и за това ти прави впечатление . Иначе моят Гранд доста добре държи температура , особено когато е в движение. В смисъл че през деня , като го угасиш , и го палиш след 2-3 часа стрелката на датчика на температура сочи неговата си работна температура ...Сякаш е спрял преди 5 минути . Иначе има "народни" методи за тестване на виско , например това което каза Quadra малко по на-горе .....А иначе не съм от най-знаещи , просто се оказах най-бързия Другото , ако кажеш от къде си, все покрай тебе ще се намери някой от капацитети на тоя форум , които ще ти помогнат на драго сърце . Успех.
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                Нормално е когато колата е била изгасена за два три часа после перката да върти, тъй като виско съединитела включва при различните модели започва да вклучва /блокира перката към шайбата и перката започва да се върти с обороти близки до тези на шайбата/ при температури между 50 и 80С. При загрял двигател в покой и липса на силен вятър температурата в двигателния отсек нормално е около 80С. Нормално е виско съединителя да е зацепил и да предава тогава движението т. е. перката да върти.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                  Благодаря на всички !
                  Явно се притеснявам излишно
                  Иначе най-вероятно не е нормално да е зацепено виското при току що запален двигател -работил 2-3 мин?!
                  Доколкото разбрах може би това въртене е нормалното- т.е. когато зацепи се върти още по-бързо ?!
                  Това, което аз чувам е, че перката си фучи в зависимост от оборотите на двигателя независимо в какъв температурен диапазон е той ...
                  Ако това наблюдават всички от вас, които притежават същия двигател, то явно няма какво да го мисля )

                  поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                    Имах Опел Омега А 1987 г. Двигателят грееше по наклон нагоре и в най голямата жега ми се налагаше да изключвам климатика. Виско муфата работеше според мен, но мой приятел-автомонтьор я блокира с електрожена. В резултат, когато форсирам двигателя се вдигаше голяма пушилка/прах/ от пътя и стана по-муден, но не охлаждаше по-добре. Въпреки всичко с течение на времето виско-муфите се скапват постепенно и това е по-фатално за дизелите, отколкото за бензиновите двг. В моя случай проблема ми беше радиатор и маслен радиатор. При нормално състояние при ниски обороти на двг. перката се върти леко, а ако е зацепила и форсираш се завърта малко със закъснение. Ако е зацепила и изгасиш двг. перката почти не се върти/няма празен ход/, а ако не е зацепила има някаква инерция.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                      Благодаря ти s_s1.
                      Искам все пак да попитам има ли някой участник във форума, който да кара този джип с този мотор
                      Ако има, моля да обясни дали неговата машина се държи по подобен начин, или не ?!
                      Пак повтарям как се държи моята - при незагряла или загряла кола се чува виско съединителя,като при увеличаване на оборотите се увеличава и звука от въртене на перката. При 2500 обората например този звук се чува много отчетливо - почти както се чува и двигателя. Благодаря предварително

                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                        Колега ,нормално ли е муфата да има луфт ,говорим за голям луфт -перката се отклонява в горната част близо 10 мм.И друго- когато изгася мотора се чува ромолене от виско муфата докато спре да се върти.Да я гресирам ли или да я сменям .
                        Jeep Grand Cherokee 2000 3.1 WJ
                        Starcraft 21f 235 HP

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                          Доколкото знам тази виско муфа е пълна с някакъв специален гел, койтоо в зависимост от температурата се втвърдява или омеква и по този начин се регулира степента на зацепване на перката. Правени са опити за разпробиване и допълване на материала, но не знам да има успешни опити. Ако не е наред - сменява се с нова. Не разбрах къде би искал да гресираш?
                          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                            Здрасти,колега.Аз също имам такъв джип и ми направи впечатление същото както и на теб.Явно така си е нормално.В неделя ходих до Рилските езера,бяхме 5 човека и не ми загря,държеше се в границите на нормалното както и когато го карам в София или по магистрала.
                            0899278323-0877500798

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Виско на JEEP CHEROKEE 2.5TD

                              Първоначално публикуван от velizarov Преглед на мнение
                              Колега ,нормално ли е муфата да има луфт ,говорим за голям луфт -перката се отклонява в горната част близо 10 мм.И друго- когато изгася мотора се чува ромолене от виско муфата докато спре да се върти.Да я гресирам ли или да я сменям .
                              На друг модел и марка така ми заигра перката,като свалих виското и половината лагер зад него липсваше.Не е голям проблем ако не ти изхвьрчи перката през предния капак и прецака радиатор и маркучи при екшьна.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X