Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един в отбора с Гранд Чероки .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един в отбора с Гранд Чероки .....

    Хайде и аз да се похваля от няколко дни съм собственик на Гранд Чероки 96г 2,5 тд.Доста четох преди да го взема и най интересното беше , че не прочетох дори и едно положително мнение за този двигател но все пак го взех .От доста години почти 20 карам само БМВ и дори с насмешка гледам другите марки и особено дизеловите машини (дори съжалявам собствениците им) но то на каквото се смееш такова те сполита .Наложи ми се да се ориентирам към джипка понеже то пътища по селата почти не останаха и ми е доста жал да си троша колата и от там парите .От друга страна пък спокойно ще си влача караванката по рекичките пък и на морето .Та ако мога да задам един два въпроса на по старите собственици на тази марка .
    1.Имам ли сд енджер и къде се намира понеже на панела с касетофона има бутон " сд" и като го натисна ми изписва "но сд" демек няма диск или го няма сд-то и къде да го търся къде трябва да седи ?
    2.Някой изкарвал ли си е 3.5 мм. жак от музиката и по този начин да може да си пуска музика от телефон или айпод или друг носител ? Във БМВ-форума има доста изписано по темата и дори инфо как да си го направиш сам но тук не откривам такава информация . Дали пък "ГРОМ "може да се използва ?Защото с тия касетки ми е много странно все едно че се върнах 25 години на зад.
    Предварително благодаря на всеки който се отзове !!!

  • #2
    От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

    Честито за новата придобивка. Със здраве да си я караш.
    Относно музиката обаче нищо не мога да ти кажа.
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

    Коментар


    • #3
      От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

      Първо - честито! Да си го караш със здраве.
      Няма CD чейнджър, а има плеър - намира се там където е радиото и касетофона - процепа за диска е най-отгоре.
      Малко ме съмнява да си теглиш караванката, без да имаш проблеми с мотора от към прегряване. Този мотор е склонен към прегряване при по-големи или продължителни натоварвания, монтиран и на по-леки с около 400 кг. купета, а ти смяташ и каравана да закачаш. На Гранда му идва слаб 4 литровия бензинов шестак който е 190 коня! От тук нататък си прави сметката колко слаб е този дизел, а като гледам набора на колата - най-вероятно и половината му кончета са се разбягали отдавна! Ревизирай си всичко свързано с клапани и хидравлични повдигачи (пръти) - склонни са към износване, а с износването им и ненавременната им подмяна започва трошенето на този мотор.

      Коментар


      • #4
        От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

        Ревизирай си всичко свързано с клапани и хидравлични повдигачи (пръти) - склонни са към износване, а с износването им и ненавременната им подмяна започва трошенето на този мотор.[/QUOTE]

        Здравей Марто!
        Какви са признаците на износените повдигачи и кой е най-достъпния начин за проверка?
        Любомир Бончев 0889216605
        Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

        Коментар


        • #5
          От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

          Ревизирай си всичко свързано с клапани и хидравлични повдигачи (пръти) - склонни са към износване, а с износването им и ненавременната им подмяна започва трошенето на този мотор.
          Здравей Марто,

          Какви са признаците на износените повдигачи и кой е най-достъпния начин на проверка?
          Поздрави!
          [/QUOTE]
          Любомир Бончев 0889216605
          Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

          Коментар


          • #6
            От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

            Много благодаря на всички , да дано всички само само гориво и консумативи да купуваме да не ни дават други ядове.Колега Марто , не откривам процеп за СД а бутон СД имам и като го натисна ми изписва "но сд" интересна работа .Иначе си върви добре за сега смених казанчето на хидравликата понеже щуцерите на моето се отчупиха като солети при опит да сваля маркучите за да сменя отвратителните пружинни скоби и сега съм сложил от БМВ идеално се получи .По на там може да снимам и да кача снимки.

            Коментар


            • #7
              От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

              Виж отзад в багажника в дясно в ената кухина може да е там ,поне на моя 3.1 е там
              Jeep Гранд Чероки 3.1

              Коментар


              • #8
                От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

                Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
                Здравей Марто,

                Какви са признаците на износените повдигачи и кой е най-достъпния начин на проверка?
                Поздрави!
                [/QUOTE]

                Трудно палене през зимата сутрин (при наличието на добър акумулатор и работещи подгревни свещи) - мотора "кюфка" - все едно не му стига горивото, осезаемо метално дрънчене от към клапаните, откачане или блокиране на пръти и клапани и т.н. Единствения начин за качествено ревизиране е разхвърляне на мотора, защото е с долен разпределителен вал. Самите повдигачи се проверяват сравнително по лесно - отваря се капака на клапаните (4 броя - за всяка глава) и се гледа износването на "пъпките" им. Гледа се за подбиване на кобилиците - перманентен проблем при този мотор и т.н. Имай предвид, че този мотор не е от най-ремнтопригодните и е по-добре с него да се занимава майстор дето му е в час..

                Коментар


                • #9
                  От: Още един в отбора с Гранд чероки .....

                  Благодаря за отговора Марто!
                  Аз имам едно метално чукане в ритъм с работата на мотора, веднага след палене, когато мотора е студен. Като го форсирам малко, звука си идва на място. За това си мисля, че може вече да съм доближил момента за нови повдигачи. Мисля обаче, че може да е и от лошо смазване в началото на работата на мотора?
                  Поздрави!
                  Любомир Бончев 0889216605
                  Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X