Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

    Значи да обясня по от далече проблема. Който му се занимава да помага.
    Модела е LJ70 (по търсене в гугъл )
    Джипа е на 112 000 хиляди.
    Като го оставя за няколко седмици без да се кара и започва проблемите. Пали на 3 цилиндъра за един оборот и се оправя.(един път тресе на 3 цилиндъра в продължение на 3 4 секунди ) Понякога пуши сифкав дим. И като се покара (мине 200 км) и започва да пали като пушка само чуквам ключа и пали и студена (лятно време) изкарва едвам забалежим черен пушек и спира с пушенето .

    Преди 3 месеца ходих до бургас и на утиване беше спъната (пак не беше карана месец ) беше с ремарке и пръскачка на връщане (с 100 200 кг по лека ) на 5 та се усеща как набира
    и не беше нужно да минавам на 4 та за даизпреваря някого . След като мина 700 км този ден палеше без проблем и набираше на 5 та , но сега пак като я оставя за 2 седмици и започват проблемите.

    Дали не е от турбото? Да пуска масло и при палене да глътва масло и да не пали веднага.

    Горивния филтър не е сменян. А свещите са ментета. А и ми гори 10 та и повече смесено карам по магистралата с 80 90.

    И да ви питам как сменяте предавките при мен като включа на 3 та на 30 км и тресе ужасно натискам я до 40 на 2 ра (турбото започва да гали ухото ) и сменям на 3 та 3 та я карам до 60 ако сменя на 55 и тресе.

    Някаква профилактика по дюзите ? Части за първи ремонт на турбо ? Проблема дали е в стария горивен филтър?

  • #2
    До: Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

    задължително смени филтрите,виш и дали фучи като прахосмукачка от аспуха защото това прелича на гърне което след определено загряване започва да освобождава по добре газовете
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      До: Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
      задължително смени филтрите,виш и дали фучи като прахосмукачка от аспуха защото това прелича на гърне което след определено загряване започва да освобождава по добре газовете
      Добре ще сменя горивния.
      Под прага имамх една ямичка на трабата и като дам газ като са свалени прозорците от дясното се чуваше особен звук. (От дупката като излиза въздух и звука на двигатела се промени работи като затапен.) С телоподаващо го замазах остана от зад малка дупка но при палене не искарва пушек от там съвсем леко духа.

      И като казах сифкав дим имам предвид, че прилича повече на бял.

      Но от зад от ауспуха си звучи както винаги (след заварката)
      И гърнето ми го е налегнала ръжда но не забелязах някаде от него да пуши.

      Двигателя не е издухал гарнитура не е прегряван и ако беше така водата в охладителната система щеше да си промени нивото а при мен не е така.

      Коментар


      • #4
        До: Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

        как разбра, че е на 112000км? на такива км проблем с турбо или двигател е много малко вероятен...

        турбото не играе роля при паленето, още по-малко пък да вкара масло в мотора докато колата стои... При неправилно работещо турбо, колата пуши черно и не върви и/или харчи много масло... на теб арчи ли ти масло и колко?

        бял/сив пушек при палене на студен мотор може да е от неправилно работещ авансатор /май така се казваше/... моята понякога пушеше бяло, но след 2-3 минути работа вече си работеше абсолютно по същия начин както след 500км каране...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          До: Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

          Белия пушек означава неизгоряла нафта . Смени си свещите и провери дюзите !

          Коментар


          • #6
            До: Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            как разбра, че е на 112000км?

            Колата я имаме от 18 години купена е 89 година. Карана е една година и незнам трябва да питам Татко на колко точно Км е купена, но беше около 70 000.
            Не съм си въртял километража.

            Как да проверя свещите ?


            А за разход на маслото хмм той е минимален. Нормален е според мен. Харчи няколко грама на 100 км.

            Коментар


            • #7
              До: Toyota та ми пуши и прекъсва понякога 2.4ТД 1988 lj70

              Забравих да кажа че като пропуши по описания начин маслото намалява. Това е и главната ми теория за проблем с турбото (уплатнителите на маслената му система или там както се казват)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X