Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

    Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
    Силиконовият шлаух не съм го сложил да предпазва от корозия /тръбичката е медна/, а да предпази от протриване защото оригиналните скоби се начупиха при демонтажа на старата тръбичка и не се знае новата къде ще опира. Скобите бяха пластмасови и се натрошиха. Не успях да ги запазя. Новата тръба ще бъде монтирана по трасето на старата.
    Аз имах подобен проблем но с горивния провод (можеше да се запаля, цялото дъно отзад беше облято с бензин). Реших проблема с оригинален бензинопровод от морга (запазена ОФА с десен волан), омазах го с "Протекта" за всеки случай(вършила ми е работа на други места). Втора година изглежда добре. Пластмасовите носачи бяха изпотрошени от "метанопоставячите"(бяха се опитвали да прокарат метановия провод помежду другите тръби). Поставих шлаухи само по местата където се "трие". Съжалявам, че не взех и тръбите на спирачната система от моргата. Изглеждаха (и бяха) добре. Спирачната помпа и тя беше добре(ама моргаджийските цени започват от 20 нагоре, а пък аз рядко нося в себе си повече от 50). Два месеца по късно спирачните тръбички бяха тотално окривени и смачкани, а спирачната помпа - ръждясала.
    ПП. Медните тръби действително се покриват с тънък слой меден окис, който ги предпазва от по нататъшно окисляване при нормални условия. Доказателство за това са медните парички изкарали по 2 и повече х. години в земята. За съжаление в повечето случаи тръбите не са медни а помеднени. Въргаля ми се една (от горивопровод на печка Вебасто) дето отгоре е "медна" а на среза се вижда отдолу бяло (и меко), вероятно алуминиева сплав. А и "условията" не са нормални. Днешните миещи препарати вероятно атакуват и медния окис и нарушават целостта му - съответно медната тръбичка си отива. Нещо подобно се получава и с алуминиевите джанти. Алуминия като се покрие с окис, спира по нататъшното си окисление. Да ама не. Имам едни язви по джантите дето не знам как да ги оправя (пък и са ми последна грижа).
    ОФБ ДБ X22SE
    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

    Коментар


    • #17
      От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Ще се заяждаме ли сега?
      Нямам такива намерения .Ако искам да защитя такава тръба слагам термо шлаух и го нагрявам да се вакумира.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #18
        От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Ще се заяждаме ли сега?
        Аз не виждам заяждане... а пък сем виждал изгнили медни тръби. В случая Лозан казва, как би направил той подобни тръби, в което има логика. Аз пък ако бих правил подобно нещо бих се чудил между двата варианта... просто термошлауха е по-тънък и по-лесен за нараняване...
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #19
          От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

          Аз пък от 15 години карам с медни тръби на серията и не са мръднали.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

            Тръбичката я монтирах без проблеми на същото място на старата. Дължината и е 3,0 м /на новата/. Направих същите кривки в двата края, както на оригиналната. Разделих двата кръга като елиминирах регулатора на налягането. Целият е в ръжда и нищо не се движи по него. Казанчето е разделено и дори при авария на единия кръг ще имам спирачки. Купих една тапичка от магазин за газови уредби и затапих отвора на предния кръг, където се захващаше втората /вече елиминирана/ тръбичка от регулатора. Започвам да си мисля, че след обезвъздушаване ще имам проблеми със задните апарати. Щом не е работил регулатора може да имам блокирали буталца на спирачните апарати. Задните обезвъздушителни болтчета се развиха нормално и нямах проблеми с обезвъздушаването на спирачните апарати. Предните не се развиват макар и обилно напръскани с WD 40 по много пъти. Предно ляво отива към скъсване от резбата. Започва да става весело.
            Прикачени файлове
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • #21
              От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

              Пробвай от друго място по апарата, докато решиш да ги сваляш.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                Влязох в черна серия! Монтирах спирачната тръбичка /3.00 м с накрайници 10х1 мм/ по трасето на старата. Скъса се обаче обезвъздушителното болтче на ляв спирачен апарат. Демонтаж. Центровах апарата на бормашина със свредло 2.5 мм, което се вкарва в отвора на остатъка на скъсаното болтче. Разпробих първо със свредло 5 мм, а след това с 6 мм. Прекарва се с метчик 7х1 мм и се очиства резбата. Навива се новото обезвъздушително болтче. Почистих буталото и цилиндъра и намазах със свинска мас при монтажа. Конусчето на новото болтче полирах със шкурка 1200, че не прилягаше плътно.

                После се оказа, че имам скъсани маншони на ляво и дясно външни карета на полуоските. И се започна едно разглобяване......... За капак днес прокапа и водната помпа!
                Прикачени файлове
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #23
                  От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                  Така е понякога... на старите ни машинки в един момент решават да се скапят няколко неща и на мен ми се е случвало. Преди няколко месеца направих глупост, като смених само външните маншони на каретата, като видях, че едното е цъфнало. Трябваше да сменя и вътрешните, защото макар на вид да не са нацепени не е ясно, кога ще се налага пак сериозно разглабяне... А иначе хъбовете ти изглеждат доста яки За смазване на буталцето на спирачния апарат се продава специална грес, някои я ползват за смазване и на съпортите на апаратите, а други път ползват друг тип грес за тях. С биологична мазнина няма да изкара дълго без да запече...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    Аз не виждам заяждане... а пък сем виждал изгнили медни тръби. В случая Лозан казва, как би направил той подобни тръби, в което има логика. Аз пък ако бих правил подобно нещо бих се чудил между двата варианта... просто термошлауха е по-тънък и по-лесен за нараняване...
                    А защо не заводски облечени тръби от някой газаджия?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                      Днес ми пристигна пратката с маншоните. Поръчах си български полиуретанови. За ОФА 2.0 кода е 070. Чувал съм различни отзиви - и добри и лоши. Ще видим какво ще се получи.
                      Прикачени файлове
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                        Така и така си ги купил - слагай. Пък догодина пак.... В Еврото има хубави японски маншони по 17 лв. Писал съм го на сума ти места из темите.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                          Подлъгах се по това описание:
                          "Технологични преимущества на полиуретановите маншони. Материал с висша степен на качество + правилно подбрана твърдост + иновативна технология = перфектно изделие. Избор на материал. Полиуретановите еластомери са най-здрави - якост на скъсване - 37 MPa. За сравнение нитрилов каучук - 10 MPa, хлоропренов каучук (неопрен) - 14 MPa при твърдост 65 Shore A.
                          Избор на твърдост. 60 - 70 Shore A е идеалната твърдост за автомобилни маншони."
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                            За съжаление твърдостта не е параметъра, който има нещо общо с дълговечността на маншона. То и гумени има дето карат половин година, и такива, дето изкарват по 17-18. Пресен пример - тераното ми. Оригиналните на 15 години, единия семо леко напукан, другия скъсан. Вътрешните - перфектни, без никаква следа от напукване. Смених един външен и един вътрешен. След половин година външния вече беше напукан. Сега ги смених пак с оригинални.

                            Може и да са читави тия, дето си купил де.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                              Вътрешните маншони са здрави, но са започнали да се нацепват леко. Ще ги сменя и тях. Така или иначе ако новите се окажат калпави ще се сменя всичко наред.

                              За ОФА СПОРТ 2.0 това са размерите на маншоните:

                              позиция: от страната на трансмисията
                              вътрешен диаметър - 23 мм
                              вътрешен диаметър - 77 мм
                              височина - 95 мм


                              позиция: от страната на колелото
                              вътрешен диаметър - 23 мм
                              вътрешен диаметър - 77 мм
                              височина - 91 мм

                              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подмяна на спирачна помпа на ОФА с бусова от Транспортер Т4!

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                А защо не заводски облечени тръби от някой газаджия?
                                Може и така, варианти разни И аз сменях маншони скоро, но само външни. Ще видим дали не съм направил грешка и скоро не цъфнат и вътрешните макар, че нямат нацепвания.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X