Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново руснаците са първи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново руснаците са първи!

    http://www.beseder.co.il/apic/1391.gif
    Сега вече съм сигурен че американския Hummer е краден най-безсрамно от Газ 66 Бархан...
    Само се чудя едно единствено нещо. Защо при условие, че явно руснакът знае как да прави автомобили със висока проходимост нещата откъм дизайн абсолютно винаги куцат. Най-добрите постижения като това са 90% "взаимствани" от някъде. За съжаление така е и не само със високопроходимите автомобили. Или всичко изумително напомня на нещо друго-виждано досега, или просто дизайнерския екип отново е използвал повечко теслата и електрожена за да направи едно наистина руско дизаинерско чудо. Ами погледнете само новите Лади и ги сравнете със който и да е автомобил на българския автосалон във София...

  • #2
    Re: Отново руснаците са първи!

    Първоначално публикуван от Грабо
    http://www.beseder.co.il/apic/1391.gif
    Сега вече съм сигурен че американския Hummer е краден най-безсрамно от Газ 66 Бархан...
    Само се чудя едно единствено нещо. Защо при условие, че явно руснакът знае как да прави автомобили със висока проходимост нещата откъм дизайн абсолютно винаги куцат. Най-добрите постижения като това са 90% "взаимствани" от някъде. За съжаление така е и не само със високопроходимите автомобили. Или всичко изумително напомня на нещо друго-виждано досега, или просто дизайнерския екип отново е използвал повечко теслата и електрожена за да направи едно наистина руско дизаинерско чудо. Ами погледнете само новите Лади и ги сравнете със който и да е автомобил на българския автосалон във София...
    Малко си се пообъркал)))
    Само дизайна малко си прилича на руснака с американеца... всичко друго е различко. Американеца е пуснат в производство преди повече от 20 години, ако не се лъжа... виз какво е окачването на единият и на другият)))
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

    Коментар


    • #3
      вземи си снимки и на двете сложи ги една до друга и търси разликите

      накрая виж кое кога е пуснато в производство и ще ти се изяснят нещата.

      ** колега внимавай какво пишеш тук четат много хора
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от go go go
        вземи си снимки и на двете сложи ги една до друга и търси разликите

        накрая виж кое кога е пуснато в производство и ще ти се изяснят нещата.

        ** колега внимавай какво пишеш тук четат много хора
        Изяснявай на кого говориш, на мен или на него
        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

        Коментар


        • #5
          Явно не сте усетили иронията в първото ми изречение. Да сте виждали някои да краде автомобилен дизайн от Русия???!!!!!

          И аз говоря само за дизайна. Много ясно че окачването е съвсем различно...

          Коментар


          • #6
            )) Не, това е Виетнамка (Шишига, Шишка), направена като Хамър, за гъзария.
            ГАЗ-66 и Хъмвито (истинския военен Хамър) конструктивно нямат нищо общо. Освен тегловата категория - и двата са петтонни. В смисъл максималното общо тегло.
            Виетнамката е обичаен камион с рама, цели мостове и безкапотна компоновка на кабината за увеличаване на полезната дължина на товарната платформа. Възможно най-евтината и рентабилна конструкция за екстремални условия, с възможности за десантиране по практически всички способи на произволни площадки и за експлоатация с минимална поддръжда от неквалифициран персонал в полеви условия. Почти ралийни ходови характеристики, даже възможност за продължително движение по силно пресечен терен с 60 - 80 км/ч. Механична лебедка. Чудовищна умора на екипажа, комфортни условия за товара. Крайно рискова, особено при челен удар. Стара машина, не се произвежда вече.
            Хъмвито конструктивно е тежък ралиен автомобил с формално заявени амфибийни свойства. Не е известно нищо за използването им. За офроудност са му добавени електрически, по-късно хидравлични лебедки отпред и отзад, също видимо неефективни. Транспортни свойства няма, като оръжейна платформа се оказа неефективен. Усреднена цена по моделите - 300 000 долара, цена на среден авариен ремонт - 100 000. В перспектива - доработване на произведените до дизел-електроходи.
            За мене - глух клон от еволюцията. И като си помисли човек че това е направено най-много от синовете на конструкторите на М-35 ... Деградация

            Коментар


            • #7
              Стефане за Хамъра не си прав. Той е точно в тази теглова категория от която съвременните армии имат нужда. Може да носи броня и същевременно да е маневрен в градски условия за където и е основното му предназначение...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                до колкото знам, Н1 е корава машина, не съм карал досега, надявам се някой път да го пробвам
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Не думай! Що не кажеш това на нещастниците в Ирак?
                  Шесттонната свиня с различим във всички ракурси силует в градски бой? ... Обаче без бронезащита, въпреки двата тона броня. Със силует 4 метра над асфалта? И с картечар вместо флагче? Сигнал за началото на боя е свалянето на тоя нещастник. От това заклинва и турела, и в същата секунда всичко гори. Така правят в Ирак, не съм бил, но нямам основания да не вярвам на тия които ми го казаха.
                  Според кого съвременните армии се нуждаят от това?
                  За свое нещастие познавам някои от животните и в това министирство. Знам и какво знаят. Знам и какво могат хъмвитата наистина, рекламата с цици ми е интересна зарад циците. Понякога. Недей...

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от go go go



                    ** колега внимавай какво пишеш тук четат много хора



                    не си пропуснал много че не си го карал. един колега има, истински, купен на търг от army liquidation. пребоядисан с баданарката, че не може да го кара с армейски цветове, ама всичко друго си му е оригинално. връткал съм го няколко пъти, ама не се сещам с какво да го сравня. комфорт - нула, маневреност -нула, да кажеш че някаква страхотна мощност се таи под капака - не. иначе по дуракоустойчивост не се сещам какво може да му се опъне. явно като армейска машина това е търсено най напред - прост като конструкция и ремонтопригоден, знам ли
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #11
                      Н-1, 2, 3, дявол знае още до къде ще го докарат, нямат нищо общо с Хъмвито! Всичко това са цивилни имитации "кат военно", пичеловки. Вътре има разни шевролети и фордове, ГАЗ-66, и на кой каквото му скимне. И на детските въртележки отсреща в парка има такъв силует.
                      По закон системата humvee е забранена за продаване на цивилни, както всяка военна система намираща се на въоръжение в дадения момент.

                      Коментар


                      • #12
                        не ме интересуват качествата му като бойна машина, защото ми се иска никога да не го карам във военни условия, защото няма значение дали е Н1, УАЗ, ГАЗ, рено, вълк, щаер или БТР или ...... всяка такава машина вкарана в градски условия се превръща в консерва пълна с пушечно месо. който е вътре е пътник. чувал съм, че в градски условия най - добрия начин за придвижване е пеша, ама ако така ходяат морските пехотинци как ще се разбере, че чичо сам е дошъл

                        искам да го пробвам на офроуд, искам да го разглобя от тук от там после да го сглобя, такива неща
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          По закон системата humvee е забранена за продаване на цивилни, както всяка военна система намираща се на въоръжение в дадения момент.
                          не знам дали е така, не мога да споря. знам че колегата го е купил от търг на военните. при първа възможност ще го снимам и пусна във форума , а пък ти решавай дали е 1,2 или 3, или пък пребоядисан газ66
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #14
                            Кое, хъмвито ли? Като му дигнеш капаците отвътре е като часовник - пълно с дребни чаркове. Инчови. Скръб да го разглобиш, да го сглобиш сигурно е по-интересно ...
                            Йок сър, фул йок! Машините си имат място в градския бой, въпроса е да се използват грамотно. А не верно за да се развяват шарени парцали и смрадливи задници. Иначе - кво Багдат, кво Грозни, улавото командване може да сътвори само войнишки гробове.

                            Коментар


                            • #15
                              )) Разговор на глух с ням) Додето напиша някъв отговор минали още две мнения, и се оказва че съм изтресъл глупост)
                              Вече ще гледам да сричам по-бързо!
                              А, и кво, това армейското оставили ли са го да плава?
                              То и в Германия по едно време имаше Унимогове по 500 марки от Бундесфера и народа се юрна, ама се оказа че ония разбира се са им изпили и костния мозък, ставаха само за музея(((
                              А тия кочини в Македония се осраха отсякъде. Бяха подарили 10 парчета на полицията, то армия така и немА. Хем не ги убиваха нарочно като наште танкове.
                              Хем си Хамър, хем си Чук. Ама чук беше все едно тъпан. Добре де, шемет. Бе говедо с една дума, и значи клизма. Нещо такова)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X