Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лесно ли се сменят предните амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лесно ли се сменят предните амортисьори

    Колеги май ще купувам на 90% предни Амортисьори Монро адвенчър жълти, доколкото виждам разположението и захващането на предните амове, мисля че ще мога да ги сменя сам пред блока лесно и елементарно, без да повдигам и да свалям гумите..., така ли ще е, или има някакъв чалъм и трудност...?
    Благодаря Ви предварително за насоките

  • #2
    От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Колеги май ще купувам на 90% предни Амортисьори Монро адвенчър жълти, доколкото виждам разположението и захващането на предните амове, мисля че ще мога да ги сменя сам пред блока лесно и елементарно, без да повдигам и да свалям гумите..., така ли ще е, или има някакъв чалъм и трудност...?
    Благодаря Ви предварително за насоките
    Е чак без да сваляш гумитте трябва да си уникален мързел
    Иначе е лесно да. Приготви си клещи тип "гарги" за да свалиш старите, WD за долните болтове, и се увери че имаш всички пампончета към новите и че те са същите като за твоята фронтера. При мен се наложи да слагам втулки защото отвора на тампона беше по-голям от шпилката, но говоря за задни...
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

      Приготви си и ножовка и резервни болтове (и търпение) в случай, че долните болтове са запекли във втулките и не могат да се извадят ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

        Може да се сменят "пред блока", но все пак ще ти се наложи да свалиш гумите. Разбира се, може първо да опиташ и без да ги сваляш и ще стигнеш до правилното заключение... да ги свалиш.
        Трябват ти:
        Крик, ключ за демонтаж на гуми, WD-40 или аналогичен раздвижващ спрей, тръбен ключ, гаечен ключ 17-19, чук.
        Към новите амортисьори трябва да имаш пълен комплект нови тампони, защото е малко вероятно някой от старите да е годен за повторна употреба.

        П.П. Затягай хубаво, защото в противен случай след 1000-2000 км може да загубиш по пътя някоя гайка и амортисьора само да се вози без да върши работа.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

          Напръскай свръзките, които ще развиваш в WD40, или подобен спрей ден преди да извършваш манипулацията. Не ги пръскай, а направо окъпи! Като свалиш колелото пак напръскай хубаво и изчакай 10-15мин. След това чукни по челото на гайката няколко пъти с чук и по-малка вложка да речем. А иначе несвалянето на гумите би ти прибавило вероятно двойно време към времето за извършване на манипулацията!
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

            Днес най-после си взех комплект предни амортисьори, Монро адвенчър 4x4, вътре в кутията има два прозрачни плика с пълен комплект шайби, гайки и тампони, обърнах внимание освен лепенката Монро, видях че има и машинно издълбани в корпуса на ситни точици датата на производство и номер, та този уикенд живи и здрави с вашите напътствия които ми дадохте, ще ги сменям и нямам търпение да видя как ще се държи фронти на пътя и извън пътя

            Коментар


            • #7
              От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

              Вчера най-после успях да намеря време и да сменя амортисъорите, определено без да сваля гумите не става , оказа се че и двата амове са били изпуснали не само омасления, като единия който не е бил омаслен явно е бил изпуснат отпреди време, как монтирах новите и покарах, нищо общо с преди като возия, сега е много по-стегнато, подрусва малко, но пък по завоите е супер, другото което забелязах че предницата ми се вдигна с 1 см, много ми се видя странно при положение че амовете нямат принципно отношения при височина? Инак съм много доволен, благодаря колеги за съветите Ви

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130720131821.jpg
Прегледи:1
Размер:47.4 КБ
ID:5501776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130720131820.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5501777

              Коментар


              • #8
                От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

                Ми те нормално работят в синхрон с федерацията(пружини,ресьори,торсиони).Та трябва да са взаимно обвързани.Иначе става "болен здрав носи".Успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Лесно ли се сменят предните амортисьори

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  забелязах че предницата ми се вдигна с 1 см, много ми се видя странно при положение че амовете нямат принципно отношения при височина?
                  Така е, не забелязя ли, преди да ги монтираш, че като ги оставиш се саморазпъват. Даже онези белите, скъпите се продават сгънати, вързани с тел иначе няма монтиране. Честито, сега я повдигни отзад с малко по големи обеци и готово. А ако ще сменяш и задните амортисьори, после обеци.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X