Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем светваща лампа на таблото ((!))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем светваща лампа на таблото ((!))

    Здравейте, появи ми се отскоро един проблем...пускам си хондето CRV по едно надолнище и като понатисна спирачката да я се спре...след известно време ми светва на таблото лампичката за ръчната спирачка (!) и така си остава, макар че ръчната е спусната ...
    Вчера от сутринат като я палнах ми светеше същата лампичка...след известно време угасна...докато не дойде надолнището и пак...после пак угасна...
    Гледаха ми предните накаладки - добре са ... за зданите не знам ... спирачна течност има достатъчно (защото на друга кола имах подобен проблем и ми светваше (абс) като течността намаляваше...
    Някакви идеи ?

    благодаря

  • #2
    От: Проблем светваща лампа на таблото ((!))

    Така де, сам си отговорил - когато течността намалява - явно в спряло положение си е ОК, но при надолнище намалява поради някаква причина, долей 20мл. и пробвай надолнището пак.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Проблем светваща лампа на таблото ((!))

      Първоначално публикуван от ktivanov Преглед на мнение
      Здравейте, появи ми се отскоро един проблем...пускам си хондето CRV по едно надолнище и като понатисна спирачката да я се спре...след известно време ми светва на таблото лампичката за ръчната спирачка (!) и така си остава, макар че ръчната е спусната ...
      Вчера от сутринат като я палнах ми светеше същата лампичка...след известно време угасна...докато не дойде надолнището и пак...после пак угасна...
      Гледаха ми предните накаладки - добре са ... за зданите не знам ... спирачна течност има достатъчно (защото на друга кола имах подобен проблем и ми светваше (абс) като течността намаляваше...
      Някакви идеи ?

      благодаря
      Може да е въздух, може и някой датчик да се базика. Имах сходен проблем със буса, и накрая след пълна ревизия на цялата спирачна система, макар и преди това да работеше безупречно, се оказа клеясал датчик на ръчната. С "малко" WD-40 нещата заспаха

      Коментар


      • #4
        От: Проблем светваща лампа на таблото ((!))

        Първоначално публикуван от ktivanov Преглед на мнение
        Здравейте, появи ми се отскоро един проблем...пускам си хондето CRV по едно надолнище и като понатисна спирачката да я се спре...след известно време ми светва на таблото лампичката за ръчната спирачка (!) и така си остава, макар че ръчната е спусната ...
        благодаря
        Те ти темата бре!Не четете,и у чичко Гугъла излиза,У-у-у-у!
        Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Проблем светваща лампа на таблото ((!))

          Проблема е решен добавих малко спирачна течност в казанчето малко над средата м-ду мин макс... Благодаря на всички за съветите !

          Коментар


          • #6
            От: Проблем светваща лампа на таблото ((!))

            Я виж вниматвлно къде се губи тая спираачна течност, да не стане някоя беля!
            Тук в сервизите за смяна на масло доливат всички течности без спирачната. Доливане на спирачна течност означава, че тече някъде. Ако при нови накладки спирачната течност ти е на максимум, никога няма да светне, колкото и малко феродо да е останало. Поне моята Хонда е така.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X