Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на бензинови инжектори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Управление на бензинови инжектори

    Здравейте,след доста проверки и ядове по леката кола,по метода на заподозряните,стигнах до виновника и то се оказаха инжекторите които въпреки всичко свалях два пъти и надувах с компресора и прекарах по един литър коресилин през всеки по отделно,ефекта след това беше много слаб в положителна посока.В неделя ми писна и премерих налягането на помпата и се убедих че разковничето е инжекторите,напълних резервоара с бензин и ако някой е забелязал ниско прелитащ сиид по автомагистрала тракия с над 200 това съм бил аз,след 20 литра бензин през ауспуха тая кола взе че заработи като часовник,взех че направих тоя регулатор, купих ултразвукова вана и сега се пита в задачата след като коресилина не помага,с какво да ги чистя,и колко и какви импулси(колко широки) да задам,за да има ефект.Какво значи кавитиращ режим.

    Последно редактирано от Roninn; 10-07-13, 21:20.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Управление на бензинови инжектори

    Що не виждам?Аз ли съм крив?
    п.п.видях
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Управление на бензинови инжектори

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Що не виждам?Аз ли съм крив?
      п.п.видях
      Ти пък....! Всичко бачка !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Управление на бензинови инжектори

        А що не си направи и ваната(да ми се чуди човек на питанката)?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Управление на бензинови инжектори

          По лесно ми беше да я купя готова.С какво я пълниш ако имаш такава ?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Управление на бензинови инжектори

            Скромния ми опит показва, че когато чистиш инжектори /дюзи/ в домашни условия с компресор или като мен с помпа, трябва да им подаваш и напрежение за да отворят и има проходимост.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #7
              От: Управление на бензинови инжектори

              Аз ги чистя с един спрей, май беше карбуратор енд инжектор клийнър или нещо такова. Използвам налягането в балона, но го пускам по няколко пъти в двете посоки на всеки инжектор, защото моите имат цедка на входа и цели 12 дюзички на изхода. Комутирам с обикновен бутон. Никакви схеми и има ефект.
              А за да има кавитация по принцип трябва да има или разреждане някъде по потока, или трябва да вкарваш въздушно - течна емулсия още на входа.

              Коментар


              • #8
                От: Управление на бензинови инжектори

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Скромния ми опит показва, че когато чистиш инжектори /дюзи/ в домашни условия с компресор или като мен с помпа, трябва да им подаваш и напрежение за да отворят и има проходимост.
                Нали за това направих генератора по горе,точно заради тоя ефект,изчетох сумати форуми и линкове в тубата,има какви ли не самоделки,дето се вика в момента търся златното правило,колко обороти да симулирам,и каква широчина на импулсите да задам,както и най-важния за мен въпрос щото другото ще го налучкам ,с какъв разтвор да ползвам ?
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Управление на бензинови инжектори

                  Нямам.Надувал съм ги с бенз.помпа и съм ги клатил със 100Хц.Но май ще ме амбицираш.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Управление на бензинови инжектори

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    моите имат цедка на входа и цели 12 дюзички на изхода. Комутирам с обикновен бутон. Никакви схеми и има ефект.
                    Във ваната с ултразвука трябва да бачкат 10-20 мин. поне,някои ги оставят по денонощие даже,без генератор ще прегреят.....Моите са 16 изхода,дюзите са на 48 000 км. От нови ,заедно с колата,от 10 000 км. карам на газ,след 1000 км. започнаха проблемите само на бензин !При мен явно не са зацапани,защото едва ли ще мога с 20 литра и газ до дупка да ги разкарам,а става въпрос че стават мързеливи от бездействие !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Управление на бензинови инжектори

                      С прах за пране. Слагаш една лъжица в ваната / не зная обема и мощността на ваната ти/ и след половин час си готов.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Управление на бензинови инжектори

                        Не мисля, че ще прегреят във ваната, но при тези честоти на комутиране, не правиш ли изкуствено състаряване на инжекторите. Един вид без реална работа, стават на много хиляди?
                        Щом като съхнат без гориво толкова време, наистина без ултразвук няма да стане работата. А не може ли да се заиграеш с него, така че да гониш резонанс с карантиите на дюзата?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Управление на бензинови инжектори

                          Без ниска честота,с тия 40-50кхц. си е фасадно почистване за изложба.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Управление на бензинови инжектори

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Нали за това направих генератора по горе,точно заради тоя ефект,изчетох сумати форуми и линкове в тубата,има какви ли не самоделки,дето се вика в момента търся златното правило,колко обороти да симулирам,и каква широчина на импулсите да задам,както и най-важния за мен въпрос щото другото ще го налучкам ,с какъв разтвор да ползвам ?
                            Труден въпрос /за мен/ задаваш.
                            Аз ползвах зарядно за акумулатори и дъщерите /за допълнителни ръце/.
                            Едната на токовете, другата държи дюзата и аз с помпата. При работния ход на помпата подаваме ток, след това изключваме, да не изгорят .
                            Наскоро пак чистих на зетя, не щеше да пали и работи на бензин. Бяха се буквално затлачили. Какво сипват в този бензин??? Тъй като бързахме минах без ток, с една тънка медна телчица, внимателно и после помпата. След монтирането на дюзите запали, малко прехапваше, но се оправи.
                            Използвам спирт и бензин. Разтворители не посмях, щото незнам какво има вътре в дюзите.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #15
                              От: Управление на бензинови инжектори

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Не мисля, че ще прегреят във ваната, но при тези честоти на комутиране, не правиш ли изкуствено състаряване на инжекторите. Един вид без реална работа, стават на много хиляди?
                              Щом като съхнат без гориво толкова време, наистина без ултразвук няма да стане работата. А не може ли да се заиграеш с него, така че да гониш резонанс с карантиите на дюзата?


                              100% ще прегреят ако симулираш с ключ ,те просто не са предвидени да стоят отворени за повече от милисекунди....Освен ако не чукаш ключа 50 пъти в секунда !За да им търся резонансната си мисля че е непосилна задача поне за мен,неразполагам с такива измервателни уреди и технологията ми е съвършенно непозната,занимавам се с електроника и оптични комуникации !
                              Последно редактирано от Roninn; 10-07-13, 23:17.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X