Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

    Здравейте колеги,искам да попитам да ли всички Терано2 2.7 ДТИ корпуса на термостата оригинално е пластмасов и някъде можели да се намери метален.Моят се пукна до болта и когато е студен двигателя на малък кръг изпуска антифриз а когато загрее и отвори термостата спира да тече.Предварително благодаря на колегите които ми отговорят.

  • #2
    От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

    Има и метални!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

      Преди бях с пластмасов и се спука по същия начин. Купих си метален 2ра употреба за 20лв - става без проблеми.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

        А оригиналния какъв трябва да е метален или пластмасов.Поръчах си оригинален а не знам какъв ще дойде.Весела вечер.
        П.с.и моят е спукан някъде там като на снимката.

        Коментар


        • #5
          От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

          На тези след 2000г са пластмаса, бакелит-абе нещо такова смотано. На по-старите си е алуминий, или поне прилича на алуминии. Заменя се 1:1 и пасва идеално. Три болтчета го държат . Тия пластмасовите освен че се пукат се и измятат и пак текват. Търси из моргите, аз за моя бившия змей го купих за 5лв май.

          Коментар


          • #6
            От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
            На тези след 2000г са пластмаса, бакелит-абе нещо такова смотано. На по-старите си е алуминий, или поне прилича на алуминии. Заменя се 1:1 и пасва идеално. Три болтчета го държат . Тия пластмасовите освен че се пукат се и измятат и пак текват. Търси из моргите, аз за моя бившия змей го купих за 5лв май.
            Абсолютно вярно...и моя отдавна е в багажника за..."зор за ман"...Едни 15лв. и донесоха спокойствие,че няма да бера ядове някъде по пътищата/моя си беше напълно здрав и смяната беше превантивна/
            П.П.препоръчвам ти така и така ще разглобяваш там,да смениш термостата с такъв ,но на 82градуса.Както казва Спарки..."повярвай ми има защо"
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

              Да само,че от къде се купува този 82 градусов термостат,защото при Патрол фен го няма има само 86 и аз исках превантивно да си го сменя заедно с новата капачка на радиатора ама....
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #8
                От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                Да само,че от къде се купува този 82 градусов термостат,защото при Патрол фен го няма има само 86 и аз исках превантивно да си го сменя заедно с новата капачка на радиатора ама....
                Термостат има на "ТАМА" в Евро 07!
                Само,че е добре да се отиде със стария за мостра,че по каталог се опитват да дадат един друг на друга фирма производител,който НЕ СТАВА!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                  При това TAMA-та се държи по-добре от оригинален. Едно нетипично изключение от общото правило за тоя автомобил.

                  Ако си си поръчал оригинален корпус по твоя VIN, вероятно пак ще дойде пластмасов. Трябваше да търсиш по номер на по-старо терано. Е, Люцкан може да се е сетил вместо теб де, а може и нови алиминиеви въобще да няма към днешна дата по складовете.

                  Детайла не е сложен и в краен случай може и да се изработи, но определено няма да е за 20 лева. По моргите двигателите не знам да са свършили.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                    Смятам , че джамбазите се чудят какво да ги правят. Този от който аз си купих въпросното алуминиево изделие, каза , че повече нямало да вкарва теранота , щото нищо не можел да продаде, продавали се само дреболии-мигачи най вече. Мотори никой не търсел... чудя се защо ли.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Смятам , че джамбазите се чудят какво да ги правят. Този от който аз си купих въпросното алуминиево изделие, каза , че повече нямало да вкарва теранота , щото нищо не можел да продаде, продавали се само дреболии-мигачи най вече. Мотори никой не търсел... чудя се защо ли.
                      Ми да внасят трилитрови. За тях пазар има колкото щеш.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Смятам , че джамбазите се чудят какво да ги правят. Този от който аз си купих въпросното алуминиево изделие, каза , че повече нямало да вкарва теранота , щото нищо не можел да продаде, продавали се само дреболии-мигачи най вече. Мотори никой не търсел... чудя се защо ли.
                        На доста хора набивам в главите,че Тераното си е една невероятна комбинация от дуракоустойчив и почти неубиваем мотор от старото поколение и съвременно купе с доста екстри и удобства,ама никой не ми вярва.Все се хвърлят на разни комънрейли,CRDI-та ,HDI-та,DCI-та и т.н. да не изброявам съвременни мотори и после...рев...
                        Лошото е,че няма кой да чуе...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                          Здравей Спарки,и аз сложих въпросния термостат ТАМА.Проблема е че стрелката се вдига над средата, а долния маркуч на радиатора е студен (или леко топъл).Дали е възможно термостата да не отваря на 82 градуса,стрелката ли не показва точно или радиатора е запушен?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                            За каква температура е? Двата опитани от мен на ниската (май 78 или 82, не помня вече) температура се държаха по абсолютно идентичен начин.

                            Виж и датчика за температура в какво състочние е. В сервизното ръководство има описано при каква температура с какво съпротивление трябва да е.

                            Долния маркуч при нормална работа на двигателя и кротко каране е нормално да е значително по-студен от горния, особено по това време на годината. При натоварване обаче би трябвало да се постопли.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                              82 градуса е новия термостат.При натоварване долния трябва да се постопли или да е с еднаква температура като горния?Ако радиатора е заушен да му сипя добавка за промиване на системата или да го сваля и с маркуча ....?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X