Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

    Колеги извинявам се предварително ако има друга такава тема която не можах да открия с търсачката. Питането ми е следното имам Hilux 2009г. на 45 000км и дойде време за смяна на масло което не мисля да правя в TM Ауто. По Книжка пише да се слага 5w40 каквото е слагано до сега, но днес отворих сайта на Castrol и там пише следното:
    Engine (DT) (2KD-FTV) EDGE 0W-30 (a) 6.9
    Magnatec 5W-30 A1
    вие какво бихте ми препоръчали?

  • #2
    От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

    Каквото пише в книжката на колата.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

      Castrol Magnatec(original!)

      Коментар


      • #4
        От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

        говорих си по темата с човек, който е работил 35 години като дилър в тойота и сега държи един от най-добрите магазини за части за япоснки машини... от него знам, маслото за hilux/surf/4runner е ENEOS: http://www.eneos-oil.eu/products/hd/...ulti-hd-15w-40
        имам около 80 000 навъртяни, от този разговор, с друго не карам и нямам оплаквания

        Коментар


        • #5
          От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

          В книжката наистина пише какво масло трябва да се ползва при определени температури. В сервиза на тойота най-вероятно са наливали 5w30 или 5w40 . След първите 90 000 км аз също спрях да посещавам техния сервиз , наливам на тойотата си motul 5w40 x-clean , също така съм наливал и Eneos 5w40 и веднъж Castrol 5w40 . Съветвам те да си купиш оригинален маслен филтър .
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #6
            От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

            Пак ми предстой смяна на масло и пак съм в същата дилема кое да избера? Миналия път сложих Repsol 5w40(просто ми го подариха)всички филтри ги смених с KAVO(били японски), но този път мисля да е нещо по-качествено и понеже ползвам голямо намаление в Тех-ко които са вносители на Castrol мисля да се спра на тази марка ето какво излиза в тяхната търсачка:

            Engine (DT) (2KD-FTV) EDGE 0W-30 (a) 6.9
            Magnatec 5W-30 A1
            Manual Transmission Universal 75W-90 2.2
            Automatic Transmission -
            Differential (Front) Universal 75W-90 1.6 - 1.7
            Coolant Refer to main dealer 9.0 - 9.8
            Brake Fluid Brake Fluid DOT 4
            Limited Slip Differential Axle Z Limited Slip 90 (b) 3.2 - 3.4
            Power Steering Transmax Dex III Multivehicle
            ATF Dex II Multivehicle
            Rear Differential Universal 75W-90 (c) 2.3 - 3.4
            Axle EPX 80W-90
            Transfer Box Universal 75W-90 1.0
            Това ли са правилните масла и вискозитети според вас?


            Джипчето е на 60 000км така че по книжка пише да се сменят и маслата в предния и задния мост препоръки за тях(задния е LSD и на самия мост пише LSD oil only!)?

            Коментар


            • #7
              От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

              Само аз ли в този форум карам Hilux?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                Надали само ти си с "Хайлукс" и уважавам желанието ти да се погрижиш подобаващо за добичето, както и съм съгласен, че е излишно, а понякога и вредно да се стъпва в "ТМ-Ауто"!
                Явно колата е нова-няма ли книжка от производителя?Или вече не пишат какви масла са препоръчителни?Гледай не какво препоръчва "Кастрол", а какво пише производителя-той знае най-добреЗа нашия климатичен пояс 5/40 е ок.Основният ти проблем в наше село е не марката, а дали маслото е истинско!!!
                Ако твой приятел, или "приятел" е вносител на "Кастрол" бих проверил така ли е-дотам сме я докарали!Също е важно на какъв пробег ще го сменяваш.
                Лично аз вече използвам по-неизвестни марки масла, които не се фалшифицират толкова упорито.А, най-добре е, ако имаш кой да ти доставя масло от цивилизована държава, което може да ти излезе по-евтиноУбедил съм се, че обикновен "Кастрол" купен в Германия е в пъти по-добър от "Магнатек" 5/40 от Бг., с което мисля, че казах всичко по темата, освен че от 2 години наливам "Repsol" и съм много доволен, а маслото, което най-много ме е разочаровало е "Тотал-Кварц" 9000, 5/40.
                Последно редактирано от mbenz; 23-05-14, 19:03. Причина: допълнение
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                  И на раздатката и на кутията...
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                    под кутия предполагам имаш предвид скоростната кутия? а раздатка какво е ?

                    Коментар


                    • #11
                      Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                      Онова дето раздава въртящия момент по мостовете според положението на малкото лостче...
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                        Така и предположих,а не се ли казва среден диференциал?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                          Средния диференциал си се казва среден диференциал, а раздатката - раздатка Напиши си в чичо Гугъл тези думички и рагледай картинките. Така ще придобиеш представа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на масло Hilux 2,5 (120hp)

                            Първоначално публикуван от Sasch Преглед на мнение
                            Така и предположих,а не се ли казва среден диференциал?
                            За съжаление ти такова нямаш...
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X