Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

    Здравейте!
    След като ми обявиха цена от 1180 лева за спирачна помпа, реших веднага да се заема с някакво бюджетно решение на въпроса. Понеже имам бус Транспортер Т4 реших да взема такава помпа и да я приспособя на Фронтера Спорт А – къса база. Ако нещо се обърка щях да си я оставя резерва за буса. Обаче се получи добре според мен.
    Какво направих:
    – направих скица на присъединителен фланец, защото междуцентровото на отворите на двете помпи са различни, купих едно парче алуминий Ф 100,00 мм с дължина 60 мм и веднага при стругар. Едновременно с това ми направи и две тапички за затапване на противоположните отвори на новата помпа;
    – направих метална вложка с дължина 32 мм и Ф 13.95 мм като в единия край пробих отвор Ф 8 мм с дълбочина 10 мм. Тази вложка монтирах в оста на помпата която е с Ф 14,00 мм защото е куха и лостчето на сервото се разхождаше вътре свободно и не задействаше помпата;
    – купих от автоморга казанче за спирачната течност, защото в магазините никъде не намерих ново.
    Колко ми излезе цялото удоволствие от подмяната:
    – спирачна помпа – 53.30 лева;
    – материал алуминий – 17.80 лева;
    – казанче от автоморга – 10,00 лева;
    – стругарска работа – 18,00 лева.
    Всичко: 99,10 лева.
    Естествено имам притеснения относно качеството на помпата. Като се прибрах видях, че е китайска. После ако се наложи ще се вземе по качествена.

    Ето решението в няколко снимки.
    Прикачени файлове
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

  • #2
    От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

    Според мен всичко се прави в китай .Разликата между скъпото и евфтиното е в в това дали е минала ОТК или не .Важното е в случая да прави необходимото налягане и това че въпреки че системата е преправена не е безвъзвратно ,демек сервомембраната и спирачните тръбички са си на мястото .Ако някога си намериш оригинална на сносни пари можеш лесно да си я предемонтираш .
    Аз преди година две сменях на стария си бус помпата .Тази която купих се водеше италянска уж но сигурно е китайска .Но в случая понеже съм тома неверни и реших че ще е лошо изпълнение понеже я взех евтино и я разглобих .Много бях учуден понеже като изработка беше много добре .Гумички работен цилиндър огледало ,всичко беше перфектно .Измих я с спирт от заводската смазка намзах я с друга такава понеже си купих и няма грешка спира перфектно .

    Коментар


    • #3
      От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

      Ако реши колегата аз имам оригинална със сервото на прилична цена .
      Land rover 2.5 tdi
      0884035413

      Коментар


      • #4
        От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

        Първоначално публикуван от jorotk Преглед на мнение
        Ако реши колегата аз имам оригинална със сервото на прилична цена .
        Благодаря за предложението, но ще откажа в полза на крайно нуждаещи се колеги. Вече си реших проблема удачно и съм много доволен.
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #5
          От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

          Много добро изпълнение, браво. Принципно всяка помпа с характеристики, близки до тази на оригиналната, ще върши работа. Хубавото в случая е, че тази е от масов автомобил и дори и да се прецака след някоя година, пак ще може да се смени с нова на прилична цена, вместо да се сменят маншончета с неизвестен произход и с неизвестен резултат от процедурата.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            Re: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

            Напрово ти ставам фен, за изпълнението 6, а пък за милиметровата хартия чак леко зяпнах от изненада.

            Коментар


            • #7
              От: Re: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

              Пропуснах само да кажа, че на последната снимка това със силиконовата шлауха е затапване /временно/. Това е изход за помпата за съединителя защото на транспортера Т4 казанчето е общо за спирачки и съединител.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #8
                От: Re: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                Здравейте колеги!
                Повече от година безпроблемна работа. Перфектни спирачки до преди няколко дена. Изведнъж педала хлътна по време на движение. Хванах се естествено за помпата- нали е китайче. Слизам, оглеждам и се оказва спукана изгнила задна спирачна тръбичка, която е свързана към регулатора на спирачното усилие. Тръбички оригинални не се предлагат и трябваше да се направи нова. Правят ги от медна тръбичка за 5 минути. Купих силиконово маркуче 8х1.5 и помолих ако стане да се вкара тръбичката вътре преди монтажа на накрайниците. Получи се добре според мен. Мисля по този начин да подменя и горивните тръбички.

                Поздрави!
                Прикачени файлове
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #9
                  От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                  Извинявай за мнението, но този шлаух, който си сложил и не е вакумиран за тръбата ще събира кален компрес около тръбичката което от своя страна щте спомогне за нейното скорошно изгниване
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                    Скорошно изгниване на медна тръба??
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                      Силиконовият шлаух не съм го сложил да предпазва от корозия /тръбичката е медна/, а да предпази от протриване защото оригиналните скоби се начупиха при демонтажа на старата тръбичка и не се знае новата къде ще опира. Скобите бяха пластмасови и се натрошиха. Не успях да ги запазя. Новата тръба ще бъде монтирана по трасето на старата.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                        Може да помислиш да го поизрежеш и оставиш само ,,О" пръстени (или къси участъци) от него, само на местата, където евентуално ще контактува.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Скорошно изгниване на медна тръба??
                          Да, нарича се меден окис.! ?
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                            Мога да запечатам двата края със силикон. Ще я монтирам в събота или неделя. Тогава ще снимам какво се получава.
                            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                              Да, нарича се меден окис.! ?

                              Ще се заяждаме ли сега?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X