Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

    Здравейте колеги от скоро карам мерцедес 207д.
    Прочетох разни теми за шумоизолация, но бяха основно за автомобили насочени. Също така разбрах, че при използване на вата, не трябва да стига до нея вода... започва да раждясва.

    Бих искал да Ви попитам, как и къде точно бих могъл да направя шумоизолацията и какви по-конректно материали да търся за по-ефективна, шумоизолация. За първи път карам бус.

  • #2
    От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

    Гената от Русе е твоя човек Аз си взех от него един материал който се лепи и обезшумих Яриса на жената. Ефекта е поразителен, но си е една седмица работа да го разглобиш и сглобиш наново. За твоето канче ще е доста по малко работа.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

      Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
      Здравейте колеги от скоро карам мерцедес 207д.
      Прочетох разни теми за шумоизолация, но бяха основно за автомобили насочени. Също така разбрах, че при използване на вата, не трябва да стига до нея вода... започва да раждясва.

      Бих искал да Ви попитам, как и къде точно бих могъл да направя шумоизолацията и какви по-конректно материали да търся за по-ефективна, шумоизолация. За първи път карам бус.
      Взимай от фолиото и снимай, като лепиш. После сподели резултати, че и в моята 410D е "малко" шумничко.
      * имай предвид,че двигателя си е вътре при теб и трудно ще го заглушиш напълно. А иначе провери си гърнетата и меката връзка, че моето нямаше никакви признаци, че му има нещо, докато един слънчев ден не се изтърбуши цялото (първото, това дето е в средата) и едвам се прибрах от шумутевицата. Провери обстойно, че ако не си го менил никога с времето прегаря и дори да си мислиш, че всичко си му е наред гърми. Сега моето бусче на място работи като Ярис 1,0 .

      Поздрави !
      едит - ако сваляш гарнетата, разкачи точно след изпускателния колектор, където си има свръзка - звука е УНИКАЛЕН (едвам се навих да го закачам обратно )

      Коментар


      • #4
        От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Гената от Русе е твоя човек Аз си взех от него един материал който се лепи и обезшумих Яриса на жената. Ефекта е поразителен, но си е една седмица работа да го разглобиш и сглобиш наново. За твоето канче ще е доста по малко работа.
        Джамбазов , дай координати на Гената от Русе , щото не го знам.
        Искам да изолирам Е класата малко ... че човек като свикне на хубаво и тихо ... после като смени колата гадно му идва
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #5
          От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

          Вече изпробвано лично от мен,изолацията се казва ИЗОГОМАТЕРМ.

          Коментар


          • #6
            От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

            Има много имена колега

            Коментар


            • #7
              От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

              Можете ли да дадете някаква информация относно тези материали за шумоизолацията, издържат ли на висока температура? Как се лепят? Снимки на материала да го погледна за какво става дума, какви са му цените? Също дали може да се ползва с други материали по-добър ефект?

              Коментар


              • #8
                От: Шумоизолация на Мерцедес 207 - 2.4 дизел

                Здравейте колеги,
                Шумоизолацията е поставена и ефект има и то не малък.

                Шумоизолация съм сложил на пода, на степенките при вратите, в самите врати, под кутията (корубтата) на двигателя и на предния капак.

                За шумоизолация съм ползвал silent coat ml4 extra, едно черно като дунапрен, екобон, оригиналните си кичета.

                Като ефект мога да кажа, че преди на 3-та при 50-60км/ч се чуваше много гадно бучене (като на 3-та макс. скорост е 70км/ч), след изолацията това бучене е притъпено, пак се чува, но по-слабо. На 4-та при 80км/ч. шума е приемлив и не е проблем да се поддържа. Като цяло шума е намалял с около 30%.

                При наличие на 5-та предавка при същата скорост, шума още ще намали.
                Последно редактирано от DJ Art; 08-08-14, 01:07.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X