Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Снимки за критика

    Моля за мнения и критики!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0031.jpg
Прегледи:2
Размер:246.2 КБ
ID:5500919

    Коментар


    • #17
      От: Снимки за критика

      Може би по-отворена бленда, та да не никнат дървета от резервоара.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Снимки за критика

        Здравейте, от две три седмици се запалих по фотографията(ако мога така да се изразя) и сега се ровя из нета като канцеларска мишка за всякакви съвети свързани със помощ за снимане Вчера попаднах на този сайт и много ми хареса! Доста по - прочетох из темите и днес се пробвах със една снимка(това ми е първата сериозна снимка) и искам да чуя мнението Ви Благодаря предварително!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Panorama 2.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5501326

        Коментар


        • #19
          От: Снимки за критика

          Първоначално публикуван от Jerkata_88 Преглед на мнение
          Здравейте, от две три седмици се запалих по фотографията(ако мога така да се изразя) и сега се ровя из нета като канцеларска мишка за всякакви съвети свързани със помощ за снимане Вчера попаднах на този сайт и много ми хареса! Доста по - прочетох из темите и днес се пробвах със една снимка(това ми е първата сериозна снимка) и искам да чуя мнението Ви Благодаря предварително!

          [ATTACH=CONFIG]605930[/ATTACH]
          Ами според мен трябва да започнеш със снимки в стандартен формат и там да наблегнеш на основните елементи на композицията.Другите ще ти кажат какво не им харесва в тази снимка, почти съм сигурен в това. На мен, да ти кажа, снимката ми допада по някакъв начин...
          Последно редактирано от Андрей Боянов; 14-07-13, 22:00.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #20
            От: Снимки за критика

            Всъщност снимката за такъв тип фотография е доста читава. Еле пък ако наистина е първи опит. Има какво да се желае, но тук има едно от много важните неща за една снимка - атмосфера. Вярно - панелен соц, но това пак е атмосфера.
            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

            Коментар


            • #21
              От: Снимки за критика

              Да, има нещо интересно в тая снимка, макар че не е нищо особено композиционно. Лошо време за снимане е това - би била доста по-интересна ако се снима на залез с ниско слънце - блоковете щяха да пуснат едни дълги сенки.

              Иначе аз имам една друга сериозна критика и това е претенциозния воден знак завършващ със "photography". Не знам каква е тая мода напоследък за слагане на воден знак завършващ с думата "фотография" на английски. По тоя начин всеки хванал фотоапарат се превръща в някакво "фотографи", като направо обезсмисляме самата идея на фотографията. И макар вече всеки да носи фотоапарат винаги със себе си, то фотографията не започва от притежанието на техника, и дори прочитането на няколко книжки. Това все пак е сериозна дейност, която изисква много отдаденост, учене, и къртовски, често неблагодарен труд...
              LZ2NKM

              Коментар


              • #22
                От: Снимки за критика

                Както и в друга тема казах, да слагаш воден знак от рода "Chertoyanoff Photography" или друга подобна простотия на фотографиите си означава че си мнооооого убеден, че снимките ти си струват. Една снимка, която е нищо и никаква, и която е брандирана по подобен начин предизвиква същите усмивки, като Москвич с лепната емблема на мерцедес.
                Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                Коментар


                • #23
                  От: Снимки за критика

                  Ако ще говорим за критика и т.н. всъщност първия въпрос е има ли идея снимката. Пък после може и композицията, а след това и за техниката.
                  99% умират на първия въпрос.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Снимки за критика

                    Ето една снимка от типа "къде бях днес" за критика и коментари. Нямам претенции на "разбирач" във фотографията, снимам най-вече обекти за спомен. Но разбира се искам снимките да бъдат възможно най-добри, така че ще оценя всякакви критики и коментари.

                    Снимката не е обработвана.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0092(1).jpg
Прегледи:2
Размер:293.7 КБ
ID:5501994

                    Коментар


                    • #25
                      От: Снимки за критика

                      Ами... предполагам, че това е стандартно място за снимки и като такова аз едва ли бих могъл да направя различна от тази снимка. Може би бих избрал вертикален кадър, защото така мисля, чеше да се даде дълбочина на акцента на снимката - замъка и градината му или пък бих направил хоризонрална панорама от няколко вертикални кадъра, за да се хване повече от стаярия град наоколо. Но това са само догадки. Не се е получило никак зле с това по-светло тониране на замъка и двора му.
                      Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Снимки за критика

                        Първоначално публикуван от Jerkata_88 Преглед на мнение
                        Здравейте, от две три седмици се запалих по фотографията(ако мога така да се изразя) и сега се ровя из нета като канцеларска мишка за всякакви съвети свързани със помощ за снимане Вчера попаднах на този сайт и много ми хареса! Доста по - прочетох из темите и днес се пробвах със една снимка(това ми е първата сериозна снимка) и искам да чуя мнението Ви Благодаря предварително!
                        Грабващото в снимката са блоковете в лявата страна, понеже височината им намалява равномерно с всеки следващ. Катастрофата е с панелката право в средата.

                        Французите наричат такива обекти "dans la pastille", или "в хапчето", понеже старите лентови апарати с ръчно фокусиране имаха едно кръгче право в средата на фокусния екран, което обозначаваше центъра на кадъра и страшно приличаше на хапче понеже беше срязано по диагонал в повечето случаи.

                        Изразът означава "в центъра на кадъра".

                        Освен когато поставянето на обекта в центъра не е изрично желано (примерно при портретна фотография, макро и прочее) - обект който грабва окото в центъра на снимката я "запушва" - погледа винаги се спира на него. Това не са го изобретили фотографите, художниците ще ти го обяснят много по-добре.

                        В случая - панелката в средата обсебва прекалено вниманието.

                        Изрязана така че от панелката да остане само част от ръба и в дясната част на снимката ще ти спести много ядове.

                        За изнасилените цветове нямам мнение, не знам с какво си снимал.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Снимки за критика

                          Ето нещо и от мен .Обработил съм я по този начин с цел да стане по "нестандартна"
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3865_tonemapped.jpg
Прегледи:2
Размер:229.5 КБ
ID:5502045

                          Коментар


                          • #28
                            От: Снимки за критика

                            Не е нестандартна.
                            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Снимки за критика

                              Като начало бих "изчистил" предния план. Тия върхове на кипариси са в повече. След като снимката не е пипана, колегата е хванал перфектния момент на слънцегреене, който прилича на обработка. Аз бих опитал и от позиция в началото на градината около бялата черта с нещо по-широко, естествено ако колегата има такъв обектив - 14-16мм. Камерата на нивото на живия плет. Преди време един познат фотограф ми разказваше за това как първия ден на ново място обикаля и разглежда картичките по павилионите. След това се старае да намери място от което да не получи същата картинка.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Снимки за критика

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Като начало бих "изчистил" предния план. Тия върхове на кипариси са в повече. След като снимката не е пипана, колегата е хванал перфектния момент на слънцегреене, който прилича на обработка. Аз бих опитал и от позиция в началото на градината около бялата черта с нещо по-широко, естествено ако колегата има такъв обектив - 14-16мм. Камерата на нивото на живия плет. Преди време един познат фотограф ми разказваше за това как първия ден на ново място обикаля и разглежда картичките по павилионите. След това се старае да намери място от което да не получи същата картинка.
                                Снимах с обектив 18-55мм, през бойниците на една крепостна стена и за съжаление нямаше как да се избягнат кипарисите, а исках да хвана цялата градина. Времето беше много динамично и на тази снимка наистина съм хванал добър момент. Ето още две снимки от там, които не ми харесват. Трите снимки са направени за период от 5 минути. А относно обектив 10-24мм, все още незнам дали "заслужавам".

                                .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0098(1).jpg
Прегледи:1
Размер:275.4 КБ
ID:5502090

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0102(1).jpg
Прегледи:1
Размер:253.7 КБ
ID:5502091

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X