Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

    Още когато бяхме решили, че стария ни Черок вече ни е "отеснял" за семейни пътувания с децата и повечко багаж, започнахме с обмислянето на това - към какво да се ориентираме за следващ "ваноподобен всъдеход".
    И след като очертахме критериите - да е сравнително "бюджетно решение", дизелов двигател с неголяма мощност и работен обем, както и просторен багажник, започнахме с четенето и огледите. Поради изброените предпочитания, се "разминахме" с марката Jeep, а LR Discovery остана малко в страни от търсенето, което доведе до логичната смяна на концепцията с досегашните два цели моста.
    В полезрението попаднаха Toyota (във варианти 4Runner и Land Cruiser 90/95), Mitsubishi Pajero Sport, Nissan Terrano II, че даже и Opel Frontera B.
    Услужливи колеги от Форума, на които изказвам особени благодарности (Veni1, aldr, ISG, Lyubo_yacht), ми съдействаха за проверка и оглед на място на машини в различни краища на страната. Няколко от нашите изявени технически специалисти ми дадоха ценни съвети и отговори на въпросите, които не можех да открия сам при четенето на темите в съответните раздели.
    И ето, че след няколко "сгледи" се оказа, че в крайна сметка "нашият нов всъдеход" ни чакаше в двора на една местна автокъща.
    В понеделник финализирахме сделката и вече е при нас, със започната подготовка по първоначалното обслужване, преди предстоящата морска почивка.
    Ето го и него - Nissan Terrano II R20 2.7 TDi '01 г.











    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

  • #2
    От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

    Честито,
    Много безаварийни километри и все на красиви и живописни места да те заведе ;-)
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

      Честито Ники

      поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

        Изглежда много добре машината, не бих му дал в никакъв случай 01. Честито и да забравиш откъде му се отваря предния капак
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

          Благодаря за пожеланията.
          Вече му напазарувах няколко филтъра и се каня в петък или в събота да "отметна" минималните първоначални смени покрай маслото, независимо от италианския стикер, че през май 2011 г. е почти напълно обслужен.
          Вече тече взаимното ни опознаване. Снощи по тъмно, ми направи впечатление, че плафонът в купето работи само в два режима -в едната крайна позиция свети без значение на позициите на вратите, а в обратното - не свети и при отворени врати. При едно "средно" положение, което не усещам да има в наличност, също не свети. Другото, което наблюдаваме по отношение на работата на интериорното оборудване, е че радиото започва да работи само при поставен и завъртян поне в първо положение контактен ключ. Иначе, си стои безмълвно и в паркирано положение и прибран ключ, чакащите си нямат озвучаване. Това възможно ли е да се настрои по друг начин и от къде, че няколкото бързи проби с бутоните по панела, не се установи някакво развитие. Оказа се, че под предната дясна седалка има комплектован CD changer, който вече е с поставени дискове за проба. За сметка на това, аз съм поредният, с проблема на единствения ключ. Ще видим нашите майстори в града - какви решения дават и ще пиша.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

            Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
            Това възможно ли е да се настрои по друг начин и от къде, че няколкото бързи проби с бутоните по панела, не се установи някакво развитие.
            Възможно е. От скромните ми познания по ел. техника си мисля, че радиото е вързано след стартера и получава ток, когато той се включи. Трябва да се върже преди него и ще си плучава ток диерктно.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Възможно е. От скромните ми познания по ел. техника си мисля, че радиото е вързано след стартера и получава ток, когато той се включи. Трябва да се върже преди него и ще си плучава ток диерктно.
              Потвърждавам думите на колегата, няма начин ако не е пипано по колата радиото да не е през контактния ключ.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                Честито и да посетите много интересни места..у нас и другаде! Запази решетката в багажника и виж в документите дали е "товарен"! Ако е така, имаш късмет и ще плащаш минимален данък!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                  Честито и тук Ники. Със здраве да си го карате и добре да ви служи! Относно радиото, има три варианта на свързване . Единият е директно и се пуска от копчето независимо дали си на контакт или не , вторият е когато извадиш контактният ключ и да спира ,третият е като вторият само че ,когато задържиш копчето за включване и се включва за определено време/моето беше настроено за 1час/.Най- добре при специалист.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                    Честито колега колата е перфектна а относно радиото всички японски автомобили са така знам го от личен опит.
                    Та ако не те бърка го остави така иначе режеш кабелите пускаш 3 кабела директно от акумулатора 2 от + и едно от -
                    Тези от + единия е захранващия а другия е за запаметяването на който по принцип се слага предпазител за по сигурно.
                    Другия от - си е маса дано да съм ти бил полезен Успех.
                    Само глупакът разбира от всичко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                      Не пипай кабелито, иначе е много лесно - просто проверяваш на кой кабел на касетофона се появява "+" при завъртане на контактния ключ, режеш го, изолираш частта към кабелния сноп, а тази която отива към касетофона свързваш към постоянния "+". Но така има шанс да забравиш касетофона включен и на другия ден да не можеш да запалиш.
                      Успех.
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                        Благодаря за идеите, ама не мисля да се хващам за секачките. Мислех си, дали няма възможност за настройка чрез панела.
                        След като почетох из няколко *pdf-чета, се оказа, че нарочно е направено така - вграденият чип е нещото, което осигурява свиренето. Ако се свали и се монтира другаде, без чипа няма тръгване, което е част от програмата за защита на Нисан (те не са си имали представа - на какви "чалъми" са способни нашите техници-пирати). Така че, ще си кара така. Още повече, че и CD changer-ът Clarion е напълно функциониращ и отново ще си свирим позабравените в шкафовете дискове на любими изпълнители, освен най-лесния начин, чрез FM transmiter. Поне него ще го лови лесно, независимо от откършеното рамо на антената върху покрива (явно, ще се търси от някъде такава "пръчка" )
                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Честито и да посетите много интересни места..у нас и другаде! Запази решетката в багажника и виж в документите дали е "товарен"! Ако е така, имаш късмет и ще плащаш минимален данък!
                        Благодаря.
                        Такива работи разправяше и продавачът в автокъщата. В италианските документи беше записан като някакъв "хибрид": категория М1, т.е. - лек, а иначе с думи - фургон, но в случая, при регистрацията е важен индексът и е регистриран като лек. Ако пък бяхме решили да заобикаляме закона, на което съм върл противник, тогава щях да попадна в ситуацията - ТП на всеки 6 месеца.
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                          Благодаря за идеите, ама не мисля да се хващам за секачките. Мислех си, дали няма възможност за настройка чрез панела.
                          След като почетох из няколко *pdf-чета, се оказа, че нарочно е направено така - вграденият чип е нещото, което осигурява свиренето. Ако се свали и се монтира другаде, без чипа няма тръгване, което е част от програмата за защита на Нисан (те не са си имали представа - на какви "чалъми" са способни нашите техници-пирати). Така че, ще си кара така. Още повече, че и CD changer-ът Clarion е напълно функциониращ и отново ще си свирим позабравените в шкафовете дискове на любими изпълнители, освен най-лесния начин, чрез FM transmiter. Поне него ще го лови лесно, независимо от откършеното рамо на антената върху покрива (явно, ще се търси от някъде такава "пръчка" )

                          Благодаря.
                          Такива работи разправяше и продавачът в автокъщата. В италианските документи беше записан като някакъв "хибрид": категория М1, т.е. - лек, а иначе с думи - фургон, но в случая, при регистрацията е важен индексът и е регистриран като лек. Ако пък бяхме решили да заобикаляме закона, на което съм върл противник, тогава щях да попадна в ситуацията - ТП на всеки 6 месеца.
                          Точно за нисан ти говоря със защита NATS . Когато си купих СД-то майстора ме попита по какъв начин да го свърже.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                            Честито ново возило! Да си го ползвате безаварийно!
                            Много километри да му навъртите!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на концепцията... или как се сдобихме с Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

                              Десо, живот и здраве, на път към морето, обикновено преминаваме покрай Петолъчката, така че, евентуално на 15-ти може да имаш възможността - да си сред първите колеги от Форума, които ще го видят "на живо", ако се отбием към твоя ресторант.
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X