Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Бинокъл БПЦ 7х50 производство на ЗОМЗ

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Бинокъл БПЦ 7х50 производство на ЗОМЗ

Продавам бинокъл 7 х 50 производство на Загорският оптикомеханичен завод. Бинокълът е произведен между 70-та и 80-та година. Аз съм втори собственик, купувал съм го за нов, неупотребяван. Използвал съм го два пъти, за по няколко минути. Като състояние го оценявам на отлично.

Предимствата на този бинокъл са конструкцията, която е издръжлива на широк температурен диапазон, произведен е по класическа технология и е просветлен. Има широк изходен лъч, което го прави подходящ за нощни наблюдения.

Цена 160лв.

Поради това, че е оптичен прибор, предпочитам лично предаване в София.

тел. 961 3015

HPIM8004.JPG
    HPIM8002.JPG

Публикации
    7,520
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране От: Бинокъл БПЦ 7х50 производство на ЗОМЗ

Има ли далекомерна скала?
    Климат в России предназначен, прежде всего, для уничтожения неприятеля.
    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.
    А1+

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

Не, няма! Чувал съм, че е имало 7х50 на ЗОМЗ с далекомерна скала но никога не съм виждал...

Публикации
    7,520
    Точки (при гласуване)
    20

Имаше едно време подобни бинокли. Иначе много хубав бинокъл, горещо го препоръчвам.
    Климат в России предназначен, прежде всего, для уничтожения неприятеля.
    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.
    А1+

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,257
    Точки (при гласуване)
    60

Я! Тия дни се ядосвах че си нямам скромен бинокъл.
    А има ли врътка за различна оптична корекция на ляво и дясно око?
    13. Thou shalt be amused rather than angered by the words and deeds of idiots; for I am thy Noodly Lord and I have created idiots solely for entertainment purposes, Mine first and thine likewise. -- FSM, The Random Number of Not Commandments, Suggestions

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

Е няма как да няма. С централно фокусиране е, което значи, че на единият окуляр(десният) има врътка за компенсация на разлика в диоптрите... Както на всички други от този тип. Тези бинокли които имат "врътки" и на двата окуляра, нямат централно фокусиране. Навремето така са правени повечето морски бинокли, защото по-лесно се постига херметизиране..., за сметка на по-неудобното използване... Това всичко, важи предимно за поропризмени бинокли... А иначе ако говорим за "скромен" точно този определено не е от скромните... Рядкост е, правен е по времето когато оптичните прибори имаше причина да се наричат прибори, не играчки... Заменям го с по-добър, който обаче във финансово измерение е по-скоро лек автомобил...

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,257
    Точки (при гласуване)
    60

Ясно де. Скромен имах предвид по базови оптични параметри (увеличение и светлосила). Увеличение над 10 вече е безсмислено за мен, защото толкова ми е стабилността на ръцете, за светлосилата имам други природни дадености и остава качеството на оптиката и корпуса. Лесно може да се намери играчка, който въпреки увеличението реално намалява видимите детайли на разглеждания обект.

Имал съм бинокъл от същия производител и няма да си призная какво стана с него. Беше преди 25 години

Дължа ти 160 лева, пази МОЯ бинокъл.
    13. Thou shalt be amused rather than angered by the words and deeds of idiots; for I am thy Noodly Lord and I have created idiots solely for entertainment purposes, Mine first and thine likewise. -- FSM, The Random Number of Not Commandments, Suggestions

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

ОК, твой е!

За увеличението си прав, над 10х от ръка не става. Колкото до въпроса за "светлосилата", там нещата освен от качеството на оптиката зависят основно от съотношението между диаметъра на обектива към увеличението. Което конкретно за твоя бинокъл е ~7mm диаметър на изходният лъч... което пък е максималният размер на зеницата при повечето хора. И позволява при наблюдение на слабо осветени обекти да се ползват пълните възможности на окото... Та така, имаш перфектният бинокъл за наблюдение нощно време... За дневно още по... Тъй като си го вече купил, да кажа, че точно този модел съм го издирвал повече от година, рядък е и биноклите които го превъзхождат в днешно време като марки се броят на пръсти, като пари на чували...

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,257
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Венцислав Петров Преглед на публикациите
    За увеличението си прав, над 10х от ръка не става.
    Аз си мислех, че само аз съм така.

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

Е, предполагам Йода и Бен Кеноби се справят прекрасно и с 20х от ръка..., ще ти питам като ги видя... други засега не знам...

Сходни теми

1. Продавам: Продавам бинокъл
    От bojitch във форум Архив
    Отговори: 13
    Последно мнение: 07-11-13, 21:57

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •