Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

    Едно глупаво въпросче (на бой нося) , ама на първите снимки на онова нещо, дето прилича на навигационна мачта, дето е радара и антените, та там ми се привижда нещо като гик и още нещо като ликпаз. Тези неща за какво са?

    Коментар


    • #17
      От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

      Благодаря за търпението на всички които следят темата.
      Мятам две -три клипчета правени в различни етапи на пътуването за да придобиете по-добпра представа. Имах идея да ги дам хронологично, но нямам търпение да ги споделя а пък малко се почупих и в момента се занимавам с кърпеж и крепеж и ще мога да продължа след 2-3 дни .

      Ето клипчетата. Гласовете и звуците съм ги оставил за авневтичност, а виенето е на хидравликата на автопилота (кравата Милка)- опитващ се да държи курса и да компенсира разликите в отклонението причинено от вълните и от теченията.

      Трясъка който се чува е на корпуса на лодката падащ от вълната за съжаление усещането не може да се предаде от клипа




      Второто



      И третото от салона и кърмата - тук друса по-малко


      Последно редактирано от Slick; 04-07-13, 21:39.

      Коментар


      • #18
        От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

        Първоначално публикуван от svetlo_pivo Преглед на мнение
        Едно глупаво въпросче (на бой нося) , ама на първите снимки на онова нещо, дето прилича на навигационна мачта, дето е радара и антените, та там ми се привижда нещо като гик и още нещо като ликпаз. Тези неща за какво са?
        Някои мачти си се ползват по предназначение - вдига се платно което или те крепи срещу вятъра като си на котва или на ход ти дава стабилност ако вятъра ти идва странично.
        Това на тая лодка служи за вдигане и пускане на дингито или малката лодка горе.Стар модел е и няма хидравлика,а само електрическа лебедка с която сваляме лодчица та долу.

        На това на което съм в момента си има яка хидравлична помпа долу в машинното,закачам и само куката и с дистанционно се върти,вдига и сваля стрелата,вади се и се прибира,че и въжето си навива хидравликата.Онова само навива лебедката,въртенето от тебе



        клиповете горе от пада не ги отваря,а съм много любопитен........
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

          ХЪ! сега па слиповете не се отварят ... Клиповете де, ми ... как бе Босе - ти си главно действащо лице там .. може ли така да не мой съ видиш. - извинете за невежеството - ОПРАВЕНИ са
          Последно редактирано от Slick; 04-07-13, 21:41.

          Коментар


          • #20
            От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

            Програмата искала нещо си дето не го качва на Айпада,в моя телевизор е грешката,не е при теб,пуцай снимки,тях ги виждам,а клиповете като се пребера ако жената ме пусне да гледам

            We're Sorry
            This content requires Adobe Flash Player, which is not supported by your device. This content can be viewed on a desktop computer or on mobile devices that support Flash Player.


            Пак сечено,от Ай таковата не такова.
            Последно редактирано от BENZBOSS; 04-07-13, 22:02.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

              Четене му е майката ... оправих го! би следвало сега да няма грижи с гледането на клиповете
              Последно редактирано от Slick; 04-07-13, 21:40.

              Коментар


              • #22
                От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                Надали си го оправил. Айпада му просто няма флаш. Трябва да ги качиш в ютуб

                Коментар


                • #23
                  От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                  От компютъра в нас излизат, от айпада-не. Няма флаш плеър.
                  Гледам друса, че на единия клип и тресна /лодката е излязла поне половината над водата за да тресне така/. Счупихте ли нещо? Аз с подобно корито минах под една вълна /остатъчно мъртво вълнение след урагана Барбара/, освен, че се изсипаха чиниите от шкафовете, никакви други проблеми. Здрави бичмета- това друсане, ако те друса на нещо менте, ще има да летят врати и шкафове, че и преградни стени сме местили. Не издържат на усукването на корпуса. Красотъ!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    От компютъра в нас излизат, от айпада-не. Няма флаш плеър.
                    Гледам друса, че на единия клип и тресна /лодката е излязла поне половината над водата за да тресне така/. Счупихте ли нещо? .........освен, че се изсипаха чиниите от шкафовете, никакви други проблеми. Здрави бичмета- това друсане, ако те друса на нещо менте, ще има да летят врати и шкафове, ......!
                    При катеренето (точно преди върха) върху всяка една по-голяма вълна (5та, 7, 9та) се връща газта за да не излети ксорпуса прекалено напред и да се тресне долу. (Ник, обяснението не е за теб, нали знаеш)

                    Е да ама чат пат те излъже вълната и се вдига още и ТРЕсссс .. при едното такова се оказа че е паднал пластмасовиа капак на един от таванните говорители ... да, ама рапидките си бяха на тавана ...а те зе завиват през капака. Дано това дава идея за силата на удара.

                    А за шкафове и чекмеджета - ми излизаха си чат пат - въпреки заключалките. Ма и това се лекува - заклещваш с домакинска хартия и аре! Аз ден и нещо си прекарах свободното време в уплътняване на шишенца и чинийки.

                    Има си шмекерии за някои от нещата - брат ти се обрещи един ден кат му донесах топло кафе при намсиколко бала. Май тогава прякора "барманчето" тотално ми залепна - кат мокро листьО на гол гъз.

                    Коментар


                    • #25
                      От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                      Аз за това от години пия студено кафе. Ония ден се блещеше единия собственик, като ме видя да си сипвам нескафе и да го пълня с вода от чешмата. Това, при положенние, че до мене стои гъзарска автоматична кафемашина, а ние сме на котва и лодката не мърда. Е от такова друсане се научих да пия кафе като лимонада и да ям прав на коневръза в нас /понякога директно пред хладилника ям, ама това вдига нервите на жената...
                      Пак като не сте изкъртили нещо, добре. Замислям се за една камере Го Про, ама такива клипове плашат клиентите...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Аз за това от години пия студено кафе. ..... Е от такова друсане се научих да пия кафе като лимонада и да ям прав на коневръза в нас /понякога директно пред хладилника ям, ама това вдига нервите на жената...
                        Пак като не сте изкъртили нещо, добре. Замислям се за една камере Го Про, ама такива клипове плашат клиентите...
                        ААА не така бре - дупе требе да знае 2 и 200 .. кат има мегдан се разпъва софрата, кат нема - се жули на сухо и дет мое се сгъне на два залъка.

                        А тия клипове ще за са нас или за такива упорити кат таралежи клиенти .. дет искат и те да идват дет не им е работа

                        Коментар


                        • #27
                          От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                          Ндей така ва .........както е казал чобанина,след тая нали видя с какво ти се появихме горе,там ни дра 50+ на Мендосино за няколко часа и до 55 на Кейп Бланко за над 6 часа,имах чуството,че ще му свалим втория етаж на пода на пьрвия.Плоско като джапанка,като се изтресе и не поема,бие като чакъл у мокър гьз,че и така плющи.Тая е 4 пъти по-тежка от джапанката,онова се връзваше с въженца като за простор ма па с много сметки,мъки и малко късмет му нашляках 6 дни до Канада,сега брокера иска описани е на пътуването,реклама да и прави.

                          Давай снимки,аз ще ги лъжа от твое име ако трябва.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Ндей така ва .............Давай снимки,аз ще ги лъжа от твое име ако трябва.
                            ЕЕЕе не така бре .. щел да лъже от мое име. Че аз къде ме виде да кажа нещо невярно? А при нас духа къде 40-45, не е много - но толкоз и от сърце.
                            А за снимките - ако има нетърпеливи - в профила са ми - в няколко части - гледайте на воля, ма аз си мислех нещо ...малко по хронология и леко с коментар.

                            Коментар


                            • #29
                              От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                              Давай снимки,че не ми вярват колко готино било.........и се приготви,има една до Сидни там у ваща околия,ако стане АЗ черпя у твое село.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                                Харно, няма да ти троша хатъра - ще напукам тук снимковия материял, пък после ще отговаряш на въпроси
                                А това за Синди-то мноо добре, само една грижа има - май ще съм на трупчета (разбирай патерици) в следващите 6 седмици и ставам само да куфар без дръжка - ни да го носиш, ни да го .... хвърлиш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X