Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 300 EXC Six Days 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM 300 EXC Six Days 2014

    Време е за нов мотор и нова тема!!!
    Благодарение на Едимоторс, които направиха невъзможното, да получа една от първите бройки на този модел.

    Та мотора дойде в кашон, и един виден съфорумник веднага ме попита, дали не съм го купил от Икея...
    Не, не е от Икя, от ЕДИ моторс е, но бяха така любезни да ми/ни доставят удоволствието да го съберем и тунинговаме със Сухой27.

    Понеже засега съм още много нов в двутактовия клас, ще пусна снимки, но коментара ще е много постен, надявам се бързо да поправя това.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2073.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:6018509

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2074.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:6018510

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2075.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:6018511

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2076.jpg
Прегледи:1
Размер:186.8 КБ
ID:6018512

    Този модел идва без вентилатор, обаче ние сме подготвени и веднага монтираме един.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2077.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:6018513

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2078.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:6018514

    За да се монтира термо датчик е необходимо да се срежат маркучите.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2079.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:6018515

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2080.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:6018516

    Старите гардове пасват като шамар на циганин, един от плюсовете на КТМ.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2081.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:6018517

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2082.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:6018518

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2083.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:6018519

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2084.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:6018520

    Навсякъде където има лагери се отваря, ПЪЛНИ се с грес и се затваря...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2085.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:6018521

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2086.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:6018522

    Цикра...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2087.jpg
Прегледи:1
Размер:161.4 КБ
ID:6018523

    Дигиталният километраж също се монтира от нас, верно е от Икея
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2088.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:6018524

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2089.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:6018525

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2090.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:6018526

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2091.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:6018527

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2092.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:6018528

    Термодатчика.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2093.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:6018529

    Я, какво имаме тук, резонатор ДОМА.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2095.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:6018530

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2096.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:6018531

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2097.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:6018532

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2098.jpg
Прегледи:1
Размер:161.2 КБ
ID:6018533

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG2099.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:6018534

    Засега стига толкова, но снимки имам в предвид, ние обаче продължаваме с тунинга.

  • #2
    От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

    Ванка стопли ми сърцето, УНИКАЛЕН е. Почвам и аз по ктм-и да се загледждам.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

    Коментар


    • #3
      От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

      Забелязват се също готини степенки и ... криви ламелчета на радиаторите. От нови ли идват така, тцтц.

      Акумулаторче Шорай този мотор ще види ли? Не че му трябва много, но теглото не е за пренебрегване.

      Домата да си я пазиш че е като от хартия правена. Лесно се огъва. Мисля че има оплаквания също че при удар от лявата страна се сгъва и започва да опира в капака на стартера. Имаме си тука един Хусаберг във Варна с прогорен капак (сещаш се сигурно кой го кара), а и други мотори съм виждал с така огънат резонатор. И аз на моя дръгел съм с Дома и от опит знам че и чукване с ботуша или малко камъчета го огъват понякога.

      Този мотор е и с новия им съединител с голямата пружина (350то ти беше с нормалния съединител нали или бъркам). Очаквам впечатление да кажеш и от него.

      Аиде със здраве да си го караш и едно завойче си запазвам да направя, че 350то не можах да го пробвам.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

        Е Ванко, ти направо минаваш на втора серия.
        Да, стъпенките, акимулатора, обтегачите за задната капла, диск гард, ръчките...
        .....ау тази на спирачката не става, оказа се, че предната спирачка е променена изцяло на този модел.
        Но всичко по реда си, ще докладвам, а за каране, няма да е скоро, възпрепятстван съм поне още седмица.

        П.П. За кръгче няма проблем, не си ми поискал, не си карал....аз съм ларж. само комшийката не давам.
        Я виж откак взех мотора какво прави пред блока, влюбена е в италианското знаме вече..
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:КТМ-2014.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5499032
        Последно редактирано от Chinela; 05-07-13, 20:41.

        Коментар


        • #5
          От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

          Уникален е Ванка !! Много добър мотор ! Да си го караш със здраве , много да те слуша и много да те радва ! Чакам с нетърпение продължението на темата !!
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #6
            От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

            Айде пък да се надяваме скоро да му чуеме гласчето по Бистришките дерета

            Коментар


            • #7
              От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

              Ванка, честита моторетка - ще ти напълни душата, сигурен съм ! Само дето не ми е ясно що е F ...

              Коментар


              • #8
                От: KTM 300 EXC-F Six Days 2014

                Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                Ванка, честита моторетка - ще ти напълни душата, сигурен съм ! Само дето не ми е ясно що е F ...
                Благодаря на всички, а Митак, F е, щото съм заспал, копирах заглавието от другата тема и се поличило Fuck

                Коментар


                • #9
                  От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                  Ванка оправи го и в KTMtalk-a , че redneck-ците са в шаш къв е тоз модел
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • #10
                    От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                    честито,,само дето вика ванко тази дома ни озадачава/сиг сухой е видял нещо някъде в няк ктм форум,/теб обаче като те знам какъв си естет,,тази,,едно че се мачка второ че ще ръждяса за нула време особенно с предпазителя отгоре,,напр си я сваляй оригиналните аспуси между другото вече не са толкова зле като едно време или фмф фатти поне да е ,,вервай ми по доволен ше си

                    Коментар


                    • #11
                      От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                      Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                      честито,,само дето вика ванко тази дома ни озадачава/сиг сухой е видял нещо някъде в няк ктм форум,/теб обаче като те знам какъв си естет,,тази,,едно че се мачка второ че ще ръждяса за нула време особенно с предпазителя отгоре,,напр си я сваляй оригиналните аспуси между другото вече не са толкова зле като едно време или фмф фатти поне да е ,,вервай ми по доволен ше си
                      Мерси, нека смачкам тоя, пък тогава ще го мисля, сега нали имам 3 гайди...

                      Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                      Ванка оправи го и в KTMtalk-a , че redneck-ците са в шаш къв е тоз модел
                      Не мога да качвам снимки там от тук, не се виждат, нека се зверат, заеби ги.

                      Коментар


                      • #12
                        От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                        ..между другото ако бе поговорил малко по подробно с джарвис /за мотори не за мацки/ щеше да ти подскаже че на неговите мотори вентилатора не е с датчик
                        ,,аз още не съм сложил на моя вентилатор но след кърнаре,кърджали и варна 2013 реших че бива да сложа мисля обаче и аз да не слагам датчик
                        ,,според джарвис когато датчика сработи вече е прекалено късно за това си го е вързал с копче и още преди участъка където предполага че нещата ще загрубеят го цъка,,на триалката ми пък която май са я карали в англия доста професионално направо е бил вързан постоянно да върти още с паленето,,
                        на 300то мисля да игнорирам датчика /хем да не режа маркучи и прочее а и все пак тежи някакви грамове ,,/ а направо да ползвам копчето на мигачите което в момента съм махнал а на старите ми ктм и го ползвах за превключване на двете криви,берга ми обаче фабрично има копче за кривите /което изобщо май не ползвам / тъй че мигачите са свободни

                        Коментар


                        • #13
                          От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                          Честито, и успех ти пожелавам - ще ти е нужен . Аз не можах да се преборя с цвайката, дано ти успееш..
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #14
                            От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                            ..между другото ако бе поговорил малко по подробно с джарвис /за мотори не за мацки/ щеше да ти подскаже че на неговите мотори вентилатора не е с датчик
                            ,,аз още не съм сложил на моя вентилатор но след кърнаре,кърджали и варна 2013 реших че бива да сложа мисля обаче и аз да не слагам датчик
                            ,,според джарвис когато датчика сработи вече е прекалено късно за това си го е вързал с копче и още преди участъка където предполага че нещата ще загрубеят го цъка,,на триалката ми пък която май са я карали в англия доста професионално направо е бил вързан постоянно да върти още с паленето,,
                            на 300то мисля да игнорирам датчика /хем да не режа маркучи и прочее а и все пак тежи някакви грамове ,,/ а направо да ползвам копчето на мигачите което в момента съм махнал а на старите ми ктм и го ползвах за превключване на двете криви,берга ми обаче фабрично има копче за кривите /което изобщо май не ползвам / тъй че мигачите са свободни
                            На състезанието в Кърнаре единствения мотор който не вреше,на колегата от Англия,даже си мисля че беше с два вентилатора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                              По въпроса за вентилатора аз съм го свързал през копчето за мигачите!
                              -Положение на ляво- минава през датчика за температура
                              -Положение на дясно- принудително включен
                              -Средно положение- изключен независимо от състоянието на датчика

                              При това положение по моя преценка си го включвам на места!
                              Така го направих, тъйкато в началото 3-4 пъти ми сработва термодатчика и перката нямаше спиране.....
                              Скапваше акумолатора и забравях за стартера. Сега този проблем го няма- изобщо не се стига до сработване на датчика, а и да се стигне, като спреш може да я изключиш като прецениш че е позавъртял водата.
                              Бензин в кръвта!
                              http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X